„Nowy Jork, Nowy Jork” - wspaniały miesiąc miodowy w Wielkim Jabłku!

Nowy Jork to wyjątkowe miasto, a Manhattan jest jego bijącym sercem, więc zorganizowanie miesiąca miodowego, który pozwoli Wam doświadczyć wszystkich jego aspektów, jest idealnym wyborem. Nowy Jork porwie Was tak, jak śpiewał Frank Sinatra w swoim arcydziele... Nowy Jork, Nowy Jork.

„Nowy Jork, Nowy Jork” - wspaniały miesiąc miodowy w Wielkim Jabłku!
Zdjęcie: Matej Kastelic
  • Kierunek podróży
  • Editor-choice
  • Polska

Stany Zjednoczone to kraina możliwości, a Nowy Jork ich centrum. Miasto par excellence, epicentrum zarówno przeszłego, jak i obecnego życia. Chociaż nie jest stolicą kraju, miasto King Kong jest prawdziwym mitem naszych czasów, zawierającym wszystko, czego mógłby sobie życzyć mężczyzna lub kobieta XXI wieku. Filmowe miejsce na niezapomniany miesiąc miodowy.

Publikacja

W Nowym Jorku są cztery dzielnice: Manhattan, Brooklyn, Queens, Bronx i Staten Island. Manhattan, często honorowany przez reżysera Woody’ego Allena, w kolorze i czerni i bieli, jest jego motorem, w którym natura, kultura i nauka współistnieją we wspaniałej mozaice piękna. Dzięki tej okolicy Nowy Jork jest tak naprawdę znany jako „miasto, które nigdy nie śpi”, a dzięki opisowi jego najbardziej charakterystycznych obszarów zrozumiesz dlaczego.

 

zapiszNowy Jork
Zdjęcie: Matej Kastelic

 

Midtown

Centrum ruchu i czysto nowojorska magia, to najbardziej znane spojrzenie na miasto. Na tym obszarze znajdujemy większość wyróżniających ją emblematów, takich jak Empire State Building, symbol miasta; dalej Times Square, najgłośniejszy i najbardziej efektowny plac świata i Fifth Avenue, jedna z najsłynniejszych luksusowych arterii miasta, otoczona mitycznymi kawiarniami, wyrafinowanymi restauracjami, ale także legendarnym amerykańskim fast foodem, praktycznie wszystkim, co mamy widziane w filmach z ciągłym przychodzeniem i odchodzeniem, co jest typowe dla Nowego Jorku.

 

zapiszNowy Jork
Zdjęcie: Alexey Malashkevich

 

Spacerowanie po okolicy zapowiada pionowe widoki drapaczy chmur, kościołów, które współistnieją z tą metalową architekturą oraz między innymi siedziby wielkich krajowych stacji telewizyjnych. Wychodzący na Central Park, Viceroy Central Park New York to luksusowe centrum z tarasem, z którego można podziwiać zapierający dech w piersiach widok na piękne miasto. Przed przybyciem do słynnego parku, który wypełnił tak wiele filmów kinowych i telewizyjnych, hotel Warwick jest jednym z najbardziej znanych obiektów noclegowych, dzięki kontrastowi między zielenią nowojorskich płuc, a cudownym zamętem centrum. Można tam przeżyć autentyczne przygody, z luksusowymi pokojami i wszystkimi usługami na magiczny miesiąc miodowy.

 

zapiszPokój hotelowy
Zdjęcie: The Warwick Hotel

 

Pomimo ogromu budynków, Midtown skrywa małe tajemnice rozrzucone po całej swojej powierzchni: Bryant Park to skarb w środku szklano-metalowego lasu, idealny na przerwę w drodze lub rozkoszowanie się zachodem słońca; bardzo blisko The View to idealne miejsce na drinka, a obok budynku Flatiron, kolejnej ikony miasta w postaci żelazka, Madison Square Park to atrakcja dla wszystkich mieszkańców szukających szybkiej przekąski. Na zachodzie, w dzielnicy Chelsea, Dream Downtown New York to butikowy hotel z tętniącym życiem nocnym, idealny na spędzenie miesiąca miodowego w inny sposób.

 

zapiszWidok na Nowy Jork
Zdjęcie: pisaphotography
zapiszPokój hotelowy
Zdjęcie: Dream Downtown New York

 

Przed wejściem na Dolny Manhattan High Line park to prestiżowe centrum, które organizuje liczne imprezy dla miłośników medytacji i zajęć w kontakcie z naturą. Po kilku gorączkowych dniach nie ma nic lepszego, niż relaks w tym konkretnym parku.

 

Dolny Manhattan

Dolny Manhattan jest podzielony na dwa obszary, które pokojowo współistnieją pomimo fatalnych różnic. W północnej części znajdują się Village, West and East, Chinatown, Soho, Little Italy lub Tribeca, tętniące życiem i charakterystyczne obszary wśród najbardziej kolorowych. Niektóre z nich słyną z czeskiego i kulturowego charakteru. Z drugiej strony World Trade Center i Wall Street zajmują południową część, a ich codzienne życie jest naznaczone przez giełdę i kierownictwo, które gorączkowo przemieszczają się między typowymi drapaczami chmur w mieście.

 

zapiszWidok na Nowy Jork
Zdjęcie: Robert Crum
zapiszBudynek
Zdjęcie: Robert Crum

 

Greenwich Village

Dzielnica, w której kręcono serial telewizyjny Friends. To artystyczna dzielnica pełna kawiarni, w których występują utalentowane monologi, z małymi teatrami i rzędami domów w stylu europejskim z odsłoniętymi ceglanymi i kamiennymi schodami oraz ciągami kolorowych budynków, na których wyróżniają się kinowe schody ewakuacyjne. Tutaj znajdziemy dwa z najlepszych hoteli w Nowym Jorku: The Marlton i Walker Hotel Greenwich Village; pierwszy z przytulnymi i stylowo urządzonymi pokojami, a drugi butikowy, który uosabia istotę sąsiedztwa, dzięki bliskości Washington Square Park wzbudza wyjątkowe emocje u każdego typu pary. W Greenwich Village znajduje się również najlepszy bar jazzowy w mieście, Blue Note Jazz Club dla nocnych marków z pasją do dobrej muzyki.

 

zapisz
Zdjęcie: Robert Crum
zapiszHotel w Nowym Jorku
Zdjęcie: The Marlton
zapiszHotel w NY
Zdjęcie: The Marlton

 

Nieco dalej na południe, w Tribeca, Greenwich Hotel jest jednym z najlepszych hoteli dla nowożeńców; wymyślony przez Irę Drukiera i Roberta de Niro, nikt nie mógł się oprzeć jego 13 apartamentom. Hotel Smyth to także kolejny wspaniały hotel w sercu Tribeca, który oferuje nowożeńcom luksusowe pokoje, w których można odpocząć po długich spacerach po mieście.

Soho to kolebka amerykańskich hipsterów: designerskie kawiarnie, galerie sztuki i księgarnie vintage; spacery po okolicy są smaczne i pożywne dla ciała i duszy: Crosby znajduje się w tej okolicy jako jeden z hoteli referencyjnych. Podobnie, po drugiej stronie wyspy, Bowery Hotel jest klejnotem East Village, dzięki doświadczeniu personelu i tradycji przekazywanej od pokoleń.

 

zapiszLittle Park - New York, NY
Zdjęcie: Smyth Hotel
zapiszpokój w hotelu
Zdjęcie: The Crosby

 

Na południe od Manhattanu znajduje się Most Brookliński: przechodząc przez niego docieramy do charakterystycznej dzielnicy żydowskiej, w której urodził się reżyser Woody Allen; zachody słońca widziane z tej części miasta mają kinowe piękno i dodają wartości już wspaniałej panoramie Manhattanu.

 

zapiszMost w NY
Zdjęcie: Victor Moussa

 

Upper East Side i Upper West Side

Najbardziej ekskluzywne dzielnice Nowego Jorku rozwijają się wokół Central Parku. Tutaj, gdzie spotykają się najbogatsi ludzie w mieście, znajduje się Muzeum Sztuki Metropolitalnej (Met), jedno z najważniejszych muzeów na świecie. Pierre jest hotelem referencyjnym dla tego obszaru: położony na południowy wschód od parku, jedno z jego wejść znajduje się przy Piątej Alei, bardzo blisko luksusowej Madison Avenue.

 

zapiszPokój w Hotelu
Zdjęcie: The Pierre

 

Upper West Side część swojej magii zawdzięcza sztuce i kulturze; w tej okolicy znajdziemy ważne ośrodki, takie jak Lincoln Center for the Performing Arts, jedno z najważniejszych miejsc na świecie, do którego można dotrzeć spacerując po Central Parku i Muzeum Historii Naturalnej, gdzie odbywa się wiele filmów przygodowych. Innym interesującym budynkiem jest Dakota, w której John Lennon mieszkał i został zamordowany tuż przed drzwiami wejściowymi: z tego powodu niedaleko znajduje się pomnik Beatlesów.

 

zapiszfontanna w NY
Zdjęcie: Mike Liu

 

Nowy Jork to wyjątkowe miasto, a Manhattan jest jego bijącym sercem, więc zorganizowanie miesiąca miodowego, który pozwoli Wam doświadczyć wszystkich jego aspektów, jest idealnym wyborem. Nowy Jork porwie Was tak, jak śpiewał Frank Sinatra w swoim arcydziele… Nowy Jork, Nowy Jork.

 

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!