Jak rozwiązać problem ciemniejącego podkładu?

Dylemat Oompa-Loompy…czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek, że po paru godzinach od nałożenia podkładu patrzysz w lustro i ze zgrozą odkrywasz, że Twój podkład pociemniał lub przybrał pomarańczowy odcień?

Colette Make Up Artist & Stylist
Colette Make Up Artist & Stylist

To nic innego jak utlenienie się podkładu, zmora ludzi o cerze tłustej/mieszanej, ale może przytrafić się także i Tobie, dziewczyno o skórze suchej. Jak sobie z tym poradzić? W paru prostych krokach:

1. Przygotuj skórę, ale nie milionami produktów, wystarczy codzienny krem nawilżający.
2. Czystą chusteczkę higieniczną przykładaj na całej buzi delikatnie dociskając – będziesz mieć pewność, że nadprogramowa ilość kremu zniknie z Twojej buzi.
3. Nałóż podkład tak jak zawsze.
4. Weź ponownie czystą chusteczkę higieniczną i jeszcze raz dociśnij do skóry – to da Ci pewność, że nadmiar podkładu i zawartych w nim składników oraz sebum nie zostaną niepotrzebnie na buzi.
5. Puszkiem do pudru nabierz odrobinę pudru sypkiego lub w kamieniu i delikatnie dociskaj do twarzy – podkład zostanie utrwalony na wiele godzin, tylko nie przesadzaj z ilością pudru.

Patrycja Tyszka
Patrycja Tyszka

Jeśli masz suchą skórę i chcesz zapobiec utlenianiu podkładu, a boisz się wysuszania skóry tradycyjnym pudrem – delikatnie zwilż puszek do pudru wodą w sprayu/wodą termalną i zastosuj go z pudrem wypiekanym mineralnym, da to piękny efekt, a wilgoć z puszka na pewno nie uszkodzi produktu wypiekanego.

Zobacz także poradnik Hani dotyczący PIELĘGNACJI CERY PRZED ŚLUBEM


blog slubny Zankyou

Zapraszam na mój Make-up blog po więcej ciekawostek i porad! 
– Hanna Kwapisz

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

11 fryzur ślubnych 2018 DIY! Wiele zdjęć!
11 fryzur ślubnych 2018 DIY! Wiele zdjęć!
Skuś się na te piękne fryzury! Możesz zrobić je samodzielnie z nasza pomocą!
Fantastyczny reportaż ślubny Klaudii i Bartka w Wierzbowym Ranczu. Zapraszamy!
Fantastyczny reportaż ślubny Klaudii i Bartka w Wierzbowym Ranczu. Zapraszamy!
Te zdjęcia mają w sobie wielką magię i niezwykły czar. Wspaniale upamiętniły tamte chwile. Są naprawdę piękne. W cudowny sposób oddają siłę miłości łączącą naszą Parę. Znakomicie odzwierciedlają emocje. To naprawdę fantastyczna sesja.
Swatka, słabość do pizzy i wielka miłość- zobaczcie ich cudowny reportaż ślubny!
Swatka, słabość do pizzy i wielka miłość- zobaczcie ich cudowny reportaż ślubny!
Wspomnienia warto kolekcjonować i pielęgnować, dlatego też tego dnia ważną rolę odegrało Jstudio. Firma zajmuje się tworzeniem profesjonalnej fotografii ślubnej. Każda fotografia przedstawia w wyjątkowy i niebanalny sposób całą ceremonię, zaczynając od przygotowań, a kończąc na zabawach do późnych godzin.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji