Niesamowite torty ślubne inspirowane operą

Okazuje się, że ze zwykłego ciasta można wyczarować prawdziwe cudeńka. Doskonale wiedzą o tym dwie młode cukierniczki Alexandra Pellegrino i Jessica Smith, właścicielki cukierni Cake Opera Co. Na zdjęcia ich wyrobów trafiłam zupełnie przypadkiem, ale od razu przykuły moją uwagę pomiędzy setkami fotografii przedstawiających mniej lub bardziej wymyśle torty weselne. I nie mogłam się oprzeć, żeby nie pokazać Wam ich wyrobów.

cakeoperaco.com

Zwykły cukier i marcepan w ich przypadku okazuje się doskonałym materiałem do sporządzenia prawdziwych dzieł sztuki. Większość z nich inspirowanych jest XVIII wieczną operą i czasami Marii Antoniny. I choć rokokowe formy zawsze wydawały mi się szalenie przytłaczające swoim przepychem, na tych tortach są skomponowane idealnie.

cakeoperaco.com

Zapewniam Was, że tego typu torty weselne są jadalne, choć szkoda je kroić ;-). Podejrzewam, że w równy stopniu co oko, cieszą także podniebienie. Jeżeli planujecie zaserwować swoim gościom tak wymyślny tort, zadbajcie o jego odpowiednią oprawę (zimne ognie wtykane w masę popsują efekt). Cukiernicy radzą, aby zrezygnować ze zwyczaju serwowania tortu po północy, kiedy większość gości jest już zbyt zmęczona, aby docenić jego wygląd i smak. Warto więc tę część uroczystości przenieść na wcześniejszą porę i potraktować tort jako deser po pierwszym daniu.

cakeoperaco.com

Pamiętajcie także, że tort weselny powinien być częścią aranżacji całej imprezy. Powinien więc być tematycznie dopasowany do motywu przewodniego waszego ślubu. Jeżeli, tak jak ja, kochacie operę i temu tematowi chcecie zadedykować ten jeden z najważniejszych dni, torty inspirowane dziełami Cake Opera Co. będą jak znalazł.

cakeoperaco.com
cakeoperaco.com

Zobacz również: “Figurki na tort weselny, czyli szczyt słodkości na Waszym ślubie”.

Więcej informacji o

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Alternatywy: Stoły owocowe, stoły ze słodkościami
Alternatywy: Stoły owocowe, stoły ze słodkościami
Zastanawiacie się jakie dodatkowe smakołyki i przekąski zapewnić gościom na przyjęciu weselnym? Przygotowaliśmy dla Was dwie równie smaczne i kusząc propozycje. Słodkie bufety czyli candy bary przepełnione pysznymi deserami, muffinkami, czekoladkami, bombonierkami... powiedzcie sami, któż im się oprze?
Pomysły na czekoladki i prezenty dla gości weselnych
Pomysły na czekoladki i prezenty dla gości weselnych
W końcu zależy nam na tym, aby ten dzień został zapamiętany na długo, nie tylko przez nas, ale także przez naszych gości. Warto zatem zadbać i o ten element.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji