Dekoracje ślubne i weselne w stylu rustykalnym

Styl rustykalny przybył do nas (jak większość ostatnich trendów ślubnych) z Ameryki. Nawiązanie do wiejskości i sielskości kusi wiele panien młodych. Nic w tym dziwnego: styl rustykalny na ślubie i weselu wygląda bardzo romantycznie i uroczo. Jest też łatwy w przygotowaniu- pozwala na wykorzystanie tego, co posiadamy, wiele elementów można zrobić samodzielnie (DIY).
Kluczowe będzie tutaj miejsce, gdzie odbędzie się ślub i wesele- te miejsca powinny same nawiązywać do tego stylu. Nowoczesny kościół czy salę balową zdobioną diamentami dość ciężko będzie zaadoptować na ślubną stodołę.

Na ślub najlepiej sprawdzi się oczywiście plener. Śluby plenerowe nie są w Polsce bardzo popularne, ale (na szczęście) zdarzają się coraz częściej. Wymagają co prawda szczególnego przygotowania, ale piękne miejsce nie wymaga już wielu dekoracji. Wystarczy się skupić na dekoracjach za młodą parą (zobaczcie nasze propozycje dekoracji ściany za narzeczonymi) i krzesłach gości.

ślub w plenerze
Fot. Michael J Mandeville
dekoracja ślub rustykalny
Fot. Once Like a Spark Photography

Styl rustykalny to oczywiście piękne, stare drewno i koronki. Jeżeli Wasz ślub odbywa się w miejscu z tak bogatym wnętrzem, niewiele musicie zrobić, aby Wasze wesele było 100% rustykalne! Ogrodowe kwiatki wstawione w butelki i słoiki będą wyglądały bardzo swojsko i przyjemnie. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w artykułach: “Kwiaty ogrodowe na weselu” oraz “słoiki jako dekoracja weselna“.

Decoración rústica. Foto: The McCartneys Photography at The Family Farm Lofts
Fot: The McCartneys Photography at The Family Farm Lofts

Styl rustykalny to także minimalizm. Tort niemal bez dekoracji, polne kwiaty, bieżniki zamiast obrusów- w tym wypadku mniej znaczy więcej!

Posibilidades de decorar con madera. Foto: Zach Mathers Photography
Fot: Zach Mathers Photography
Estilo rústico en las mesas. Fotos: Heather Gilson & Jon Almeda
Fot: Heather Gilson & Jon Almeda

Jeżeli to właśnie styl rustykalny jest tym, czego oczekujecie od dekoracji weselnych, koniecznie zobaczcie także 5 pomysłów na dekorację stołu ślubnego w stylu rustykalnym.

Szukasz stodoły na wiejskie wesele? Znajdziesz je w katalogu Zankoyou!

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Wesele w stylu Hippi! Panna Młoda w kwiatach, kolorach i otoczona miłością!
Wesele w stylu Hippi! Panna Młoda w kwiatach, kolorach i otoczona miłością!
Wesele tematyczne w stylu hippie to pomysł oryginalny i bardzo szalony! Jak na każdym ślubie, w przypadku hipisowskiego wesela najważniejsza jest Panna Młoda, więc dziś wybieramy najpiękniejsze suknie ślubne, bukiety ślubne i fryzury ślubne na wesele w stylu hippie!
Credits: Carolina Herrera
10 tendencji ślubnych w 2018: wszystkie porady, aby celebracja Twojego ślubu była idealna!
Wybierz spośród naszych propozycji coś, co będzie Ci najbardziej odpowiadało. Jeżeli jesteś w pełni zaangażowana w przygotowaniach do swojego ślubu w 2018 roku, to nie możesz przegapić tego postu, gdzie prezentujemy najnowsze i najważniejsze trendy związane z estetyką ślubną.
Dariusz Zwadowski & Konsultanci Ślubni
Ślub na wiosnę - 7 powodów dlaczego warto
Wiosna to pora roku, w której Narzeczeni zaczynają ślubować sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńska. Dlaczego to właśnie wiosną warto wziąć ślub?

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji