• Magazyn
  • Panna Młoda
  • Jak dokonać ostatnich poprawek krawieckich Twojej sukni ślubnej? Ostateczny przewodnik.

Jak dokonać ostatnich poprawek krawieckich Twojej sukni ślubnej? Ostateczny przewodnik.

Przymiarki sukni ślubnej są szalenie ważnym punktem przygotowań do ślubu. Nie warto z nich rezygnować, a wręcz przeciwnie - dobrze się do nich przygotować. Mamy kilka rad, o czym warto pamiętać szykując swoją wymarzoną stylizację.

  • Atelier i salony sukien
  • Suknie ślubne

Wybrałaś suknię ślubną i odhaczyłaś kolejny punkt na swojej liście. Moja Droga, niestety nie tak prędko! Wybór sukni to dopiero początek przygotowań idealnej kreacji. Przed Tobą mnóstwo przymiarek i nadanie stylizacji ostatecznego wyglądu.

Publikacja

Poprawki to niesłychanie ważny punkt przygotowań do wymarzonego wyglądu w dniu ślubu. Niestety w trakcie organizacji figura Panny Młodej często się zmienia. Niektóre kobiety drastycznie chudną ze stresu, inne przechodzą na dietę, a jeszcze inne od nadmiaru gościnności w postaci stosów ciast i ciasteczek przybierają na wadzę. Są też i Panny Młode, które w międzyczasie zachodzą w ciążę. Wszystko to sprawia, że zbierana na początku miara, nie zawsze jest tą rzeczywistą tuż przed Wielkim Dniem.

Jeśli chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę tuż przed  odbiorem sukni ślubnej, koniecznie zapoznaj się z naszymi radami.

zapiszAleksandra Mirosław Atelier
Aleksandra Mirosław Atelier

Kiedy iść na ostatnią poprawkę krawiecką?

Wszystko zależy od czasu, który został do dnia ślubu i daty pierwszej poprawki. Nie należy zmian wprowadzać zbyt wcześnie, aby być przygotowanym na ewentualne zmiany ciała. Z drugiej strony z poprawkami  nie należy też zwlekać, ponieważ zostawianie ich na ostatnią chwilę może spowodować brak możliwości wprowadzenia zmian w sukni ślubnej. Od pierwszej poprawki warto regularnie odwiedzać pracownię co dwa miesiące, aby możliwe było jej dostosowanie i sprawdzenie miar. Ten czas jest również odpowiedni do uzupełniania stylizacji o elementy dekoracyjne Panny Młodej.

Gdzie iść na ostatnią poprawkę krawiecką?

Jeśli zdecydowałaś się na zakup sukni ślubnej w salonie, zazwyczaj nie ma problemu, by w odpowiednim czasie wprowadzić poprawki w projekcie. Niestety zdarzają się i takie salony, w których poprawki, zwłaszcza te na ostatnią chwilę nie są możliwe. Nie należy się jednak denerwować. Szczęśliwie jest wielu krawców mody ślubnej, dzięki czemu z odpowiednim zapałem i motywacją, z pewnością znajdziesz odpowiedniego eksperta. Możliwe, że propozycję takowego ma również Twój salon sukien ślubnych. W całym zamieszaniu nie zapomnij jednak o tym, jak ważna jest Twoja suknia ślubna i nie staraj się jej naprawić na własną rękę, nawet jeśli z igłą i nitką od lat jesteś za pan brat.

zapiszSalon Mody Ślubnej Julia Rosa
Salon Mody Ślubnej Julia Rosa

Co zabrać?

Wbrew pozorom umawiania się na przymiarki sukni ślubnej wymaga pewnego przygotowania od przyszłej Panny Młodej. Z pewnością warto dostosować bieliznę – nie warto zakładać czarnego lub intensywnie różowego kompletu, które będzie przebijał przez suknię, przez co zaburzy jej wygląd. Warto również zabrać ze sobą wybraną biżuterię, by sprawdzić, czy ta rzeczywiście pasuje do wymarzonej sukni ślubnej. Podobnie z ozdobami we włosy, ale przede wszystkim z butami. Na to jednak zwracają uwagę w większości salonów. Istotne jest to pod kątem długości sukni i późniejszego komfortu w chodzeniu. Dobrze jest również zadbać o delikatny makijaż. Z pewnością żadna kobieta nie będzie zachwycona swoim wyglądem, gdy na twarzy zamiast promiennego uśmiechu wyjdą wory pod oczami.

zapiszWarsaw Poet
Warsaw Poet

Kogo zabrać?

Można by powiedzieć, że na przymiarkę możesz zabrać każdego. Oczywiście możesz, ale cały problem tkwi w tym, by wybrać osobę, która będzie drugim, choć głośniejszym lustrem. Kompanem w salonie sukien ślubnych musi być osoba, która nie będzie bała się powiedzieć Ci o mankamentach urody, które uwydatniają się w sukni ślubnej w delikatny, choć dosadny sposób. Jednocześnie warto, by osoba ta niekoniecznie narzucała swoje zdanie i gust, ale wsłuchała się w Twoje potrzeby i oczekiwania względem sukni ślubnej.

Najczęstszym wyborem Panny Młodej jest zaproszenie na przymiarki swojej matki lub najlepszej przyjaciółki. Często zapraszane są też druhny. Jeśli jednak nie czujesz takie potrzeby lub nie lubisz krytyki innych, postaw na samą siebie. W końcu nikt nie wie, tak dobrze jak Ty, jakiego efektu oczekujesz od swojej sukni ślubnej.

zapiszSzyjemy Sukienki
Szyjemy Sukienki

Czego można się spodziewać?

Teoretycznie na przymiarki składa się zbieranie miar i praca na wybranym modelu. Szczęśliwie dzisiaj komponowanie idealnej sukni ślubnej to nie tylko łączenie gorsetu jednego modelu z inną spódnicą, ale również możliwość dokonywania nieskończonych zmian w projekcie – oczywiście od pewnego momentu. Nawet jeśli Twoja suknia leci do Ciebie z drugiego końca świata, na miejscu poprawki również są możliwe. Co ciekawe, wiele Panien Młodych przerabia suknie ślubne, które są już w rodzinie i przechodzą z pokolenia na pokolenie. Dzięki wyspecjalizowanym krawcowym można idealnie naprawić, ale przede wszystkim zmodernizować sentymentalny projekt. To pozwoli na osiągnięcie doskonałego efektu w sukni z nutą melancholii.

zapiszKarolina Twardowska
Karolina Twardowska

Jeśli uda Ci się to wszystko spamiętać, możemy już być spokojne, bo teraz jesteś już gotowa do wszystkich przymiarek. Jedno jest pewne – jeśli zdecydowałaś się na swój wymarzony model sukni ślubnej, nie oglądaj kolejnych, bo zawsze istnieje ryzyko, że znajdzie się inny projekt, który zaburzy radość z wybranej stylizacji.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Salon mody ślubnej Julia Rosa Salony sukien ślubnych
Karolina Twardowska Atelie Salony sukien ślubnych
Szyjemy Sukienki Salony sukien ślubnych
Warsaw Poet Salony sukien ślubnych
Aleksandra Mirosław Atelier Salony sukien ślubnych
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!