Jak najlepiej przygotować się do pierwszego tańca?

Jak najlepiej przygotować się do pierwszego tańca?

Pierwszy taniec, choć to jeden z bardziej stresujących momentów wesela, ale może być wyjątkowe!

  • Muzyka i atrakcje
  • 2016
  • Polska

Każda młoda para marzy o tym, aby ich ślub i wesele były wyjątkowe. Już na wiele miesięcy przed ślubem rozpoczynają gorączkowe poszukiwania idealnej sukni ślubnej, kwiatów i orkiestry. Jednak w czasie tej przedślubnej gorączki nie można zapomnieć o jednym z ważniejszych elementów wesela – o pierwszym tańcu.

Pierwszy taniec, choć to jeden z bardziej stresujących momentów wesela, jest chwilą niezwykle ważną. Symbolizuje on nierozerwalny związek małżeński, jaki od tego momentu będą tworzyć pan i pani młoda. Taniec ten ma także wymiar symboliczny – przyjęcie zaproszenia od pana młodego przez młodą żonę oznacza, że przyjmuje ona męża na zawsze do swojego życia.

Każdy, kto pierwszy taniec ma już za sobą, lub właśnie się do niego przygotowuje wie, jakie to stresujące. Większość z nas boi się, że pomyli kroki, potknie się o nogi partnera, lub rozpocznie w nieodpowiednim momencie. Na stres nie ma innej rady, jak tylko dobre przygotowanie.

zapiszMonique
Monique

Jaki taniec wybrać?

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Kiedyś młoda para na swój pierwszy taniec wybierała walca angielskiego. Jednak w dzisiejszych czasach nie ma już żadnych reguł i ograniczeń. Młodzi pierwszy taniec często dostosowują do swoich temperamentów. Często decydują się na mieszankę kilku stylów tanecznych, łączą spokojnego walca z energetyczną sambą, tańczą ogniste tango, lub wybierają choreografie znane z filmów, np. „Dirty Dancing”. Przed wyborem konkretnego stylu tanecznego i choreografii warto jednak ocenić swoje umiejętności taneczne i fizyczne, bo nie każdy jest w stanie zrobić podnoszenie, tak znane z finałowej sceny filmu.

zapiszPrzygotowanie do pierwszego tańca weselnego
Źródło: Egurrola Dance Studio

Która piosenka będzie odpowiednia?

Młodzi ludzie często wybierają piosenkę, która kojarzy im się z pierwszym spotkaniem lub pierwszym pocałunkiem. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy utwór, który wiąże się z cudownym wspomnieniem, nadaje się do tańczenia. Warto też zastanowić się nad tekstem piosenki, bo np. często wybierany utwór „Windą do nieba”, jest utworem nieodpowiednim, opowiadającym o ślubie bez miłości. Zobacz wybór Zankyou na najlepszą piosenkę na pierwszy taniec.

zapiszprzygotowanie do tańca na weselu
Źródło: Egurrola Dance Studio

Gdzie nauczyć się tańczyć?

Każda młoda para, która pragnie zadziwić gości swoim pierwszym tańcem, a dodatkowo chce dobrać odpowiednią choreografię do swojej ulubionej piosenki, powinna skorzystać z profesjonalnych kursów tańca dla narzeczonych.

Kurs tańca dla narzeczonych to świetny pomysł, aby w stosunkowo krótkim czasie nauczyć się widowiskowej choreografii na swój pierwszy taniec” – mówi Agustin Egurrola, choreograf znany z takich programów, jak „Taniec z Gwiazdami” i „You Can Dance – Po prostu Tańcz!”. „Na takim kursie pary uczą się prostej, lecz niepozbawionej efektownych figur choreografii i wraz z instruktorem dobierają odpowiednią do niej muzykę. Dzięki takiemu profesjonalnemu przygotowaniu, tańcząc na swoim weselu młoda para może skupić się wyłącznie na radości, jaką niesie ten wspólny taniec a nie myśleć ani o skomplikowanych krokach, ani o tym, w którym momencie najlepiej zrobić obrót.” – dodaje Egurrola.

zapiszOryginalny pomysł na pierwszy taniec weselny
Źródło: Egurrola Dance Studio

Egurrola Dance Studio w swojej ofercie ma do wyboru intensywne kursy weekendowe dla osób zabieganych, którym zależy na szybkich efektach lub kursy regularne dla tych, którzy mają czas i w spokojnym tempie chcieliby nauczyć się podstaw różnych tańców towarzyskich. „Dla par, które szukają niepowtarzalnej choreografii, ułożonej specjalnie dla nich polecam lekcje indywidualne” – radzi Przemek Wojszel, tancerz prowadzący kursy dla narzeczonych w Egurrola Dance Studio. „Takie lekcje nie tylko dają możliwość najlepszego przygotowania się do pierwszego tańca, ale mogą być także początkiem nowego, wspólnego hobby” – dodaje Wojszel.

Warto pamiętać, że taniec, muzyka i rytm w niesamowity sposób łączą partnerów. Jak mówi stare przysłowie „jaki pierwszy taniec, takie całe życie”, dlatego wszystkim przyszłym parom młodym życzymy, aby rozpoczęli wspólne życie tanecznym krokiem.

Egurrola Dance Studio – największa szkoła tańca w Warszawie, założona w 1992 roku, przy Ośrodku Kultury Ochoty przez Agustina Egurrola, choreografa znanego m.in. z programów „Taniec z Gwiazdami” i „You Can Dance – Po prostu tańcz” i Joannę Szokalską. W pierwszych latach działalności szkoła znana była jako Studio Tańca Volt. Dwa lata później Agustin Egurrola założył grupę VOLT, która szybko została najbardziej znaną grupą zawodowych tancerzy w Polsce. W 2003 roku szkoła przeniosła się do własnej siedziby, przy ul. Żwirki i Wigury 99a i zmieniła nazwę na Egurrola Dance Studio.


pierwszy taniec

 Egurrola Dance Studio
Największa szkoła tańca w Warszawie

                                                                   Kontakt: studio@egurrola.pl; tel. 601 20 20 20

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Monique photography Fotograf i kamerzysta
Egurrola Dance Studio Szkoły tańca