Powrót do lat 70-tych, czyli szalone i romantyczne wesele w stylu hippie!

Szalone lata 70-te to nie tylko wspomnienie, ale coraz częstszy pomysł na imprezy tematyczne, zabawy a nawet wesela! A jeżeli lata 70-te, to oczywiście kolorowi i roztańczeni Hipisi!

Źródło: celebratto.com

Ślub i wesele w stylu hippie to pomysł dla szalonych par, które dzień swojego ślubu chcą uczynić wyjątkowym, ale także jedyna słuszna opcja dla osób, które w głębi duszy nadal są dziećmi kwiatów… 🙂

Kolorowe, muzyczne i radosne– takie właśnie powinno być wesele w stylu hippie! Na takim weselu nie znajdziemy przepychu, świecących brylantów i kryształowych naczyń. Wesele hipisowskie jest bliskie naturze i nie rządzi się sztywnymi regułami.

Zacznijmy od słodkiej strony ślubów: słodycze!

 

Torty i babeczki na wesele w stylu hippie

 Kolorowe i słodkie torty i babeczki, ozdobione lukrem cukierniczym albo żywymi kwiatami będzie słodką przyjemnością zarówno dla Młodej Pary jak i dla gości weselnych!

Podobnie jak słodkościami, gości możecie zaskoczyć napojami alkoholowymi! Zamiast popularnej wódki możecie zaproponować im kolorowe i smaczne drinki, jak np. mojito!

Oryginalne drinki na wesele w stylu hippie

Jeżeli już wiemy, co postawimy na weselnym stole, musimy także zadbać o jego wystrój. Wystrój weselnego stołu w stylu hippie inspirowany jest naturą: występują na nim kwiaty, owoce i pióra. Takie wesele warto zorganizować na świeżym powietrzu, a przy dekoracji stołów można inspirować się stylem rustykalnym.

Poniżej pokazujemy drewniany stół w plenerze, a na nim kwiaty w dzbankach z pni drzew, piórka i wstążki zdobiące talerz, oraz wiązankę żywych kwiatów w butonierce Pana Młodego.

Źródło: thesweetestoccasion.com

Przygotowanie wesela w stylu hippie wymaga większej wyobraźni i ciekawszych pomysłów, ale jednocześnie jest znaczenie tańsze. Wiele ozdób możemy wykonać sami (jak to kolorowe krzesło w stylu hippie!), a decydując się na wesele w plenerze możemy pozwolić sobie na proste dania przygotowane podczas przyjęcia, jak np. dania z grill.

Źródło: 1- lenusa.deviantart.com; 2- keepcalmandmarryon.blogspot.com

Źródło: weddingsonthefrenchriviera.com

Jeżeli mieliście, albo planujecie wesele w stylu hippie, bądź z innym motywem przewodnim, napiszcie do nas (info@zankyou.com) i prześlijcie zdjęcia, a na pewno zainspirujecie innych Narzeczonych! Przesłane do nas historie ślubne zostaną opublikowane w kategorii Wasze historie ślubne.

Komentarze (6)

Skomentuj artykuł

Wesele pachnące ziołami, czyli 8 pomysłów ślubnych inspirowanych Prowansją.
Wesele pachnące ziołami, czyli 8 pomysłów ślubnych inspirowanych Prowansją.
Bazylia, melisa, estragon, mięta, rozmaryn, tymianek, lawenda i lubczyk.. pomysły na dekorację ślubną i weselną z wykorzystaniem ziół! 8 propozycji Zankyou
Ślub w dobrym stylu. Wywiad z Magdaleną Łukasz z firmy Wionek Woniaczka
Ślub w dobrym stylu. Wywiad z Magdaleną Łukasz z firmy Wionek Woniaczka
Ślub przyszłości? Może na Marsie? Ale schodząc na Ziemię, dziś świat się tak szybko zmienia, trendy się zmieniają, wymagania się zmieniają... Być może zabrzmię ckliwie, ale mam nadzieję, że jedno się nie zmieni: szczere uczucie łączące parę, dzięki któremu chcą spędzić całe życie razem i decydują się je zapieczętować pięknym momentem, jakim jest ślub.
Superfoods na codzień, czyli zdrowo podkręć swoje koktajle
Superfoods na codzień, czyli zdrowo podkręć swoje koktajle
Superkoktajle to przede wszystkim zestaw smakowitych i najzdrowszych przepisów na koktajle, ale też źródło inspiracji do tworzenia własnych superkompozycji. Książka uświadamia, jak wiele produktów typu superfoods polskiego pochodzenia jest dostępnych dokoła nas, na co dzień. Czas zacząć z tej wiedzy korzystać dla własnego superzdrowia!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji