5 sprawdzonych pomysłów zabaw na wieczór panieński!

5 sprawdzonych pomysłów zabaw na wieczór panieński!

Nie masz pomysłów na wieczór panieński? Poznaj rady Zankyou!

  • Muzyka i atrakcje

Wieczór panieński to jedyna w swoim rodzaju impreza, która powinna na długo pozostać w pamięci przyszłej Panny Młodej. Na organizatorce tego rodzaju wydarzenia spoczywa więc spora odpowiedzialność. Musi ona zadbać nie tylko o zaproszenie wszystkich dziewczyn bliskich sercu głównej bohaterki wieczoru i zebranie ich w jednym miejscu, ale także o różnego rodzaju atrakcje i zabawy, które sprawią, że spotkanie będzie niezapomniane. Oto 5 sprawdzonych pomysłów na urozmaicenie panieńskiego wieczoru:

  • Szalone zdjęcia z rekwizytami
zapisz
Szalone zdjęcia z rekwizytami - zabawy na wieczór panieński
zapisz
Szalone zdjęcia z rekwizytami - zabawy na wieczór panieński
zapisz
Szalone zdjęcia z rekwizytami - zabawy na wieczór panieński
zapisz
Szalone zdjęcia z rekwizytami - zabawy na wieczór panieński

Oczywistą, ale i najlepszą pamiątką z każdego ważnego wydarzenia w życiu są zdjęcia. Wieczór panieński to impreza, podczas której przede wszystkim liczy się dobra zabawa a wszelkiego rodzaju kontrolowane szaleństwa są mile widziane. Zdjęcia z zabawy również powinny więc być nietypowe i wywołujące uśmiech na twarzy. Rewelacyjnym i sprawdzonym pomysłem jest wykorzystanie w tym celu różnego rodzaju pomocnych gadżetów, takich jak tabliczki ze śmiesznymi napisami, rekwizyty na patyczkach – wąsy, usta, okulary oraz rozmaite przebrania – peruki, kapelusze, maski. Prawdziwym hitem ostatniego sezonu był również plakat – tło policyjne, dzięki któremu dziewczyny mogą zrobić sobie zdjęcia imitujące fotografie z aresztowania, czyli tak zwane mug shots! 🙂

  • Panieński pościg

Bardzo popularne na wieczorach panieńskich są różnego rodzaju gry z pytaniami oraz zadaniami dla przyszłej Panny Młodej. Czasem pojawiają się też urozmaicone wersje zabaw angażujące również pozostałe uczestniczki wieczoru. Jedną z najlepszych gier tego typu, podczas której bawią się wszystkie dziewczyny obecne na imprezie jest Panieński Pościg. Grupa dzieli się na 2 drużyny, pierwszą dowodzi Panna Młoda, drugą ­ świadkowa. Ten zespół, który pierwszy wykona wszystkie zadania zapisane na specjalnej karcie ­ wygrywa. Przykładowe zadania to zdobycie numeru telefonu od nieznajomego faceta, skorzystanie z męskiej toalety czy wejście nieznajomemu chłopakowi na barana. Zabawa może trwać nawet przez cały wieczór! Haczyk polega na tym, że każde zadanie musi zostać udokumentowane zdjęciem z telefonu lub aparatu!

  • Puszczanie lampionów szczęścia i żegnanie stanu panieńskiego
zapisz
Puszczanie lampionów szczęścia i żegnanie stanu panieńskiego
zapisz
Puszczanie lampionów szczęścia i żegnanie stanu panieńskiego

Puszczanie lampionów szczęścia to zabawa, która ma w sobie dużo uroku a widok unoszących się do nieba ciepłych światełek zawsze wprawia wszystkich w przyjemny nastrój. Podczas wieczoru panieńskiego zabawa ta może jednak nabrać całkiem nowego znaczenia. W tą wyjątkowa noc, przyszła Panna Młoda ma za zadanie zapisać na swoim lampionie panieńskie nazwisko, z którym wypuszczając go symbolicznie się pożegna. Pozostałe dziewczyny powinny na swoich lampionach umieścić życzenia dla przyjaciółki na nową drogę życia. Ta zabawa szczególnie sprawdzi się podczas wieczorów panieńskich urządzanych nad morzem czy nad jeziorem.

  • Plakaty z poradami na udane małżeństwo
zapisz
Plakaty z poradami na udane małżeństwo
zapisz
Plakaty z poradami na udane małżeństwo
zapisz
Plakaty z poradami na udane małżeństwo

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Na weselach przybyli goście w różny sposób przekazują Młodej Parze swoje złote myśli dotyczące udanego małżeństwa oraz długiego wspólnego życia. Zwyczaj ten został przeniesiony również na wieczory panieńskie, podczas których dziewczyny radzą przyszłej Pannie Młodej, jak przetrwać jako świeżo upieczona żona. Oryginalnym sposobem na przekazanie porad jest plakat na wieczór panieński z wybraną grafiką nawiązującą do okazji, na którym każda z koleżanek zapisuje kilka słów od siebie. Taka forma nie tylko urozmaici imprezę, ale może także stać się świetnym gadżetem dekorującym dom.

  • Gra – co masz w torebce?
zapisz
Wieczór panieński

Popularnym elementem wszelkiego rodzaju imprez, który ma za zadanie rozkręcić towarzystwo i podgrzać atmosferę są tak zwane gry alkoholowe. Najczęściej jest to imprezowa wersja chińczyka czy ruletki. Na wieczorze panieńskim idealnie sprawdzi się jednak bardziej kobieca wersja tego rodzaju zabawy, na przykład „Co masz w torebce?”. Do gry potrzebna jest karta z wypisanymi na niej przedmiotami podzielonymi na kategorie, którym przyporządkowana jest różna ilość punktów za przedmiot. Jeśli dana osoba ma go w torebce, przyznaje sobie określoną ilość punktów oraz pije shota. Przed imprezą, warto uprzedzić dziewczyny, aby na before party zabrały ze sobą torebki z taką zawartością, jaką zwykle na co dzień noszą przy sobie. Oczywiście, przy tego rodzaju zabawie trzeba zachować ostrożność i uważać, aby nie przesadzić.

Anna Gajówka,
PinkDrink.pl