• Magazyn
  • Jak rozwiązać problem ciemniejącego podkładu?

Jak rozwiązać problem ciemniejącego podkładu?

Dylemat Oompa-Loompy...czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek, że po paru godzinach od nałożenia podkładu patrzysz w lustro i ze zgrozą odkrywasz, że Twój podkład pociemniał lub przybrał pomarańczowy odcień? To nic innego jak utlenienie się podkładu, zmora ludzi o cerze tłustej/mieszanej, ale może przytrafić się także i Tobie, dziewczyno o skórze suchej. Jak sobie z tym poradzić?

  • Uroda
  • Polska

Dylemat Oompa-Loompy…czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek, że po paru godzinach od nałożenia podkładu patrzysz w lustro i ze zgrozą odkrywasz, że Twój podkład pociemniał lub przybrał pomarańczowy odcień?

zapiszColette Make Up Artist & Stylist
Colette Make Up Artist & Stylist
Publikacja

To nic innego jak utlenienie się podkładu, zmora ludzi o cerze tłustej/mieszanej, ale może przytrafić się także i Tobie, dziewczyno o skórze suchej. Jak sobie z tym poradzić? W paru prostych krokach:

1. Przygotuj skórę, ale nie milionami produktów, wystarczy codzienny krem nawilżający.
2. Czystą chusteczkę higieniczną przykładaj na całej buzi delikatnie dociskając – będziesz mieć pewność, że nadprogramowa ilość kremu zniknie z Twojej buzi.
3. Nałóż podkład tak jak zawsze.
4. Weź ponownie czystą chusteczkę higieniczną i jeszcze raz dociśnij do skóry – to da Ci pewność, że nadmiar podkładu i zawartych w nim składników oraz sebum nie zostaną niepotrzebnie na buzi.
5. Puszkiem do pudru nabierz odrobinę pudru sypkiego lub w kamieniu i delikatnie dociskaj do twarzy – podkład zostanie utrwalony na wiele godzin, tylko nie przesadzaj z ilością pudru.

zapiszPatrycja Tyszka
Patrycja Tyszka

Jeśli masz suchą skórę i chcesz zapobiec utlenianiu podkładu, a boisz się wysuszania skóry tradycyjnym pudrem – delikatnie zwilż puszek do pudru wodą w sprayu/wodą termalną i zastosuj go z pudrem wypiekanym mineralnym, da to piękny efekt, a wilgoć z puszka na pewno nie uszkodzi produktu wypiekanego.

Zobacz także poradnik Hani dotyczący PIELĘGNACJI CERY PRZED ŚLUBEM

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Patrycja Tyszka-Ksepka Makijaż ślubny
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!