Winietki ślubne wypisane alfabetem scrabble - DIY na ślub

Scrabble to jedna z kultowych gier wyposażona w kosteczki z literami do układania słów na punktowanej planszy. Alfabet tej szarady staje się coraz częściej wykorzystywanym akcentem w dekoracji ślubnej. Charakterystyczne oznaczenie alfabetu rozpozna z pewnością każdy, kto choć raz miał okazję rywalizować w Srabble. A jeśli młoda para znana jest z upodobania do tej gry planszowej, to wykorzystanie jej jako motywu ozdobnego będzie jak najbardziej na miejscu.

Darmowy szablon całego alfabetu znajduje się na stronie fuzzimo.com. Możemy go następnie wydrukować w dowolnym formacie i wykorzystać do ozdoby sali weselnej na różne sposoby, na przykład winietki ślubne.

Winietki ślubne jak scrabble. Źródło: Kreatywny Ślub

PORADA

Format i rozmiar winietek będzie zależał tylko i wyłącznie od waszych preferencji. Pamiętajmy jednak o tym, aby ich kolorystyka komponowała się ze stylizacją dekoracji sali weselnej.

WYKONANIE

Podstawy winietek, warto urozmaicić przy pomocy drobnych akcentów kolorystycznych, koronek i wstążek. Te wizytówki będą stanowiły część dekoracyjną stołów, więc w tym przypadku warto zadbać o każdy element ozdobny.

Winietki ślubne scrabble. Źródło: Kreatywny Ślub
Winietki ślubne scrabble. Źródło: Kreatywny Ślub

Nakładając literki na winietki, postarajmy się je wyeksponować. Do tego celu możemy wykorzystać zarówno podwójną grubą taśmę klejącą, jak i tekturową podkładkę. W przypadku wyboru tej ostatniej opcji, nasze symbole będą imitowały prawdziwe kosteczki Scrabble.

Winietki ślubne scrabble. Źródło: Kreatywny Ślub

WYKOŃCZENIE

Tak wykonane winietki zdecydowanie zwrócą uwagę naszych gości i będą przez nich zapamiętane. Warto także pomyśleć o wykorzystaniu tego motywu w dekoracji całej sali. Pomysłów na tworzenie tablic z romantycznymi napisami, nie zabraknie na pewno żadnej parze młodej.

Winietki ślubne scrabble. Źródło: Kreatywny Ślub

blog slubny Zankyou

 

Ania Piggott, autorka pełnego inspiracji bloga Kreatywny Ślub.

 

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Sztuka wycinania papieru, czyli papierowe dekoracje i ozdoby na Twój ślub!
Sztuka wycinania papieru, czyli papierowe dekoracje i ozdoby na Twój ślub!
Wycinanki to jego druga, nieznana światu pasja. Składał papier i wycinał snując opowieść „o tych którzy za górami za lasami… wzięli ślub i żyli długo i szczęśliwie”.
Credits: Carolina Herrera
10 tendencji ślubnych w 2018: wszystkie porady, aby celebracja Twojego ślubu była idealna!
Wybierz spośród naszych propozycji coś, co będzie Ci najbardziej odpowiadało. Jeżeli jesteś w pełni zaangażowana w przygotowaniach do swojego ślubu w 2018 roku, to nie możesz przegapić tego postu, gdzie prezentujemy najnowsze i najważniejsze trendy związane z estetyką ślubną.
Wiosenne bukiety ślubne i dekoracje sali
Wiosenne bukiety ślubne i dekoracje sali
Narzeczeni, którzy właśnie wiosną powiedzą sakramentalne TAK, zapewne już od dawna zastanawiają się na jakie dekoracje sali i na jaki bukiet ślubny się zdecydować. Zastanawiacie się jak wybrać idealny bukiet ślubny?

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji