• Magazyn

Inspiracje weselne: Baśń tysiąca i jednej nocy tematem wesela Anny i Samira!

Wyjątkowe, międzynarodowe wesele Anny i Samira. Wielokulturowe śluby są wyjątkowe same w sobie. Wesele osób wywodzących się z innych kultur- a szczególnie tych bardzo odległych- to zderzenie różnych tradycji, przyzwyczajeń, przekonań i języków. Jest to ogromne wyzwanie, zarówno dla pary młodej jak i gości weselnych - muszą się odnaleźć w nowej, nieznanej dotąd sytuacji.

  • Reportaże ślubne
  • Trendy
  • 2016

Wielokulturowe śluby są wyjątkowe same w sobie. Wesele osób wywodzących się z innych kultur- a szczególnie tych bardzo odległych- to zderzenie różnych tradycji, przyzwyczajeń, przekonań i języków. Jest to ogromne wyzwanie, zarówno dla pary młodej jak i gości weselnych – muszą się odnaleźć w nowej, nieznanej dotąd sytuacji. Z ogromną przyjemnością prezentujemy Wam ślub Anny i Samira, których historia jest o tyle ciekawsza, że jej tło stanowią nie dwie, lecz 3 kultury: polska, algierska i francuska. Zapraszamy do relacji z tego ślubu, w obiektywnie Przemysława Białka.

zapisz
Anna i Samir Fot. Przemysław Białek

Anna jest Polką i katoliczką, która po maturze wyjechała do Francji. Samir jest Francuzem, z pochodzenia Algierczykiem wyznającym Islam.

Para jest w oficjalnym związku małżeńskim po skromnym ślubie w urzędzie i ślubie w obrzędzie muzułmańskim we Francji. Chcieli jednak czegoś więcej – ślubu i wesela, które będą ich odbiciem, zorganizowane całkowicie na ich sposób.

Ślub miał się odbyć w Polsce. Na co dzień mieszkając nieopodal Paryża, para organizowała ten wielki dzień za pośrednictwem Internetu. Po dłuższych poszukiwaniach, miejscem idealnym na przyjęcie weselne okazał się Pałac w Brunowie. Prawdziwe miejsce z duszą, w którym Para zakochała się od samego początku, co nie okazało się złudzeniem – doskonała obsługa, urzekające wnętrze, wyśmienite jedzenie (szef kuchni postarał się nawet o zorganizowanie wołowiny halal – mięsa dopuszczalnego do spożycia przez Muzułmanów).

Wesele nie tylko nacechowane było wielokulturowością, ale posiadało także temat przewodni – vintage, do czego nawiązywały zdjęcia z dzieciństwa, candy bar oraz zabytkowe auto, którym Para jechała do ślubu. Dominującymi kolorami były: koral i mięta. O takie detale pieczołowicie dbały konsultantki ślubne.
Całe wydarzenie było istną mieszanką obu kultur, co nierzadko wymagało kompromisów. Jednym z nich był alkohol – tradycyjna polska wódka i bezalkoholowe wesele muzułmańskie… Para zaproponowała gościom lampkę szampana i wino do obiadu, co spotkało się z uznaniem także polskim biesiadnikom.

W pewnym momencie wesela, przyjęło ono charakter bardziej orientalny – Młoda Para zmieniła stroje, a z głośników leciała orientalna muzyka. By przybliżyć polskim gościom kulturę Algierii, Anna i Samir przywieźli Francji algierskie słodycze i herbatę oraz tradycyjne szklanki i dzbanki. Pan Młody osobiście zapoznał obsługę pałacu ze sztuką parzenia i podawania zielonej herbaty z miętą, według receptury swojej mamy.

zapiszFot. Przemysław Białek
Fot. Przemysław Białek
zapisz
Fot. Przemysław Białek
zapisz
Fot. Przemysław Białek

Gościom przypadła do gustu wielokulturowość zaproponowana przez Młodą Parę. Kiedy Polacy bawili się przy orientalnych dźwiękach, Francuzi i Algierczycy zajadali się pierogami i gulaszem halal z kluskami śląskimi. Do gustu przypadła im także muzyka polskiego zespołu.

Fotograf: Przmek Bialek |Kamerzysta: Marek Piguła z GreenArt Studio | Suknia ślubna :  Rosa Clara | Kostium Pana Mlodego:  Jean de Sey |Samochód: Stylowym Autem do Ślubu |  Konsultantka ślubna: Dorata Ramirez z firmy INDIGO EFD | Zespół: Cocons Club  | Fryzura i make-up: Djamila Parpura 

Znajdź najlepszych usługodawców ślubnych z Polski w Katalogu Zankyou!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Cocoons Club Zespoły muzyczne
Przemysław Białek Fotograf ślubny

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!