• Magazyn
  • 7 pomysłów i kilka rad na wiązanie kokardy na weselnych krzesłach

7 pomysłów i kilka rad na wiązanie kokardy na weselnych krzesłach

  • Dekoracje

Mnie też ten temat wydawał się błahy i nie wart uwagi dopóki nie przyszło do wiązania kokard na krzesłach na moim własnym ślubie ;-). Pojawiło się pytania: skąd je wziąć, ile materiału będzie potrzeba i jak je zawiązać, żeby wyglądały elegancko… Dlatego dziś postanowiłam  podpowiedzieć Wam kilka ciekawych rozwiązań na niesztampową ozdobę weselnych krzeseł.

zapisz
fot. Archetype Studio Inc., The Nichols, Miranda Laine Photography, Simply Bloom Photography, LLC
Publikacja

W Polsce nieciekawe krzesła ubieramy zazwyczaj w białe pokrowce. Warto ozdobić je właśnie ciekawą, kolorową kokardą. Jakiego materiału użyć? Najczęściej do tego celu wykorzystuje się organzę, ale może być także satyna czy atłas.

Ile materiału na kokardę kupić? Na jedną tradycyjną kokardę potrzebujemy około 2,5 m materiału (wszystko oczywiście zależy od krzesła). Organzę czy satynę możemy kupić z belki, ale wówczas napracujemy się przy cięciu i obrabianiu (niektóre materiały wyjątkowo się siepią).  W internetowych sklepach ze ślubnymi akcesoriami dostaniemy już przygotowane pasy materiału, a nawet zawiązane kokardy. Koszt takiej szarfy to ok. 5-7 zł za sztukę. Wypożyczalnie oferują je już za 1 zł od sztuki, warto rozważyć więc taką opcję.

zapisz
fot. simplyandforever.com, via blog.amyatlas.com, Nathan Abplanalp Photography

Jeżeli myślisz o bardziej fikuśnym wiązaniu będziesz się musiała napracować sama. Pomysłów jest wiele, wystarczy spojrzeć na prezentowane przeze mnie zdjęcia. Jeżeli szukasz najprostszego rozwiązania po prostu zepnij dwie części agrafką i przypnij w to miejsce kwiaty. Będzie przepięknie!

Zobacz również: “4 propozycje dekoracji krzeseł na wesele”

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!