Fotobudka na wesele – nieustający trend

Pary Młode i goście weselni pokochali fotobudki. Od kilku sezonów to jeden z najgorętszych trendów i najchętniej wybieranych atrakcji w trakcie wesela. Nic dziwnego – zabawne gadżety i perspektywa posiadania unikalnych, niepowtarzalnych ujęć (dodatkowo wydrukowanych od razu na miejscu lub wysyłanych wprost na skrzynkę mailową!) sprawia, że goście ochoczo i tłumnie korzystają z tej możliwości. Droga Paro Młoda, w naszym artykule znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania dotyczące tej popularnej atrakcji, jaką jest fotobudka na wesele.  

Fotobudka na wesele – nieustający trend
Fotobudka
 • Muzyka i atrakcje
 • Rada
 • Polska

Pary Młode i goście weselni pokochali fotobudki. Od kilku sezonów to jeden z najgorętszych trendów i najchętniej wybieranych atrakcji w trakcie wesela. Nic dziwnego – zabawne gadżety i perspektywa posiadania unikalnych, niepowtarzalnych ujęć (dodatkowo wydrukowanych od razu na miejscu lub wysyłanych wprost na skrzynkę mailową!) sprawia, że goście ochoczo i tłumnie korzystają z tej możliwości. Droga Paro Młoda, w naszym artykule znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania dotyczące tej popularnej atrakcji, jaką jest fotobudka na wesele.  

zapiszFotobudka
Fotobudka

Co to jest fotobudka?

Publikacja

Fotobudka to nic innego, jak automat do robienia zdjęć, który imituje przenośne studio fotograficzne. W przeciwieństwie do małych, zamykanych fotobudek znanych np. z centrów handlowych lub amerykańskich filmów, fotobudka na wesele to najczęściej duże lustro wyposażone w aparat fotograficzny i interaktywny ekran, który – po wciśnięciu przycisku „start”, odlicza sekundy (i są one widoczne w postaci animacji na ekranie, aby goście mogli się ustawić i zapozować), a następnie robi zdjęcie. 

Najczęściej podczas jednej „sesji zdjęciowej” powstaje kilka ujęć. Mogą one zostać od razu wydrukowane w kilku egzemplarzach (najczęściej 5×15 cm lub 10×15 cm). Dzięki temu wszyscy, którzy się znaleźli na ujęciach, mogli mieć swój pamiątkowy egzemplarz i żeby oczywiście również Para Młoda dostała pamiątkowy „pasek zdjęć”, który goście mogą wkleić w księdze pamiątkowej dla nowożeńców, razem z odręcznie napisanymi najlepszymi życzeniami i podpisami. 

Za sprawą fotobudek powstają ujęcia, których nie zrobiłby żaden fotograf – to, że goście pozują przed lustrem, a nie pod czujnym okiem fotografa i stresującym wielu obiektywem aparatu, pozwala im się rozluźnić i cieszyć chwilą. Takie zdjęcia staną się więc świetną pamiątką na lata. Dodatkowo, dzięki zabawnym dodatkom, jak okulary, peruki czy maski, które goście mają do dyspozycji przy robieniu zdjęć, fotobudka na weselu to świetna zabawa! 

zapiszFotobudka
Fotobudka

Gadżety do fotobudki

Arsenał dostępnych gadżetów zależy od dostawcy fotobudki, ale są to najczęściej: 

 • różnokolorowe peruki, np. z bujnymi blond lokami, które pozwolą się wcielić m.in. w gwiazdy muzyki z dawnych lat,
 • zabawne nakrycia głowy, jak chociażby kapelusze czy gustowne, złote korony,
 • iście pirackie przepaski na oczy, 
 • maski z twarzami znanych osób z wyciętym miejscem na oczy pozującego, 
 • imitacje wąsów, 
 • pluszowe kajdanki,
 • kolorowe szale typu boa albo hawajskie naszyjniki ze sztucznych kwiatów,
 • duże i szalone okulary, np. w serduszka na pół twarzy, 
 • diabelskie widełki lub wręcz przeciwnie – anielskie aureole i skrzydła,
 • tabliczki z napisami, np. „Wyginam śmiało ciało!”, „Tancerz wieczoru”, „Niezły ze mnie GOŚĆ!” albo – specjalnie dla Pary Młodej żartobliwe: „Ona ma zawsze rację” czy „Koniec wolności”,
 • efektowne ramki do zdjęć, które mogą trzymać sami goście, wpasowując w nie swoje twarze. 

Tylko wyobraźnia ogranicza więc gości, którzy mogą pozować w różnych konfiguracjach i aranżacjach!

zapiszZdjęcia z fotobudki
Zdjęcia z fotobudki

Cena za wynajem fotobudki

Koszt wynajmu fotobudki zależy od wielu czynników – miejsca wesela, liczby godzin, na które jest wynajmowana atrakcja oraz chociażby obsługi, która może zachęcać gości do korzystania z atrakcji, a następnie pomagać im, podając np. gadżety oraz będzie obsługiwać sprzęt, dbać o porządek i oczywiście rozwiązywać problemy w przypadku jakiegokolwiek problemu ze sprzętem. Zazwyczaj jednak cena fotobudki waha się od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Najczęściej firmy oferują kilkugodzinne pakiety – gdyż fotobudka to rzadko całonocna atrakcja i wystarczy, by była do dyspozycji weselników przez około dwie do czterech godzin, kiedy będą już po pierwszych tańcach i posiłkach, atmosfera się rozluźni, goście są już zintegrowani i bardziej skłonni do popuszczenia wodzy fantazjom oraz zakładania najbardziej szalonych peruk, nawet jeśli jest się poważnym wujkiem.

Najczęściej Pary Młode decydują się na fotobudkę do momentu podania tortu weselnego lub oczepin, by nie rozpraszać gości oferując im kilka atrakcji w tym samym czasie lub po prostu nie płacić za atrakcję, kiedy nikt z niej nie skorzysta. 

Warto także upewnić się czy zakładany koszt fotobudki na wesele to na pewno cena brutto oraz czy firma dostarczająca atrakcję zapewni również gadżety do dyspozycji gości. Czasem pary decydują się na oszczędność i same zakupują lub przygotowują dodatki do zdjęć, nie każdy jednak ma na to czas i najlepiej wybrać dostawcę, który zadba o całokształt atrakcji.

Młodzi często decydują się również na usługi dodatkowe, jak galeria zdjęć online czy zgranie wykonanych przez weselników ujęć na płycie DVD lub pendrivie, aby mogły być również cyfrową pamiątką.

zapiszFotobudka
Fotobudka

Jak wybrać fotobudkę?

Z racji ogromnej popularności weselnych fotobudek w ostatnich latach, oferta dostawców jest naprawdę duża i oferuje je bardzo wiele firm. Dzięki temu możecie wybrać wariant, który Wam się najbardziej podoba i wpasowuje w motyw Waszego wesela oraz najlepiej sprawdzi się w przeznaczonym na ten cel miejscu na sali weselnej.

Przed wyborem warto sprawdzić „portfolio” firmy – z pewnością ma ona do pokazania swoje realizacje z różnych imprez. Dzięki temu możecie sprawdzić, jakie doświadczenie ma dostawca czy były to wesela oraz czy robione przez niego zdjęcia są wyraźne i mają żywe kolory (a więc czy dostępny sprzęt jest jakościowy, a Wasze zdjęcia z tego wyjątkowego dnia naprawdę pięknie wyjdą). Szalone ujęcia i zadowolone twarze gości w portfolio takiego wykonawcy będą mówić same za siebie!

Co ważne, przy wyborze firmy warto kierować się atrakcją dostępną w bliskiej miejscu wesela okolicy. Chociaż fotobudka jest urządzeniem mobilnym, to skorzystanie z usługi dostawcy z drugiego końca Polski może po prostu okazać się nieopłacalne. Nie musicie się tym jednak martwić, specjalnie dla Was zebraliśmy w jednym miejscu firmy świadczące takie usługi, by ułatwić Wam poszukiwania fotobudki idealnej. Dostawcę ze swojej okolicy znajdziesz na naszej stronie: kliknij i sprawdź dostępne oferty! 

zapiszFotobudka
Fotobudka

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Alebudka.com Wodzirej na wesele
IMAGINE Retrobudka Wodzirej na wesele
fotobudki HAHA FOTO Wodzirej na wesele
Fotobudka Warszawa COM Wodzirej na wesele
Fotobudka SesjaParty.pl Wodzirej na wesele
Fotobudkarnia.pl Wodzirej na wesele
Fotokabina Wodzirej na wesele
Fotobudki.pl Wodzirej na wesele
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!