Konsola zamiast instrumentów, czyli DJ na weselu! Pomożemy Ci w tym wyborze.

Organizacja wesela obejmuje kilka różnych wątków. Wybieramy zarówno miejsce gdzie odbędzie się weselna zabawa, układamy menu, zastanawiamy się nad rozsadzeniem gości, dekoracjami, itp.  No i oczywiście nad wyborem zespołu muzycznego. No właśnie, czy zawsze zespołu muzycznego? Nie zawsze, choć dla większości z nas, to właśnie on jest pierwszym skojarzeniem z muzyką weselną. Coraz większą popularnością cieszy się jednak wybór DJ-wodzireja. Dlaczego?

Dobo Kristian
Dobo Kristian

A oto  5 argumentów:

1. Cena

Organizacja wesela, choćby tego niewielkiego, to zawsze kosztowne przedsięwzięcie. Ludzie mają to do siebie, że przed rozpoczęciem jakiegokolwiek większego działania dokonują wielu kalkulacji, przyjmują jakąś sumę i liczą na to, że działanie to zmieści się w niej. Nierzadko jednak dochodzą dodatkowe wydatki, coś czego nie wzięliśmy pod uwagę i wyjściowe założenia dotyczące sumy pieniędzy ulegają wzrostowi. Tak też często jest z weselem. No i właśnie wynajęcie DJ zamiast zespołu muzycznego może obniżyć koszty naszego wesela. Kilkuosobowy zespół muzyczny zawsze będzie nas kosztował ok. dwa razy drożej niż DJ. Fakt, że na to ile razy drożej nie ma reguły, regułą jest jednak to, że DJ jest zawsze tańszy.

pdsci
pdsci

2. Muzyka

Podstawową kwestią jest tutaj ilość utworów muzycznych jaką jest w stanie zagrać DJ. Ma on dostęp praktycznie do utworów z każdego gatunku. Nie musi poświęcać czasu na nauczenie się grania czegoś. Pomimo tego, że odtwarza on muzykę w oryginalnych wykonaniach , która jest już zapisana na odpowiednich nośnikach, to robi on to na żywo. Co to znaczy? Oznacza to, że obserwuje on zabawę osób znajdujących się na przyjęciu weselnym i widząc ,co się dzieje jest w stanie w każdej chwili zmienić utwory jakie  w danym momencie gra i stworzyć inny klimat muzyczny, który bardziej odpowiadać będzie naszym gościom.

Boris Kuznets
Boris Kuznets

3. Pierwszy taniec

Która Młoda Para nie miała problemu z jego wyborem? Chodzi tutaj przede wszystkim o wybór utworu do pierwszego tańca. Wielu z nas podejmuje decyzję na kilka dni, jak nie na dzień przed ślubem i weselem. Wynajmując zespół muzyczny musimy się liczyć z tym, że podając jakiś utwór powinniśmy to robić odpowiednio wcześnie, żeby członkowie zespołu mieli czas na ewentualne nauczenie się jego grania. W przypadku DJ możemy to zrobić w ostatniej chwili. W tym wypadku chodzi bowiem tylko o ewentualne zdobycie tego utworu i jego odtworzenie.

Standret shutterstock
Standret shutterstock

4. Utwory grane na życzenie

Tu spraw wygląda podobnie jak w przypadku pierwszego tańca. Gdy któryś z gości ma ochotę zadedykować jakiś specjalny utwór Parze Młodej czy  jej rodzicom, dziadkom, świadkom, czy komukolwiek innemu, to w przypadku DJ najczęściej nie ma problemy z jego zagraniem. Ma on dużą bazę utworów, z której można wybierać do woli. W przypadku zespołów muzycznych liczba tych utworów jest zazwyczaj znaczenie węższa.

Africa Studio
Africa Studio

5. Przerwy w graniu

Przerwy te oczywiście najczęściej kojarzą się z posiłkiem lub z toastem. Jest to czas na złapanie oddechu, na porozmawianie z gośćmi, na poprawienie własnego wyglądu i na wiele innych rzeczy. Jednak nie zapominajmy o tym, że ludzie chcą na weselu przede wszystkim się bawić. Zbyt długie przerwy nie są więc mile widziane.  Krótkie przerwy umożliwiają każdemu taniec wtedy, kiedy ma na to ochotę. Nikt nie jest zmuszany do długiego oczekiwania na pierwsze takty muzyki. No i DJ najczęściej robi krótsze przerwy niż członkowie zespołu muzycznego. Nie ma się co dziwić, gdyż ci drudzy najczęściej trochę bardziej się męczą podczas grania niż DJ i potrzebują trochę dłuższego odpoczynku.

rubchikovaa
rubchikovaa

A co brać pod uwagę przy wyborze DJ?

Na pewno to samo, co w przypadku wyboru zespołu muzycznego. Można zaczerpnąć opinii np. znajomych czy kogoś z rodziny, kto na innym weselu spotkał się z DJ. Może ktoś będzie znał kogoś wartego polecenia. Można również poszukać np. za pomocą internetu. Większość DJ’ów ma na swojej stronie portfolio, w którym umieszczone są fragmenty ich poprzednich występów. Warto jest wiec zapoznać się z takim materiałem. Jeżeli istniej taka możliwość, to warto jest również poprosić o referencje bądź opinie wydane przez poprzednich klientów.

Molotok289
Molotok289

Zobacz także jakie polskie utwory warto wybrać na pierwszy taniec oraz  jakie utwory są najromntyczniejsze.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Komentarze (4)

Skomentuj artykuł

Bon ton, czyli wszystko o etykiecie ślubnej, część 1
Bon ton, czyli wszystko o etykiecie ślubnej, część 1
Hasło „weselny savoir-vivre” sprawia, że wszyscy na gwałt próbują sobie przypomnieć, co dokładnie robili na ostatnim przyjęciu, gdy szaleli całą noc.
Aby szczęście w małżeństwie nigdy nie ustało – przesądy ślubne od pierścionka zaręczynowego po strój Młodej Pary
Aby szczęście w małżeństwie nigdy nie ustało – przesądy ślubne od pierścionka zaręczynowego po strój Młodej Pary
Młoda Para powinna o szczeście w małżeństwie dbać od samego początku! Niektóre przesądy ślubne mają jej w tym pomóc. Z nami dowiedz się jakie!
Już w następny weekend Cracow Bridal Weekend! Ślubny weekend przed nami!
Już w następny weekend Cracow Bridal Weekend! Ślubny weekend przed nami!
Mamy zaszczyt poinformować, że w dniach 21 – 22 października w przestrzeniach Tytano przy ul. Dolnych Młynów 10 w Krakowie oraz w siedzibach Partnerów odbędzie się I edycja krakowskiego weekendu ślubnego: Cracow Bridal Weekend.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji