• Magazyn
  • Usługodawcy

Z koncertów do klubu, a później na wesele –  jak zmienia się muzyka eventowa oczami Dj’a Refresha

Puszczacz, Winamp, Grajek weselny – takie określenia często padają ze strony gości. Ludzie, którzy zupełnie nie orientują się w standardach obsługi muzycznej wesel, nie zdają sobie też sprawy z poziomu, który reprezentują czołowe zespoły i dje. Ciężka praca często jest spłaszczana do przypadkowego wyboru playlisty, zakładając, że muzycy są niedoświadczonymi amatorami. Czy na pewno?

Z koncertów do klubu, a później na wesele –  jak zmienia się muzyka eventowa oczami Dj’a Refresha
  • Muzyka i atrakcje
  • Wywiad
  • Sponsored

Patrząc na branżę ślubną ciężko przypuszczać, że stereotypowa biesiada może odbyć się w zupełnie inny sposób niż przewiduje schemat. Dziś jednak nie tylko biesiada staje się marginesem w organizowanych weselach, ale również wyznaczane są nowe standardy, które nadają rytm i kierunek rozwoju obsłudze muzycznej wesel. Jedną z osób, która wyznacza ścieżki w branży ślubnej jest Dj Refresh.

zapiszEvent Boutiqe
Event Boutiqe

Dj Refresh to marka. Nie tylko ze względu na proponowany poziom usług, ale także produkcje muzyczne własnego autorstwa. Kreatywność tego pana przejawia się nie tylko w dzisiejszej ofercie, ale także w początkach jego kariery.

Zazwyczaj wygląda to tak, że zaczyna się od puszczania muzyki na szkolnych dyskotekach. Kupuje pierwsze głośniki, pierwszy sprzęt do grania i gra się wszędzie, gdzie się da. Super w tej branży jest to, że można spotkać wiele osób uprawiających zawód dja z prawdziwej pasji. U mnie jednak początki wyglądały inaczej – mówi Piotr Zalasiński, Dj Refresh.

Ja zaczynałem od nagłaśniania i organizowania dużych koncertów, a nawet tras koncertowych. W wieku 18-22lat miałem na swoim koncie koncerty Enej, TLove, Lady Pank, Vader, Coma, Red Lips, Ira, Raz Dwa Trzy i wielu innych. To był skok na głęboką wodę. Ale dzięki temu nauczyłem się, jak się pracuje z najlepszymi, jakie są standardy wśród gwiazd. Tamto doświadczenie pozwoliło mi stworzyć moją firmę Event Boutique, która świadczy usługi muzyczne najwyższej jakości. Dlatego dziś gram eventy dla takich marek jak BMW, Dior, Chanel, Dom Perignon itd. – opowiada muzyk.

zapiszEvent Boutiqe
Event Boutiqe

Wydawać, by się mogło, że doświadczenie w nagłaśnianiu koncertów i muzyka klubowa nijak się mają do tworzenia imprez biznesowych, a te dalekie są przyjęć weselnych. Nic bardziej mylnego. Zmieniające się trendy w branży ślubnej pokazują, że dzisiejsze wesela bliższe są muzyce eventowej niż tradycyjnym przyśpiewkom. – Muszę przyznać, że kiedyś te różnice były znaczące. Zupełnie inaczej grało się na eventach firmowych (o weselach nie wspominając), a inaczej w klubach. W zasadzie każdy klub miał swój profil muzyczny, swoich fanów. Dziś te różnice się zatarły. W klubach gra się praktycznie to samo (z małymi wyjątkami). Gra się muzykę mainstreamową, muzykę pop, hity. To samo często gra się na eventach – radiowe hity – opowiada Piotr Zalasiński.

zapiszEvent Boutiqe
Event Boutiqe

Taka zmiana w podejściu do muzyki widoczna jest nie tylko w oczekiwaniach klientów, ale również w zainteresowaniu branżą ślubną samych djów, kontynuuje Refresh. – Ludzie lubią się bawić do tego co znają, a najczęściej znają radiowe hity. Warto zauważyć, że wielu klubowych djów gra dziś na weselach. Kiedyś to było nie do pomyślenia, kiedyś to był obciach. Wesela się zmieniają, moim zdaniem na lepsze. 

Oczywiście zmiany w podejściu do muzyki są podyktowane gustem muzycznym i wizją wesela samych zainteresowanych Młodych Par. Ciągle znaczną ich część stanową Narzeczeni, którzy pragną tradycyjnych przyśpiewek i muzyki biesiadnej. Coraz częściej znajdują się jednak pary, które chcą odejść od weselnego schematu i poszukują nieco bardziej nowoczesnych i eleganckich rozwiązań. – Najczęściej trafiają do nas klienci, którzy chcą mieć wesele w nowoczesnym stylu, na luzie, bez tradycyjnej weselnej muzyki. Trafiają do nas ludzie, którzy mają jakiś pomysł na swoje przyjęcie i oczekują, że dj pomoże im w realizacji ich wizji. Wielokrotnie spotkałem się z głosami osób, które mówiły, że dje, z którymi rozmawiali nie byli na tyle elastyczni, żeby wychodzić poza swoje schematy. Ja i moja firma wychodzimy! Lubimy nowości i wyzwania – tłumaczy Zalasiński.

zapiszEvent Boutiqe
Event Boutiqe

Profesjonalne podejście do oprawy muzycznej przez dja to nie jedyne usługi, które świadczy Dj Refresh. Prowadzenie wesela, choć składa się na całość usługi, nie powinno zakładać pracy jednej osoby. Dopasowanie prowadzącego do oczekiwań klientów to kolejny z ważnych punktów na drodze do stworzenia idealnego scenariusza dnia ślubu. – Oprócz najwyższej jakości oprawy muzycznej proponuję prowadzenie imprezy przez dodatkową osobę – konferansjera. Jest to niezwykle istotna i potrzebna osoba na weselu. Prowadzenie imprezy przez duet dj i konferansjer, a samego dja to zupełnie dwie różne bajki. Od zawsze o to dbałem i dziś to niesamowicie procentuje. Wesela wyglądają tak jak Para Młoda to sobie wymarzyła, nie ma żadnych niedociągnięć – wyjaśnia ekspert.

I choć ciągle Pary Młode błądzą myślami między wyborem dja, a zespołem, angażowanie dja nie wyklucza muzyki na żywo.Współpracuję też ze świetnymi muzykami, którzy często są świetnym uzupełnieniem pracy dja. Oferujemy najwyższej jakości nagłośnienie, oświetlenie i multimedia. W ilości oferowanych usług nie stawiamy na ilość, tylko na jakość – opowiada Refresh.

Faktycznie ciężko mówić o mierze sukcesu w liczbach. Jednak kilkanaście lat doświadczenia z pewnością przekłada się na odpowiednie podejście do klientów i ich wymagań, które z każdym sezonem rosną.Nasi klienci dostają kilkanaście lat doświadczenia, świeże spojrzenie na temat wesela i weselnej zabawy. Dostają muzykę doskonale dopasowaną do ich oczekiwań oraz w pełni zindywidualizowane prowadzenie imprezy. Dostają poczucie bezpieczeństwa (backupowy sprzęt, gwarancja zastępstwa na wypadek jakiegoś zdarzenia losowego). Ale przede wszystkim dostają znakomitą imprezę! Bo o to finalnie w tym wszystkim przecież chodzi podsumowuje Piotr Zalasiński, Dj Refresh.

zapiszEvent Boutiqe
Event Boutiqe

Na idealne wesele składa się wiele czynników. Oprawa muzyczna z pewnością zalicza się do podstawowych warunków, które determinują powodzenie wesela. Wybór prowadzącego przyjęcie nie powinien być dziełem przypadku, a z pewnością generowania oszczędności. Dziś Dje to nie tylko doskonała muzyka, ale również niezapomniane wrażenia wizualne, które podkreślają urok dekoracji sali weselnej. Ta wielozadaniowość ekipy muzycznej będzie ogromnym atutem, jeśli wybór Młodej Pary będzie dokonany odpowiednio do jej oczekiwań.

Szukasz inspiracji dla oprawy muzycznej, sprawdź to:

Wesele bez disco polo – czy to w ogóle możliwe?

1,2,3 i raz, dwa, trzy – pierwszy taniec w podstawowych krokach

150 piosenek pop i rock na Twoją ślubną playliste!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!