Animator na weselu - wszystko, co chcielibyście wiedzieć

Zastanawiacie się, czy potrzebujecie zatrudnić animatora na organizowane przyjęcie weselne? Z artykułu dowiesz się, jaką rolę pełni animator dla dzieci i jakie może przynieść korzyści.

Animator na weselu - wszystko, co chcielibyście wiedzieć
  • Muzyka i atrakcje
  • Rada
  • Polska

Na którą godzinę umawiać animatorkę?
Publikacja

Tak naprawdę najsensowniej jest zaprosić animatora, czy duet animatorów –  w zależności od ilości dzieci – po obiedzie, po pierwszym tańcu, kiedy już zabawa po prostu zacznie się na dobre. Wtedy właśnie animator może zacząć realizować swoje pomysły na gry i zabawy. Zastanawiasz się pewnie, do której godziny pomoc animatora jest konieczna? To zależy od dzieci, od tego czy będą głodne zabaw z animatorką, czy nie będą zmęczone i czy nie będą chciały iść spać. Generalnie można się umówić na ukończenie usługi po oczepinach. Natomiast zależy to od wcześniej wspomnianych czynników. Czasami dzieci dobrze się znają, są w podobnym wieku i nie bardzo są w ogóle zainteresowane “ciocią”. Zdarza się, że dzieci bardzo szybko dopadnie zmęczenie i zasną w okolicach 22:00, więc nie ma też sensu, by w takiej sytuacji animator był obecny do 24:00. A czasami dzieci mają ogrom energii i o 2:00 w ogóle nie chce im się spać, więc wtedy można zastanowić się nad przedłużeniem godzin pracy animatora.

Czy animator w ogóle jest potrzebny?

Tutaj zaczęłybyśmy od pytania, czy wesele to najlepsze miejsce dla dzieci, ale to zostawiamy do oceny każdej z Was indywidualnie.

Naszym zdaniem, jeśli dzieci są zaproszone na wesele, to tak, animator jest bardzo dobrym pomysłem. I wiele Par Młodych, które zdecydowały się na taką usługę, nie żałuje i poleca takie rozwiązanie dalej.

Rolą animatora jest zorganizowanie kreatywnego czasu, ciekawych zabaw i gier dzieciom na przyjęciu weselnym. Przyjęcie weselne dla dzieci może nie być szczególnie interesujące, więc zapewnienie im takiej atrakcji może przynieść wiele korzyści. Dzieci są pod okiem odpowiedzialnej osoby (przy czym animator nie bierze odpowiedzialności za dzieci, to zawsze jest rola rodziców), która potrafi kreatywnie spędzić z nimi czas, więc dla dzieci wesele staje się również radośnie spędzonym czasem.

Gdzie usadzić animatora?

Tutaj odpowiedź nie jest jednoznaczna. Są animatorzy, którzy decydują się na to, by siedzieć w trakcie posiłków razem z najmłodszymi weselnikami, ponieważ mają ich “na oku”. Natomiast niektórzy decydują się na to, by siedzieć razem z innymi podwykonawcami. Obie opcje są uzasadnione.

Ile kosztuje usługa animatora?

To zależy. Im bardziej doświadczony, im większą ilością sprzętu dysponuje, tym więcej może kosztować jego usługa. Jeśli zapraszasz duet, bo na Twoim weselu będzie więcej dzieci, to również cena będzie rosła. Najlepiej jest wybrać animatora, który jest samowystarczalny w takim sensie, że dysponuje wszystkim, czego potrzebuje, do wypełnienia swojej pracy na najlepszym poziomie.

zapiszdzieci podczas zabawy weselnej
fot. Fotografia z-Miłości

Czy animator to zbędny wydatek?

Tak naprawdę każdy wydatek może być oceniony jako zbędny lub niezbędny. Są Pary Młode, które twierdzą, że animator to najlepsza opcja na wesele z dziećmi, są takie, które uważają, że to głupota.

Zdarzają się przyszłe Panny Młode, które potrafią zanegować naprawdę wiele aspektów: podziękowania dla gości, animator, foto budka, dekoracja kościoła, noclegi, transport dla gości itd. Natomiast zostawiamy Ci to do rozważenia. Jeśli sama negujesz te wszystkie atrakcje, to zastanów się tak naprawdę dlaczego? Co stoi za tym, że uważasz te wydatki za zbędne?

Pamiętaj przy tym, że wesele nie jest obowiązkowe i wszystko, co pojawi się tego dnia w roli atrakcji, czy dekoracji jest dobrowolne, nie musisz się na to decydować.

Jak podobał Ci się artykuł? Daj znać czy decydujesz się na usługę animatora!

 

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!