7 pomysłów i kilka rad na wiązanie kokardy na weselnych krzesłach

Mnie też ten temat wydawał się błahy i nie wart uwagi dopóki nie przyszło do wiązania kokard na krzesłach na moim własnym ślubie ;-). Pojawiło się pytania: skąd je wziąć, ile materiału będzie potrzeba i jak je zawiązać, żeby wyglądały elegancko… Dlatego dziś postanowiłam  podpowiedzieć Wam kilka ciekawych rozwiązań na niesztampową ozdobę weselnych krzeseł.

fot. Archetype Studio Inc., The Nichols, Miranda Laine Photography, Simply Bloom Photography, LLC

W Polsce nieciekawe krzesła ubieramy zazwyczaj w białe pokrowce. Warto ozdobić je właśnie ciekawą, kolorową kokardą. Jakiego materiału użyć? Najczęściej do tego celu wykorzystuje się organzę, ale może być także satyna czy atłas.

Ile materiału na kokardę kupić? Na jedną tradycyjną kokardę potrzebujemy około 2,5 m materiału (wszystko oczywiście zależy od krzesła). Organzę czy satynę możemy kupić z belki, ale wówczas napracujemy się przy cięciu i obrabianiu (niektóre materiały wyjątkowo się siepią).  W internetowych sklepach ze ślubnymi akcesoriami dostaniemy już przygotowane pasy materiału, a nawet zawiązane kokardy. Koszt takiej szarfy to ok. 5-7 zł za sztukę. Wypożyczalnie oferują je już za 1 zł od sztuki, warto rozważyć więc taką opcję.

fot. simplyandforever.com, via blog.amyatlas.com, Nathan Abplanalp Photography

Jeżeli myślisz o bardziej fikuśnym wiązaniu będziesz się musiała napracować sama. Pomysłów jest wiele, wystarczy spojrzeć na prezentowane przeze mnie zdjęcia. Jeżeli szukasz najprostszego rozwiązania po prostu zepnij dwie części agrafką i przypnij w to miejsce kwiaty. Będzie przepięknie!

Zobacz również: “4 propozycje dekoracji krzeseł na wesele”

Więcej informacji o

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Trendy 2018: drewno. Winietki, dekoracja, a nawet obrączki!
Trendy 2018: drewno. Winietki, dekoracja, a nawet obrączki!
Drewno jest najbardziej naturalnym materiałem. Kojarzy się zarówno ze stylem boho jak i etno. Dlatego tak wspaniale sprawdza się podczas ceremonii o różnym charakterze. Dzisiaj chcemy Wam zaprezentować trendy na 2018 rok: drewno w postaci winietek, napisów, dekoracji, a nawet obrączek. Nie możecie tego przegapić.
Jak dekorować ceremonię ślubną?
Jak dekorować ceremonię ślubną?
Wiele par koncentruje się głównie na dekoracji miejsca, w którym odbędzie się wesele, zapominając o miejscu samej ceremonii. A przecież to jest niezwykle istotne i powinno służyć jako otwarcie małych detali, które czekają na Ciebie podczas tego wielkiego dnia.
Jak wybrać literowe dekoracje na wesele? Nowe trendy i porady specjalistów
Jak wybrać literowe dekoracje na wesele? Nowe trendy i porady specjalistów
Ile kosztuje? Jak ją wybrać? Jakie są najnowsze trendy? Oto odpowiedzi na takie pytania oraz wiele więcej!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji