X

5 powodów, dla których warto mieć barmana na swoim weselu!

Dzisiejsze pary młode dążą do zorganizowania oryginalnego ślubu i wesela, który zostanie na długo zapamiętany przez gości. Myślimy nad wyjątkowymi dekoracjami i stylizacją młodej ary. Świetnym pomysłem są także niespodzianki w postaci wyjątkowych potraw czy występów artystycznych. W ostatnim czasie na popularności zyskują także drink bary na weselach.

Źródło: weselnydrinkbar.pl
Źródło: weselnydrinkbar.pl
Źródło: weselnydrinkbar.pl
Źródło: weselnydrinkbar.pl

Dlaczego warto zastanowić się nad podjęciem współpracy z profesjonalnym barmanem? Oto najważniejsze argumenty:

Pyszne i kolorowe drinki

Drinki są głównie domeną kobiet, ale nie tylko. Kolorowe, pomieszane z sokami i napojami alkohole są świetną alternatywą dla tradycyjnej czystej. Profesjonalni barmani na weselu zazwyczaj oferują kilkanaście sprawdzonych drinków, które spełnią oczekiwania każdego z biesiadników. Barmani wybiorą napój odpowiadający naszym oczekiwaniom, a gdy trzeba-stworzą specjał specjalnie dla nas. Goście bardzo chętnie eksperymentują i testują kolejne drinki, o czym świadczą kolejki do drink barów na weselu.

Credit: Long Island Bar
Credit: Long Island Bar
Credit: Long Island Bar
Credit: Long Island Bar
Źródło: weselnydrinkbar.pl
Źródło: weselnydrinkbar.pl
Credit: Long Island Bar
Credit: Long Island Bar
Źródło: weselnydrinkbar.pl
Źródło: weselnydrinkbar.pl

Atrakcja dla gości i młodej pary

Bar z kolorowymi drinkami sam w sobie stanowi atrakcję, ale barmani zazwyczaj proponują także pokazy barmańskie (Flair Show) połączone z konkursami dla gości. Dla osób, które żąglowania butelkami nie oglądają na co dzień, taki pokaz z pewnością będzie stanowił ciekawostkę, pozwoli na chwilowy odpoczynek od całonocnych tańców, a spadające butelki podczas konkursów wprawiają pozostałych w dobry humor. Barmani często sprawują rolę wodzirejów, zabawiając i zachęcając do wspólnej zabawy.

Credit: Long Island Bar
Credit: Long Island Bar

Bezalkoholowe drinki dla dzieci

Dobry barman potrafi wyczarować smaczne drinki nie tylko z alkoholi i napojów gazowanych, ale także ze zdrowych soków. Pięknie przyozdobione kolorowe mieszanki będą stanowiły atrakcję dla dzieci na weselu, a także dla osób, które nie gustują w napojach alkoholowych (na niemal każdym weselu znajdą się kierowcy czy panie w ciąży- zapewnijmy im równie fantazyjne trunki!).

Przenośny bar

Wybierając profesjonalistę, otrzymujemy nie tylko usługę, ale także profesjonalne stanowisko pracy. Barmani zazwyczaj posiadają przenośne bary, które można ustawić w dowolnym miejscu. Za barem znajduje się miejsce na napoje, szkło i dodatki (owoce, mięta, dekoracje, itp.). Takie bary zazwyczaj wyglądają bardzo stylowo – są podświetlane, obite skórą, itd.

Źródło: weselnydrinkbar.pl
Źródło: weselnydrinkbar.pl
Źródło: weselnydrinkbar.pl
Źródło: weselnydrinkbar.pl

Taki koszt to także oszczędność

Ile kosztuje barman na wesele? Cena drink baru zależy od oferowanej usługi (obsługa gości, pokazy barmańskie) i ilości barmanów (na imprezie powyżej 70 gości zaleca się obecność 2 barmanów). Zazwyczaj w koszcie zawarty jest wynajem i montaż baru, usługa barmańska w określonych godzinach, a zazwyczaj także dodatki (owoce, syropy, ozdoby). Zakup mocnych alkoholi zazwyczaj leży po stronie młodej pary, w czym nierzadko pomagają barmani. Usługa barmańska to koszt w granicach 6 00-1200zł

Źródło: weselnydrinkbar.pl
Źródło: weselnydrinkbar.pl

Dlaczego powiedziałam o oszczędności? Drinki na weselu to mniej spożytego podstawowego alkoholu (wódki czy wina). Jeżeli na Waszym przyjęciu gościła będzie wódka dobrej jakości (która też nie jest tania), to zamiana jej na mieszankę soków i alkoholu nie musi być tak odczuwalna w Waszym portfelu. A drink w wysokiej szklance będzie cieszył podniebienie przez długi czas, mimo, że na jego wykonanie barman nie zużyje dużej ilości alkoholu. Profesjonalny drink bar na weselu oznacza więc mniej alkoholu na weselnych stołach.

Źródło filmu: barmanteam.pl 

Czy korzystaliście z usług barmanów na swoim weselu, planujecie podjąć taką współpracę bądź byliście gośćmi na weselu, na którym był drink bar? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach poniżej i na naszym Facebooku!

Skontaktuj się z firmami ślubnymi powiązanymi z artykułem:

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim

Więcej informacji

Komentarze (4)

lapa123
26/04/2014

Moim zdaniem mimo że to fajna atrakcja być może to jednak zbędny wydatek;) Jak będzie dobra wódka weselna to wystarczy

Komentuj
jankowskiroman6
19/03/2015

U mnie na weselu był barman i naprawdę była świetna atmosfera. Więc z pewnością gdybym mogł to bym zamówił ich raz jeszcze. Pozdrawiam barmanów z angeleffectbar

Komentuj
Anna
28/01/2016

Dla jednych zbędny wydatek dla innych wesele marzeń, na którym nie chcą oszczędzać. Mi się marzył ślub jak z bajki z licznymi atrakcjami, mieliśmy barmana na wesele http://www.barmanwesele.pl, zespoł, dj i karaoke. puszczaliśmy gołębie i zorganizowaliśmy poprawiny, poprawiny poprawin dla ciotek i wujków, poprawiny poprawin dla kuzynek i kuzynów oraz poprawiny poprawin dla znajomych, ogólnie 5 dni świetnej zabawy. W końcu ponoć ślub bierze się raz w życiu

Komentuj
Paulina
12/12/2016

byłam na weselu gdzie był stolik z alkoholami ,sokami i syropami a nie było lodu; masakra na początku goście patrzyli na menu a później wolna amerykanka , trzech młodych chłopaków zaczęło się bawić w barmana efekt : kilkanascie ponalewanych do pełna szklanek które trzeba było wylać do zlewu.

u mojej siostry był drink bar Dragon z Rzeszowa http://www.barman-wesele.pl drinki przyzwoite podane bardzo elegancko z dziesiątkami różnych owoców

Komentuj

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz Firmę albo jesteś profesjonalistą w branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 19 krajach. Więcej informacji