Życzenia ślubne - dobre rady Zankyou, które powinnaś znać!

Niezależnie od tego, czy jesteśmy gośćmi weselnymi, czy tylko dowiadujemy się o ślubie kogoś znajomego lub członka rodziny, odczuwamy potrzebę złożenia życzeń ślubnych. Jeżeli jesteśmy uczestnikami uroczystości mamy możliwość złożenia życzeń młodej parze zaraz po wyjściu z Urzędu Stanu Cywilnego bądź Kościoła. Zupełnie inaczej składa się je osobiście niż pisząc- w pamiątce ślubnej, czy księdze gości na weselu. Jak zatem wybrać odpowiedni tekst i co zawrzeć w słowach na nową drogę życia?

piqsell studio
piqsell studio

Życzenia po zaślubinach

Mając możliwość uczestniczenia w tych ważnych chwilach młodych dostajemy także szansę osobistego, bezpośredniego kontaktu z nimi. Czego życzyć młodej parze? Przede wszystkim szczęścia, radości z odkrywania uroków małżeństwa i takiej miłości, jak w dniu ślubu. To oczywiście tylko przykład. Życzenia po ceremonii powinny płynąć z głębi serca, być szczere, ale nie zbyt wylewne. Pamiętajmy, że za nami ustawia się cała kolejka gości, którzy również chcą wyściskać nowożeńców, a oni sami każdego chcą wysłuchać, przytulić, podziękować. W chwilach takich emocji lepiej nie dokładać dodatkowych wzruszeń. Ważny jest szczery uścisk i serdeczne gratulacje. Emocje za to najlepiej przelać na papier…

NOWAKOWSCY fotografia
NOWAKOWSCY fotografia

Życzenia w pamiątce ślubnej

Pod hasłem „pamiątka ślubna” może kryć się kartka, mini-album czy ślubna książeczka. Od nas zależy, czy wybierzemy „gotowca”, czy sami  wpiszemy tekst życzeń. Szczególnie wówczas, gdy chcemy złożyć powinszowanie bliskiej osobie warto się trochę wysilić. Oficjalna kartka ślubna to miejsce na „hymn ślubny” prosto z serca. Tu możemy napisać wszystko, czego chcemy życzyć młodym w sposób prosty, klasyczny lub bardziej wyszukany. Odwołać się można do gotowych tekstów życzeń ślubnych, np.

„Młodej Parze aby czerpała samą radość z odkrywania piękna małżeństwa oraz satysfakcji z budowania udanego przymierza dwóch kochających się osób”

„1/2 kg miłości 3 łyżki zazdrości 10 dkg zaufania 2 krople na “nerwach grania” 6 gramów cierpliwości 3 dkg wyrozumiałości 5 łyżek humoru 10 łyżeczek wigoru – wszystko razem dokładnie mieszamy i doskonałe małżeństwo mamy!”

„Dzwony biją jak szalone,

 Marsz weselny w uszach brzmi.

 Młody mężu przytul żonę,

 Niechaj cała ziemia grzmi.

 Młoda żono przytul męża,

 Twej miłości barwny kwiat.

 Nie potrzeba Wam oręża,

 U stóp macie cały świat.” 

Życzenia mogą być także w formie zabawnych krótkich stwierdzeń lub  wierszyków, np.

 „Niech zagoszczą w wasze ściany miłość szczęście i bociany!”

„Każdego dnia kochajcie się mniej niż jutro, a więcej niż wczoraj..”

Oczywiście można korzystać z gotowych podpowiedzi, warto jednak wysilić się i stworzyć oryginalny, własny tekst. Zwłaszcza, gdy znamy młodych i możemy nawiązać w życzeniach np. do wspólnych przeżyć i wspomnień. Takie życzenia najlepiej zapadają w pamięć oraz świadczą o zaangażowaniu i szczerości.

Fotoreportaż Ślubny
Fotoreportaż Ślubny

Oryginalna poza treścią może być także forma– życzenia haftowane na ręczniku, wypalane w drewnie, wyklejane literkami z gazety, wpisane do książki będącej dodatkiem do prezentu ślubnego, a może wykonane w postaci prezentacji multimedialnej? Pomysłów jest sporo, ograniczają je jedynie kwestie finansowe i chęć poświęcenia czasu i energii na ich realizację.

Życzenia w księdze gości

Malachite Meadow
Malachite Meadow

Życzenia telefoniczne, osobiste, przekazywane

Nie zawsze bierzemy udział w uroczystości zaślubin. Jednak rozmawiając lub spotykając się z osobą, która niedawno brała ślub także chcemy jej złożyć życzenia. Te powinny być krótkie, zdecydowane, mało wylewne. Niezręczne mogłoby być dla takiej osoby stanie na środku ulicy i wysłuchiwanie winszowania, gdy emocje i atmosfera chwili już wygasły. Ograniczmy się zatem do gratulacji i kilku ciepłych słów.

Niezależnie od tego, w jakiej formie będziemy składać życzenia nowożeńcom, ważne jest zachowanie odpowiedniego wydźwięku i dobrego smaku. Trzeba wziąć pod uwagę koligacje i stosunki rodzinne, zażyłość, różnicę wieku. Samemu trzeba określić, na co można sobie pozwolić, aby nie urazić czy zniesmaczyć młodych. Warto kierować się sercem i z jego głębi wydobyć to co najszczersze w tym długo oczekiwanym przez małżonków dniu. Z takimi życzeniami będzie im łatwiej pokonywać nową drogę życia.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Komentarze (2)

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji