Wszystko, co powinnaś wiedzieć przed zakupem sukni ślubnej w salonie.

Do przymiarki i zakupu sukni ślubnej w salonie należy się dobrze przygotować. Jak rozpocząć poszukiwania, co zabrać ze sobą na wizytę w salonie i na co zwrócić uwagę podczas zakupu sukni ślubnej. Poradnik nowoczesnej panny młodej.

  • Atelier i salony sukien
  • Trendy
  • Polska

Suknia ślubna to główny atrybut panny młodej. Choć większość kobiet marzyła o niej już jako mała dziewczynka, przed własnym ślubem nie wiemy na co się zdecydować. A nawet jak wiemy, po przymierzeniu kilku sukien zmieniamy zdanie, bo ta wymarzona nie leży na nas najlepiej. Wybór jest ogromny, ale jak się do tego przygotować?

Publikacja

Suknię ślubną można uszyć, wypożyczyć lub kupić. Choć pojawiły się nowe kanały dystrybucji, większość sukien ślubnych kupowana jest w salonach. Dziś powiemy o tym, jak przygotować się do wizyty w salonie sukien ślubnych i na co zwrócić uwagę podczas zakupu sukienki. 

Wybór sukni ślubnej to jeden z najprzyjemniejszych, ale również najtrudniejszych momentów przygotowań ślubnych. Każda panna młoda chce wyglądać olśniewająco i wyjątkowo w najważniejszym dniu swojego życia, dlatego suknia powinna być idealnie dopasowana do sylwetki. Poszukiwania najlepiej zacząć od przejrzenia w magazynach lub na portalach ślubnych aktualnych trendów i modeli. Wówczas, wybierając się do salonu będziemy mieć wstępną wizję naszej kreacji. Dostępnych jest wiele fasonów sukien. Nie każdy fason będzie jednak pasował do każdej figury, więc nie kupujmy na siłę wymarzonego modelu, jeśli nie czujemy się w nim dobrze– podpowiada Agnieszka Chmielewska z Love story Events.

zapiszBajkowe ŚlubyDowiedz się więcej “Bajkowe Śluby”
Bajkowe Śluby

Po pierwsze, nie zostawiaj tego zakupu na ostatnią chwilę! Choć na rynku są tysiące modeli sukien, trudno wybrać tę jedyną. Wiąże się to głównie z wysokimi oczekiwaniami panien młodych– w tym dniu chcemy wyglądać wyjątkowo, nie mogą się tu pojawić choćby najmniejsze niedoskonałości! Dlatego wizytę w salonie warto zaplanować z wyprzedzeniem. Większość salonów prosi o wcześniejszy kontakt i umówienie się na wizytę. Klientkom daje to pewność, że nie będą czekały w kolejce. Kupowanie sukni przed samym ślubem może wiązać się z dużym (niepotrzebnym) stresem. Weź jednak pod uwagę, że Twoja sylwetka może się zmienić (szczególnie, gdy stosujesz przed ślubem np. dietę odchudzającą), dlatego nie warto kupować sukni na więcej niż 5-6 miesięcy przed ślubem.

Salon sukien Ślubne Atelier w Warszawie

Podczas kontaktu telefonicznego dowiedz się, jakie suknie salon ma w swojej ofercie. Jeżeli posiadasz niestandardowy rozmiar ( rozmiar 40+, jesteś bardzo wysoka lub niska, jesteś panną młodą w ciąży  itp.) zapytaj, czy salon posiada suknie dla Ciebie, bądź jest w stanie je sprowadzić na czas przymiarki.

Do wizyty w salonie sukien ślubnych warto się dobrze przygotować. Dobry humor i sporo wolnego czasu z pewnością dobrze wpłyną na wybór sukni. Pośpiech i stres mogą być złymi doradcami. Nie zapomnij w tym dniu o delikatnym makijażu (taki, który nie wybrudzi sukni!) i fryzurze- czując się ładna, bardziej skupisz się na sukni. Na siebie włóż ładną bieliznę, w której będziesz się czuła komfortowo i odepniesz ramiączka od stanika, a także ubranie, które łatwo będzie zdjąć do przymiarki. Buty na obcasie też będą przydatne, choć większość salonów ma je w swojej ofercie (w różnych fasonach i wysokościach obcasa) i można je dobrać do sukni w momencie przymiarki. Możesz wziąć także zdjęcia sukien, które Ci się podobają, by podpowiedzieć stylistkom z salonu, jakie są Twoje upodobania.

zapiszBajkowe ŚlubyDowiedz się więcej “Bajkowe Śluby”
Bajkowe Śluby
zapisz
Salon sukien ślubnych Lisa Ferrera w Trójmieście

Podczas wizyty w salonie przymierzasz tak wiele sukien, że po wyjściu z niego nie będziesz pamiętała, która czym się wyróżniała. Zrób więc zdjęcia bądź nagraj film. Wystarczy Ci do tego telefon komórkowy, a w domu- na spokojnie- spojrzysz na nie raz jeszcze i ocenisz. I nie chodzi tu o samą suknię ślubną, ale o to jak na Tobie leży. Na zdjęciu łatwiej zobaczymy ewentualne mankamenty sukni, bądź tego, jak wygląda ona na naszej sylwetce. Zdjęcia będą głównymi pamiątkami z tego dnia, więc warto, by suknia ślubna wyglądała na nich perfekcyjnie! Niestety, nie wszystkie salony wyrażają na to zgodę (dopytaj o to umawiając się na przymiarkę).

Nie wychodź z salonu z pustymi rękami. Jeżeli to możliwe poproś o skrawek materiału, również może okazać się przydatny, choćby przy wyborze kamizelki dla pana młodego czy koloru bukietu ślubnego, albo materiału na buty ślubne– sugerują eksperci z salonu Lisa Ferrera.

zapiszBajkowe ŚlubyDowiedz się więcej “Bajkowe Śluby”
Bajkowe Śluby

Gdy już wybierzecie najpiękniejszą suknię na ślub i zdecydujecie się na jej zakup w salonie ślubnym, bądźmy pewne, że proces zakupu przebiega prawidłowo i nic nas później nie zdziwi. Pamiętajmy, aby zwrócić uwagę czy na zamówieniu znajduje się nazwa modelu sukni ślubnej, informacje dotyczące poprawek krawieckich, kolor sukni (niektóre modele występują w różnych kolorach np. białym, ivory czy szampańskim) oraz data realizacji zamówienia. Jeśli suknia posiada dodatki, typu pas ze zdobieniami lub dopinane kwiaty, upewnijmy się, że nie będziemy musieli ponosić za nie dodatkowych kosztów lub od razu ustalmy ich wysokość. Najlepiej też uzgodnić, aby płatność za suknię odbyła się w przynajmniej dwóch ratach- pierwszą (mniejszą) płacimy podczas zamówienia, a drugą przy odbiorze. Dbałość o takie szczegóły pozwoli nam zaoszczędzić sobie niepotrzebnego stresu- mówi Agnieszka Chmielewska, konsultantka i właścicielka agencji Love Story Events.

Chcesz się umówić na przymiarkę sukien ślubnych? Skontaktuj się z firmami wymienionymi w artykule, bądź znajdź polecane salony ślubne w katalogu Zankyou.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Love Story Events Konsultanci ślubni
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (6)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!