Tea time, czyli herbaciany bufet na weselu

Nie wyobrażam sobie dnia bez filiżanki dobrej herbaty. Tak samo jak nie wyobrażam sobie wesela bez herbacianego bufetu. Herbata na weselu być musi i to jest fakt nie podlegający dyskusji. Ale gdyby tak zrezygnować z metalowych termosów ustawionych pomiędzy ciastami i podejść do tematu nieco bardziej kreatywnie?

Aranżacja herbacianego bufetu 

Sarah Kate via iloveswmag.com

Przede wszystkim na herbaciany bufet trzeba wydzielić odpowiednie miejsce. Odpowiednie, czyli jakie? Cudownym rozwiązaniem jest zaadaptowanie w tym celu osobnego pomieszczenia z wygodnymi kanapami i malutkimi stolikami, na których będzie można postawić filiżanki i w spokojnym otoczeniu oddać się rodzinnym pogawędkom (sama byłam na takim weselu we dworku i dzięki herbacianemu pokoikowi miałam okazję lepiej poznać rodzinę Pana M.).

Nie każda sala wesela dysponuje jednak dużą ilością pomieszczeń. Wówczas warto zaaranżować herbaciny kącik w pobliżu słodkiego bufetu. Na specjalnie przygotowanym stoliku ustawiamy eleganckie filiżanki i torebki z herbatami. Można także pokusić się o wersję nieco bardziej samoobsługową i zaproponować gościom herbatę sypaną. Puszki vinatge z herbatą będą wówczas stanowiły przepiękną ozdobę stołu. Zadbajcie o to, aby nie zabrakło łyżeczek, którymi będziemy nakładać herbatę do filiżanek.

Tego nie powinno zabraknąć w herbacianym bufecie

fot. Kim Hawkins via lovemydress.net, Jen Curtis, Jen Curtis

W herbacianym bufecie na weselu nie powinno rzecz jasna zabraknąć herbaty (ale o tym dalej), filiżanek, łyżeczek i termosów z gorącą wodą (całym sercem jestem za oryginalnymi samowarami). Zadbajcie także o dodatki, takie jak cytryna, sok malinowy, cukier czy miód do posłodzenia herbaty. Swoje miejsce powinny znaleźć także drobne słodkości: ciasteczka czy czekoladki (nawet jeżeli planujecie poświecić im osobny stół). Całość ozdobić można kwiatami i tabliczką z napisem “Tea Time” (do wykonania samemu albo do kupienia w sklepach z domowymi bibelotami).

Zobacz również: “5 pomysłów na smaczne dekoracje na Waszym weselu”.

Jaka herbata na wesele?

fot. luulla.com, via ukawp.com, Purple Grape Catering

Jestem przekonana, że nie zastanawiałyście się nad tym problemem. Tymczasem decydując się na herbaciany bufet będziecie musiały. Rodzajów herbaty jest cała masa: od tradycyjnej czarnej, przez zieloną, czerwoną, perfumowaną po białą. Na jaką się zdecydować?

Podstawę powinna stanowić oczywiście czarna herbata (assam, yunnan, darjeeling, ceylon – to już zależy od Waszych upodobań). Ale nie może zabraknąć także jej zielonej odmiany (gunpowder, longjing, sencha). Możecie także pokusić się o perfumowane herbaty (malinową, gruszkową, lychee), choć ja jestem fanką własnego komponowania owocowych herbat (wówczas zadbajcie o susz: hisbiskus, róża, suszona pomarańczka itp.). W takim wypadku baza (czarna bądź zielona herbata) powinna być liściasta.

Smacznego!

fot. via theweddingofmydreams.co.uk, The Image is Found via stylemepretty.com, via via theweddingtearoom.fr

Gorąca herbata to jedna z tych rzeczy, o których nie można zapomnieć podczas jesiennego wesela. Zobacz również: “Must have jesiennej panny młodej, czyli o tych dodatkach nie możesz zapomnieć”.

Więcej informacji o

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Targi Ślubne UROCZYSTOŚĆ – czyli współczesne spojrzenie na branżę ślubną
Targi Ślubne UROCZYSTOŚĆ – czyli współczesne spojrzenie na branżę ślubną
W dniu 14 kwietnia w Reducie Banku Polskiego odbędą się Targi Ślubne UROCZYSTOŚĆ. Podczas drugiej odsłony tego wydarzenia spotkać się będzie można z ponad 50-cioma wyselekcjonowanymi Wystawcami z branży ślubnej oraz poznać najnowsze trendy ślubne.
Superfoods na codzień, czyli zdrowo podkręć swoje koktajle
Superfoods na codzień, czyli zdrowo podkręć swoje koktajle
Superkoktajle to przede wszystkim zestaw smakowitych i najzdrowszych przepisów na koktajle, ale też źródło inspiracji do tworzenia własnych superkompozycji. Książka uświadamia, jak wiele produktów typu superfoods polskiego pochodzenia jest dostępnych dokoła nas, na co dzień. Czas zacząć z tej wiedzy korzystać dla własnego superzdrowia!
Koperta albo...? Czyli na co Pary Młode wymieniają ślubne koperty?
Koperta albo...? Czyli na co Pary Młode wymieniają ślubne koperty?
Planujecie ślub? Zastanawiacie się w związku z tym, co chcielibyście dostać z tej okazji? Prezent czy może pieniądze? Jak nie macie jeszcze na to pomysłu, to chętnie Wam podpowiem.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji