Dobre, bo Polskie! Czyli najlepsze filmy z bram weselnych

Celem bramy weselnej jest dobra zabawa! Fot.: Łukasz Majer

Bramy weselne, to najprościej mówiąc- wykupienie Panny Młodej przez Pana Młodego. Świeżo upieczony mąż, płaci osobom organizującym bramę weselną alkoholem (zazwyczaj wódką), lub słodyczami – w przypadku dzieci. Wykonawcami bramy są zazwyczaj osoby, które nie będą uczestniczyły w późniejszym weselu: znajomi i sąsiedzi.

Patrząc na dzisiejsze wesela, można stwierdzić, że zwyczaj bramy weselnej odchodzi do lamusa, szczególnie w dużych miastach, gdzie tradycja ta została niemal zupełnie zapomniana. Jako zwolenniczka tego zwyczaju, poszukałam nagrań bramek i do niniejszego artykułu dołączyłam te, które najbardziej mi się spodobały i rozbawiły. Bo właśnie o to w tym wszystkim chodzi- aby dobrze się bawić. Jak przy każdej uroczystości- należy pamiętać o dobrym smaku i takcie.

Pomysłów na wykonanie bramy weselnej jest wiele. Można przewiązać przez ulicę wstążkę i wręczyć Pannie Młodej bukiet kwiatów, ale można także posunąć się nieco dalej- być bardziej kreatywnym- i przedstawić scenkę rodzajową niczym z filmu akcji. Liczy się zarówno pomysł, jak i jego wykonanie.

Znając Pana Młodego, możemy zorganizować bramę tematyczną, nawiązującą do jego zawodu bądź zainteresowań. Ważne jest, aby zapewnić dobrą zabawę sobie, Młodej Parze i gościom weselnym. Jest to też okazja do złożenia życzeń i pokazania im, że są dla nas ważni, a w ten sposób chcemy uczestniczyć w tym pięknym wydarzeniu.

1. Brama weselna nr. 1, to historia zazdrosnej, byłej dziewczyny Pana Młodego

2. Brama nr.2, czyli “Żar tropików” w zimie

3. Ta brama wymaga większego przygotowania i zaangażowania, ale efekt jest niesamowity.

4. Poniższa brama jest pomysłem współpracowników Pana Młodego, na odrobinę dobrej zabawy.

Uczestnicy tych wesel, na długo zapamiętają przygotowane Młodym bramy. A jak Wam podobają się powyższe nagrania?

Podzielcie się Waszymi pomysłami na bramy weselne – w komentarzach poniżej, bądź na naszym forum!

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim

Więcej informacji

Komentarze (1)

gabryjela
06/02/2012

Się uśmiałam przy filmie z tropików ;D Szkoda, że ta tradycja odchodzi w zapomnienie…

Komentuj

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz Firmę albo jesteś profesjonalistą w branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 19 krajach. Więcej informacji