Tea time, czyli herbaciany bufet na weselu

Tradycja picia herbaty w Polsce to już zwyczaj. Herbata na weselu? TAK!

  • Wesele
  • Rada
  • Polska

Nie wyobrażam sobie dnia bez filiżanki dobrej herbaty. Tak samo jak nie wyobrażam sobie wesela bez herbacianego bufetu. Herbata na weselu być musi i to jest fakt nie podlegający dyskusji. Ale gdyby tak zrezygnować z metalowych termosów ustawionych pomiędzy ciastami i podejść do tematu nieco bardziej kreatywnie?

Aranżacja herbacianego bufetu 

zapisz
Sarah Kate via iloveswmag.com
Publikacja

Przede wszystkim na herbaciany bufet trzeba wydzielić odpowiednie miejsce. Odpowiednie, czyli jakie? Cudownym rozwiązaniem jest zaadaptowanie w tym celu osobnego pomieszczenia z wygodnymi kanapami i malutkimi stolikami, na których będzie można postawić filiżanki i w spokojnym otoczeniu oddać się rodzinnym pogawędkom (sama byłam na takim weselu we dworku i dzięki herbacianemu pokoikowi miałam okazję lepiej poznać rodzinę Pana M.).

Nie każda sala wesela dysponuje jednak dużą ilością pomieszczeń. Wówczas warto zaaranżować herbaciny kącik w pobliżu słodkiego bufetu. Na specjalnie przygotowanym stoliku ustawiamy eleganckie filiżanki i torebki z herbatami. Można także pokusić się o wersję nieco bardziej samoobsługową i zaproponować gościom herbatę sypaną. Puszki vinatge z herbatą będą wówczas stanowiły przepiękną ozdobę stołu. Zadbajcie o to, aby nie zabrakło łyżeczek, którymi będziemy nakładać herbatę do filiżanek.

Tego nie powinno zabraknąć w herbacianym bufecie

zapisz
fot. Kim Hawkins via lovemydress.net, Jen Curtis, Jen Curtis

W herbacianym bufecie na weselu nie powinno rzecz jasna zabraknąć herbaty (ale o tym dalej), filiżanek, łyżeczek i termosów z gorącą wodą (całym sercem jestem za oryginalnymi samowarami). Zadbajcie także o dodatki, takie jak cytryna, sok malinowy, cukier czy miód do posłodzenia herbaty. Swoje miejsce powinny znaleźć także drobne słodkości: ciasteczka czy czekoladki (nawet jeżeli planujecie poświecić im osobny stół). Całość ozdobić można kwiatami i tabliczką z napisem “Tea Time” (do wykonania samemu albo do kupienia w sklepach z domowymi bibelotami).

 

Jaka herbata na wesele?

zapisz
fot. luulla.com, via ukawp.com, Purple Grape Catering

Jestem przekonana, że nie zastanawiałyście się nad tym problemem. Tymczasem decydując się na herbaciany bufet będziecie musiały. Rodzajów herbaty jest cała masa: od tradycyjnej czarnej, przez zieloną, czerwoną, perfumowaną po białą. Na jaką się zdecydować?

Podstawę powinna stanowić oczywiście czarna herbata (assam, yunnan, darjeeling, ceylon – to już zależy od Waszych upodobań). Ale nie może zabraknąć także jej zielonej odmiany (gunpowder, longjing, sencha). Możecie także pokusić się o perfumowane herbaty (malinową, gruszkową, lychee), choć ja jestem fanką własnego komponowania owocowych herbat (wówczas zadbajcie o susz: hisbiskus, róża, suszona pomarańczka itp.). W takim wypadku baza (czarna bądź zielona herbata) powinna być liściasta.

Smacznego!

zapisz
fot. via theweddingofmydreams.co.uk, The Image is Found via stylemepretty.com, via via theweddingtearoom.fr

Gorąca herbata to jedna z tych rzeczy, o których nie można zapomnieć podczas jesiennego wesela.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!