Niesamowite torty ślubne inspirowane operą

Zobaczcie niewiarygodne dzieło sztuki, jakim może być tort weselny. W tym przypadku inspirowany XVIII-wieczną operą.

  • Wesele

Okazuje się, że ze zwykłego ciasta można wyczarować prawdziwe cudeńka. Doskonale wiedzą o tym dwie młode cukierniczki Alexandra Pellegrino i Jessica Smith, właścicielki cukierni Cake Opera Co. Na zdjęcia ich wyrobów trafiłam zupełnie przypadkiem, ale od razu przykuły moją uwagę pomiędzy setkami fotografii przedstawiających mniej lub bardziej wymyśle torty weselne. I nie mogłam się oprzeć, żeby nie pokazać Wam ich wyrobów.

zapisz
cakeoperaco.com
Publikacja

Zwykły cukier i marcepan w ich przypadku okazuje się doskonałym materiałem do sporządzenia prawdziwych dzieł sztuki. Większość z nich inspirowanych jest XVIII wieczną operą i czasami Marii Antoniny. I choć rokokowe formy zawsze wydawały mi się szalenie przytłaczające swoim przepychem, na tych tortach są skomponowane idealnie.

zapisz
cakeoperaco.com

Zapewniam Was, że tego typu torty weselne są jadalne, choć szkoda je kroić ;-). Podejrzewam, że w równy stopniu co oko, cieszą także podniebienie. Jeżeli planujecie zaserwować swoim gościom tak wymyślny tort, zadbajcie o jego odpowiednią oprawę (zimne ognie wtykane w masę popsują efekt). Cukiernicy radzą, aby zrezygnować ze zwyczaju serwowania tortu po północy, kiedy większość gości jest już zbyt zmęczona, aby docenić jego wygląd i smak. Warto więc tę część uroczystości przenieść na wcześniejszą porę i potraktować tort jako deser po pierwszym daniu.

zapisz
cakeoperaco.com

Pamiętajcie także, że tort weselny powinien być częścią aranżacji całej imprezy. Powinien więc być tematycznie dopasowany do motywu przewodniego waszego ślubu. Jeżeli, tak jak ja, kochacie operę i temu tematowi chcecie zadedykować ten jeden z najważniejszych dni, torty inspirowane dziełami Cake Opera Co. będą jak znalazł.

zapisz
cakeoperaco.com
zapisz
cakeoperaco.com

Zobacz również: “Figurki na tort weselny, czyli szczyt słodkości na Waszym ślubie”.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!