Ustalenie szczegółów dotyczących dekoracji zależy od wizji młodej pary. To oni będą bohaterami na swoim ślubie, więc to ich marzenia i potrzeby są najważniejsze. Nie mamy zamiaru rozpisywać się o tym, jakie dodatki powinny znaleźć się na każdym weselu. Nie będziemy też nikogo przekonywać, że menu, czy table plan to obowiązkowa pozycja na współczesnym weselu, ponieważ wybór dekoracji to tylko i wyłącznie Wasza decyzja. Podpowiemy Wam jednak – a w zasadzie pokażemy – co warto przedyskutować planując wystrój i atrakcje weselne, aby stworzyć piękną oprawę tej ważnej uroczystości. Nie każdy wie, że oprócz roli dekoracyjnej dodatki ślubne typu: menu, winietki, opisy atrakcji, plan stołów etc. pełnią też funkcje praktyczne i pomagają usprawnić organizację całego wesela. Specjalizujemy się w „papierkowej robocie”, więc konkretnie o papeterii ślubnej będzie tu mowa. Przedstawiamy Wam nasze ABC DODATKÓW ŚLUBNYCH:
A Jak Atrakcyjność
Wszystko co przygotujecie dla gości powinno być interesujące i cieszyć oko. W swoich pracach zwracamy na to szczególną uwagę. Lubimy, kiedy wszystkie dodatki ślubne są bardzo zróżnicowane, a jednocześnie, gdy każdy element niczym puzzle stanowi idealnie pasujący fragment większej układanki.
B Jak Bufet
Moda na Słodkie Bufety – czyli stoły z wyszukanymi i pięknie wyeksponowanymi różnego rodzaju słodkościami – na dobre wkroczyła do Polski. Coraz więcej par decyduje się na przygotowanie takiego stołu dla swoich gości. Pomysłów na ich dekoracje jest mnóstwo: napisy na wstążce, rozmaite tabliczki (min. z zabawnymi hasłami lub informujące gości o tym, co oferuje słodki bufet), kolorowe zawieszki; różnych rozmiarów etykietki na słoiki, czekolady i pojemniki, winietki na druciku wbijane w owoce lub wypieki itp.
C jak Czekolada
D jak Detale

To one tworzą klimat i wpływają na odbiór całej oprawy wesela w myśl zasady: “diabeł tkwi w szczegółach”!
E jak Etykiety
Kolorowe, oryginalne, zabawne i urocze. Eleganckie lub rustykalne w zależności od konwencji wesela. Stanowią fajny element dekoracyjny.
Gdzie mogą się znaleźć?
– na pudełkach z ciastem
– na podziękowaniach dla gości
– na butelkach z domowej roboty alkoholem – winem, nalewkami itp.
– na słoikach ze słodyczami, czy domowymi ciasteczkami
F Jak Fantazja.. F jak Fotografia
Nie zapominajcie o tym, że dodatki i dekoracje weselne można z powodzeniem wykorzystać w sesji plenerowej.
G jak Goście, H jak Humor
Warto zadbać o dobrą zabawę i zaproponować gościom coś z przymrużeniem oka np. usta i wąsy na patyku z którymi zrobią sobie śmieszne zdjęcia
I Jak Inicjały
J jak Jakość
Pamiętajcie, że nie liczy się ilość atrakcji, jakie zostaną zaproponowane gościom, ale ich jakość, oryginalność i spójność.
K jak kolor
Kolory.. Każdy ma ulubione, albo przynajmniej takie, których nie znosi. Warto ustalić kilka przewodnich barw i trzymać się ich konsekwentnie od początku do końca. Ważne, aby dodatki współgrały nie tylko ze sobą, ale też z salą weselną, kwiatami i pozostałymi dekoracjami. Czasem to właśnie wystrój sali, kolor butów lub bukietu z góry narzuca konkretną paletę. Śluby, w których od A- Z zostaje zachowana spójność kolorystyczna zachwycą każdego, nawet najbardziej wybrednego widza.
K jak Księga Gości
Jeśli chcecie mieć po Waszym ślubie pamiątkę pozostawioną przez gości to warto pomyśleć o Księdze gości. Tradycyjną formą na polskich weselach jest Pamiątkowa Księga do wypisywania życzeń. Warto jednak oszczędzić gościom główkowania nad treścią życzeń i postawić na nietypowe rozwiązania. Naszą ulubioną księgą gości jest ta do przybijania odcisków palców. Niewątpliwie najpopularniejszą grafiką w takiej księdze jest drzewo. Goście przybijają odciski palców – listki, tworząc w ten sposób kolorową koronę drzewa. Dodatkowo pod odciskiem zostawiają swój podpis. Taką pamiątkę można potem powiesić na ścianie 😉
L jak Logo ślubne
Logo ślubne – Powstaje najczęściej podczas projektowania zaproszeń i jest następnie wykorzystywane we wszystkich dodatkach. Może zawierać jakieś motywy graficzne, symbole lub inicjały narzeczonych i datę ślubu.
M jak Motyw przewodni
Motyw przewodni to konwencja i stylistyka wg której można pięknie i estetycznie zaaranżować całe przyjęcie. Może to być nawiązanie do Waszych pasji, miejsca zamieszkania, do pory roku lub do jakiegoś tematu lub przedmiotu, który po prostu lubicie. Jeśli nie jesteście przekonani do tematycznych wesel i zależy Wam na prostej i klasycznej elegancji wystarczy wybrać kolor i styl, który chcielibyście uwzględnić w projektach np. elegancki, królewski, rustykalny, czy ludowy.
M jak Menu
Dzięki niemu wiemy, co i o której godzinie będzie można zjeść. Nie musimy się wtedy martwić, że spora część gości przegapi podanie tortu, czy płonącego dzika. Wbrew pozorom dla części gości jest to dość istotne. Można w nim także umieścić zabawny regulamin weselny, listę drinków lub menu poprawinowe.
N, O, P… zobacz kolejną część tego alfabetu!
Specjalizujemy się w projektowaniu oryginalnych i nietypowych elementów grafiki ślubnej, którym nadajemy niepowtarzalny charakter ręcznie wykonywanymi detalami.
Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!
Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?
Zapisz się do naszego newslettera
Skomentuj artykuł