7 pomysłów i kilka rad na wiązanie kokardy na weselnych krzesłach

Mnie też ten temat wydawał się błahy i nie wart uwagi dopóki nie przyszło do wiązania kokard na krzesłach na moim własnym ślubie ;-). Pojawiło się pytania: skąd je wziąć, ile materiału będzie potrzeba i jak je zawiązać, żeby wyglądały elegancko… Dlatego dziś postanowiłam  podpowiedzieć Wam kilka ciekawych rozwiązań na niesztampową ozdobę weselnych krzeseł.

fot. Archetype Studio Inc., The Nichols, Miranda Laine Photography, Simply Bloom Photography, LLC

W Polsce nieciekawe krzesła ubieramy zazwyczaj w białe pokrowce. Warto ozdobić je właśnie ciekawą, kolorową kokardą. Jakiego materiału użyć? Najczęściej do tego celu wykorzystuje się organzę, ale może być także satyna czy atłas.

Ile materiału na kokardę kupić? Na jedną tradycyjną kokardę potrzebujemy około 2,5 m materiału (wszystko oczywiście zależy od krzesła). Organzę czy satynę możemy kupić z belki, ale wówczas napracujemy się przy cięciu i obrabianiu (niektóre materiały wyjątkowo się siepią).  W internetowych sklepach ze ślubnymi akcesoriami dostaniemy już przygotowane pasy materiału, a nawet zawiązane kokardy. Koszt takiej szarfy to ok. 5-7 zł za sztukę. Wypożyczalnie oferują je już za 1 zł od sztuki, warto rozważyć więc taką opcję.

fot. simplyandforever.com, via blog.amyatlas.com, Nathan Abplanalp Photography

Jeżeli myślisz o bardziej fikuśnym wiązaniu będziesz się musiała napracować sama. Pomysłów jest wiele, wystarczy spojrzeć na prezentowane przeze mnie zdjęcia. Jeżeli szukasz najprostszego rozwiązania po prostu zepnij dwie części agrafką i przypnij w to miejsce kwiaty. Będzie przepięknie!

Zobacz również: “4 propozycje dekoracji krzeseł na wesele”

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim

Więcej informacji

Komentarze (1)

Agnieszkakowalt
06/05/2016

Robiłam już kokardki na różne sposoby i nie wszystkie mi wychodzą, szczególnie udane wydaję się te na widelcu czy szablonie. Całkiem zgrabnie można zawiązać je też na palcach. Warto nauczyć się kilku sposób na ich wiązanie bo zawsze można wtedy zrobić coś nowego z innych materiałów jakie mamy pod ręką. Przykładowo takie nietypowe sposoby http://www.open-youweb.com/jak-zrobic-kokarde/ a może ktoś mi doradzić, jak związać podwójną kokardę? Tego jakoś nie mogę się nauczyć a widziałam kilka takich ładnych dekoracji, sama niestety ich nie potrafię zrobić.

Komentuj

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz Firmę albo jesteś profesjonalistą w branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 19 krajach. Więcej informacji