Dekoracje ślubne i weselne w stylu rustykalnym

Dekoracje ślubne i weselne w stylu rustykalnym

  • Dekoracje

Styl rustykalny przybył do nas (jak większość ostatnich trendów ślubnych) z Ameryki. Nawiązanie do wiejskości i sielskości kusi wiele panien młodych. Nic w tym dziwnego: styl rustykalny na ślubie i weselu wygląda bardzo romantycznie i uroczo. Jest też łatwy w przygotowaniu- pozwala na wykorzystanie tego, co posiadamy, wiele elementów można zrobić samodzielnie (DIY).
Kluczowe będzie tutaj miejsce, gdzie odbędzie się ślub i wesele- te miejsca powinny same nawiązywać do tego stylu. Nowoczesny kościół czy salę balową zdobioną diamentami dość ciężko będzie zaadoptować na ślubną stodołę.

Na ślub najlepiej sprawdzi się oczywiście plener. Śluby plenerowe nie są w Polsce bardzo popularne, ale (na szczęście) zdarzają się coraz częściej. Wymagają co prawda szczególnego przygotowania, ale piękne miejsce nie wymaga już wielu dekoracji. Wystarczy się skupić na dekoracjach za młodą parą (zobaczcie nasze propozycje dekoracji ściany za narzeczonymi) i krzesłach gości.

zapiszślub w plenerze
Fot. Michael J Mandeville
zapiszdekoracja ślub rustykalny
Fot. Once Like a Spark Photography

Styl rustykalny to oczywiście piękne, stare drewno i koronki. Jeżeli Wasz ślub odbywa się w miejscu z tak bogatym wnętrzem, niewiele musicie zrobić, aby Wasze wesele było 100% rustykalne! Ogrodowe kwiatki wstawione w butelki i słoiki będą wyglądały bardzo swojsko i przyjemnie. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w artykułach: “Kwiaty ogrodowe na weselu” oraz “słoiki jako dekoracja weselna“.

zapiszDecoración rústica. Foto: The McCartneys Photography at The Family Farm Lofts
Fot: The McCartneys Photography at The Family Farm Lofts

Styl rustykalny to także minimalizm. Tort niemal bez dekoracji, polne kwiaty, bieżniki zamiast obrusów- w tym wypadku mniej znaczy więcej!

zapiszPosibilidades de decorar con madera. Foto: Zach Mathers Photography
Fot: Zach Mathers Photography
zapiszEstilo rústico en las mesas. Fotos: Heather Gilson & Jon Almeda
Fot: Heather Gilson & Jon Almeda

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Jeżeli to właśnie styl rustykalny jest tym, czego oczekujecie od dekoracji weselnych, koniecznie zobaczcie także 5 pomysłów na dekorację stołu ślubnego w stylu rustykalnym.

Szukasz stodoły na wiejskie wesele? Znajdziesz je w katalogu Zankoyou!