Suknia ślubna z drugiej ręki - nowy trend!

Suknia ślubna z drugiej ręki to rewelacyjna możliwość kupienia wymarzonej sukni w bardzo atrakcyjnej cenie. Podaruj drugie życie sukni ślubnej ♥

Suknia ślubna z drugiej ręki - nowy trend!
  • Style sukien
  • Polska

Suknia ślubna stanowi jeden z najważniejszych, o ile nie najważniejszy atrybut Panny Młodej. To często wyśniona i wymarzona kreacja, o której myślimy już jako małe dziewczynki. Pragniemy w tym dniu wyglądać wyjątkowo i absolutnie nieziemsko. Zjawiskowa suknia ślubna, odpowiadająca naszym gustom i upodobaniom stanowi jeden z najprzyjemniejszych wyborów, jakich przyjdzie nam dokonać przed ślubem. 

Publikacja

Suknia ślubna zakupiona w salonie, czy też uszyta na miarę u krawcowej wiąże się niejednokrotnie z bardzo dużym wydatkiem, co stanowi niemałe obciążenie dla Panny Młodej i całego domowego budżetu. Przed dokonaniem zakupu sukni ślubnej warto zastanowić się, w jaki sposób możemy ograniczyć długą i obszerną listę przedślubnych wydatków. I tutaj z pomocą przychodzi trend, który stał się niezwykle modny od kilku ostatnich sezonów ślubnych – a mianowicie suknia ślubna z drugiej ręki!

para młoda

Przyszłe Panny Młode pokochały możliwość kupienia wymarzonej kreacji, która odpowiada ich upodobaniom, przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjnej dla nich ceny. Moda zakupu używanej sukni ślubnej rozwinęła się już do tego stopnia, że wiele kobiet nie wyobraża sobie wydać dużej sumy pieniędzy za nową suknię prosto z salonu, czy od krawcowej. W zamian za to decydują się na zakup sukni używanej, a środki, które zostają zaoszczędzone, przeznaczane są na inne dodatki do stylizacji, jak buty, welon, czy wianek. Dzięki temu uzyskujemy połączenie idealnej sukni ślubnej z wszystkimi wymarzonymi dodatkami, przy jednoczesnym zachowaniu budżetu, jaki możemy przeznaczyć. 

Kupno sukni z drugiej ręki to wspaniała okazja nie tylko dla kupujących, ale również dla sprzedających. Wiele Panien Młodych, które mają już ten wyjątkowy dzień za sobą, decyduje się wystawić suknię ślubną na sprzedaż. Dzięki temu suknia ślubna dostaje drugie życie i ma szansę cieszyć inną, przyszłą posiadaczkę. Co więcej, coraz częściej mamy świadomość, że trendy i moda zmieniają się w bardzo szybkim tempie. Minęły już czasy, gdy córki szły do ołtarza w sukniach swoich matek. Panny Młode zdają sobie z tego sprawę i decydują się na sprzedaż swojej sukni ślubnej.

 

suknia ślubna

Ponadto często zdarza się, że wypełniamy nasze szafy ubraniami, które finalnie zakładamy tylko raz w życiu. Pragnienie coraz to nowszych ubrań zamienia nasze szafy w mebel, w którym przechowujemy wszystko, niezależnie od tego, czy to nosimy, czy nie. Latami przechowujemy w zakamarkach swych mieszkań ubrania, którym przyświeca myśl: „może to jeszcze kiedyś założę”. Tyle że to „kiedyś” zwykle nigdy nie nadchodzi. Ta sama zasada tyczy się strojów i dodatków weselnych. Panny Młode, które nie decydują się na sprzedaż kreacji ślubnej, przetrzymują ją w szafie z myślą, że w przyszłości się przyda. Niestety, większość ślubnych i weselnych kreacji jest tak charakterystyczna, że nadaje się tylko i wyłącznie na ten jeden, wyjątkowy dzień. 

Rozwiązaniem problemu są miejsca, w których Panny Młode mogą sprzedać swoje kreacje. Dzięki rozwijającej się modzie na suknie ślubne z drugiej ręki powstało wiele miejsc, w którym możemy wystawić, ale i kupić używaną suknię ślubną. Komisy, media społecznościowe, aukcje internetowe. Mnogość rozwiązań przybliża nas do sprzedaży, a przyszłe Panny Młode do zakupu wymarzonej kreacji na ten jeden, wyjątkowy dzień! 

 

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!