• Magazyn

Kaligrafia na weselu: technika najbardziej elegancka i innowacyjna!

Na pewno nigdy nie pomyślałabyś, jak elegancko będzie wyglądała kaligrafia na płótnie! Pokochaj ten efekt!

  • Dekoracje
  • International

Istnieje wiele technik dekoracji weselnych. Z roku na rok się coraz piękniejsze. Elementy, które kiedyś uważaliśmy za bezużyteczne teraz przykuwają naszą uwagę i nadają eleganckiego stylu naszemu weselu. Mowa o kaligrafii, którą jeszcze kiedyś uważaliśmy za przestarzałą dziś pięknie zdobią nasze wesele.

Zdaniem Soap Bubble – luksusowa papeteria ślubna“Dobór odpowiednich krojów pisma do stylistyki papeterii jest równie ważny, co umiejętnie narysowana grafika – dopiero całość tworzy wyjątkową kompozycję. Dlatego w ostatnim czasie coraz większą uwagę przykłada się do typografii. Dużą popularność zyskała przede wszystkim kaligrafia, czyli artystyczna sztuka pisania, skupiająca na sobie często większą uwagę i często nawet pełniąca rolę grafiki. Niekiedy wystarczą same piękne litery, by osiągnąć pożądany efekt i całej kolekcji papeterii nadać niepowtarzalny wygląd. Kaligrafowane litery nadają zaproszeniom wyjątkowego, poetyckiego stylu. Ich obecność sprawdza się również bardzo dobrze w przypadku zaproszeń minimalistycznych, kiedy to właśnie one wychodzą na pierwszy plan. Dzięki zastosowaniu kaligrafii możemy osiągnąć dowolny efekt – od subtelnej elegancji po nowoczesne wzornictwo.”

Odkryj w naszej galerii, różne pomysły na kaligrafię na płótnie. Możesz ich użyć na swoim ślubie. Kaligrafii można użyć nie tylko na zaproszeniach czy weselnym menu, ale również na materiale. Będzie to idealne ozdobienie krzeseł, obrusów .

Opinią ekspertów z Polish Paper – Zaproszenia ślubne i kaligrafia„Kaligrafia ślubna jest pięknym sposobem na podkreślenie stylu każdej ceremonii. Jest wszechstronna bo tak naprawdę możemy wykorzystać ją nie tylko w zaproszeniach ślubnych, ale też przy ozdobach stołów weselnych, podziękowaniach, tabliczkach powitalnych czy innych detalach choćby takich jak wieszak na suknie ślubną. Każdy kaligraf ma swój styl, dlatego warto dowiedzieć się czy jest w stanie wykonać projekt zgodny z naszymi oczekiwaniami. Jeśli zależy nam na wyjątkowym i indywidualnym efekcie trzeba zwrócić uwagę czy firma oferująca usługi kaligraficzne wykonuje je ręcznie czy korzysta z gotowych fontów imitujących ręczne pismo.”

Pomysły na ozdoby z kaligrafii się nie kończą. Na pewno je pokochasz. Innowacyjne pomysły to zawsze świetne wyjście. Kaligrafia to styl i szyk. Nie czekaj zapoznaj się już dziś z naszą galerią. Na pewno nie wyobrażałaś sobie jak eleganckim pomysłem może być kaligrafia na płótnie. W naszej galerii masz 20 pomysłów, które na pewno pokochasz.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!