Papateria na weselu - ABC dodatków ślubnych cz.2

A jak Atrakcyjność, B jak Bufet, C jak Czekolada… a K jak Księga gości! Pierwszą połowę kreatywnego alfabetu dekoracji, stworzonego przez dziewczyny z Projekt Ślub, znajdziecie TUTAJ.

Dziś prezentujemy kolejną część papierowego alfabetu:

M jak Modlitewnik

Fot. Projekt Ślub

Książeczka z tłumaczeniem mszy dla zagranicznych gości – gadżet praktyczny i do tego ładny. Szczególnie polecamy na międzynarodowe wesela.

N jak Numer stołu

Fot. Projekt Ślub

Numer stołu jest szczególnie przydatny, jeśli planujemy usadzenie gości przy poszczególnych stołach i obrazujemy je na tzw. Planie usadzenia gości (więcej na ten temat pod “U”). Sam sposób numerowania zależy tylko od Waszej pomysłowości. Można np. nazwać stoły gatunkami kwiatów, jabłek, czy nazwami krajów które się zwiedziło 😉

N jak Napis na wstążce

Fot. Projekt Ślub

Imiona Małżonków, “Just married”, “Para Młoda”, opisy bufetów to tylko niektóre przykłady napisów. W zależności od potrzeby lub fantazji możecie powiesić na sali dowolny napis lub wykorzystać go do sesji zdjęciowej.

O jak Oryginalność

Nie bójcie się realizować najbardziej szalonych pomysłów!

P jak Podziękowania dla gości

Fot. Projekt Ślub

To bardzo miły zwyczaj dziękowania gościom za uczestnictwo w tym najważniejszym dniu. Jedni przygotowują mini prezenciki dla każdego gościa i układają je przy nakryciu. Inni obdarowują plackami weselnymi, niektórzy jednym i drugim, a nawet dodają jeszcze weselny trunek. To co podarujecie gościom to Wasza indywidualna
sprawa. Dobrze jednak, kiedy wizualnie wszystko razem się pięknie komponuje z pozostałymi dekoracjami.

R jak Rodzice

Fot. Projekt Ślub

S jak Sesja narzeczeńska

Fot. Projekt Ślub

Zdjęcia z takiej sesji, (która sama w sobie jest świetną pamiątką!) można wykorzystać w zasadzie do wszystkich dodatków i dekoracji ślubnych. Fotografie mogą nawiązywać do motywu przewodniego lub po prostu pokazać uczucie, jakie łączy dwojga ludzi. Bez względu na tematykę niewątpliwie nadadzą wyjątkowego charakteru i spersonalizują każdy detal od planu stołów po menu weselne. Sprawdzą się nie tylko te specjalnie wykonane podczas sesji z fotografem, ale również takie, które pochodzą z archiwów młodej pary

T jak Tablica rejestracyjna

Rejestracyjna tablica ślubna z motywem kaszubskim. Fot. Projekt Ślub

Zapewne większość z Was kupiła lub planuje zakup tablic rejestracyjnych z napisem para młoda. Mało jednak kto wie, że nawet takie tablice mogą być spersonalizowane i nawiązywać stylistyką do motywu przewodniego oraz całej papeterii 😉

U jak Usadzenie gości

Fot. Projekt Ślub

Rozplanowanie gdzie, który gość będzie siedział jest czasochłonnym i niełatwym przedsięwzięciem. Jednak dzięki temu unika się sytuacji, w której na początku wesela wszyscy gorączkowo biegają po Sali, zamiast witać młodą parę. Winietki to już dziś w zasadzie standard, a z „Table planem” bywa różnie. Naszym zdaniem jest on
jednak bardzo przydatny.. Gość wchodzi na salę, odnajduje swoje nazwisko na planie ustawionym przy wejściu i od razu wie, gdzie szukać swojego stołu. Taka tablica wprowadza ład i porządek.

W jak Winietka

Fot. Projekt Ślub

Duże lub małe.. pionowe lub poziome.. okrągłe lub prostokątne.. zabawne lub klasyczne.. a może 2 w 1, czyli spersonalizowana karta menu?

Z jak Zawieszki

Fot. Projekt Ślub

Z kolorową wstążką albo lnianym sznurkiem, z tradycyjnym wierszykiem lub hasłem „ Na zdrowie”. Kiedyś miały ozdabiać mało atrakcyjne butelki z alkoholem. Dziś są już w zasadzie tradycją , która dalej cieszą się dużą popularnością.

Z jak Zaproszenia

To od nich wszystko się zaczyna więc może nasz alfabet powinien być od Z- A ? 😉

Fot. Projekt Ślub

Najważniejszy element papeterii ślubnej, który powstaje jako pierwszy i wyznacza kierunek dla całej oprawy graficznej wesela. Dobrze, aby już same zaproszenia nawiązywały do motywu przewodniego, kolorystyki ślubu, czy stylu sali. Dzięki temu wszystkie pozostałe elementy będą mogły stać się ich dopełnieniem. Cieszymy się, że pary coraz chętniej zwracają uwagę na dopracowywanie szczegółów, i przestają traktować zaproszenia „po
macoszemu”. Zaproszenia – które goście dostają na długo przed ślubem – dają im wstępne wyobrażenie o Waszej uroczystości, dlatego powinny być one oryginalne, wyjątkowe i spersonalizowane specjalnie dla Was.


blog slubny Zankyou

PROJEKT ŚLUB

Specjalizujemy się w projektowaniu oryginalnych i nietypowych elementów grafiki ślubnej, którym nadajemy niepowtarzalny charakter ręcznie wykonywanymi detalami.

 

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Wiosenne bukiety ślubne i dekoracje sali
Wiosenne bukiety ślubne i dekoracje sali
Narzeczeni, którzy właśnie wiosną powiedzą sakramentalne TAK, zapewne już od dawna zastanawiają się na jakie dekoracje sali i na jaki bukiet ślubny się zdecydować. Zastanawiacie się jak wybrać idealny bukiet ślubny?
Dariusz Zwadowski & Konsultanci Ślubni
Ślub na wiosnę - 7 powodów dlaczego warto
Wiosna to pora roku, w której Narzeczeni zaczynają ślubować sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńska. Dlaczego to właśnie wiosną warto wziąć ślub?
Jak udekorować swoje wesele? Nasze cenne dekoratorskie rady od ekspertów!
Jak udekorować swoje wesele? Nasze cenne dekoratorskie rady od ekspertów!
Również uroczystość weselna, która powinna odzwierciedlać chakartery przyszłych małżonków zasługuje na odpowiednie udekorowanie, zgodnie z wymaganiami Pary Młodej. Chcielibyśmy zaprezentować kilka kroków, których zadaniem jest ułatwienie Wam procesu dekoracji sali weselnej.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji