Wianki ślubne z żywych kwiatów - 4 barwne propozycje

Tradycja ozdabiania głów Państwa Młodych kwiatami sięga odległych czasów. Początkowo wieńce wykonane były z roślin zielnych, takich jak np. mirt, ruta, rozmaryn, a ich zadaniem było chronić zawarty związek oraz przynieść parze pomyślność. Przez stulecia ozdoby głowy Panny Młodej zmieniały się, aż w końcu przeobraziły się w bukiety ślubne. Obecnie, coraz częściej Panny Młode wybierają zamiast tradycyjnego bukietu ślubnego oryginalny wianek.

Wianki popularne są w wielu krajach, m.in. w Rosji, skąd przyszła do nas moda kwiatowego nakrycia głowy. W krajach takich jak np. Anglia w głowie się nie mieści, aby na ważną uroczystość wybrać się bez nakrycia głowy, ale niekoniecznie zawsze jest to wianek.
Do starożytności można nawiązać na wiele sposobów. Poniżej kilka propozycji dla Panny Młodej z XXI wieku.

Romantyczna odsłona ozdoby na głowę. Dominująca biel i krem z elementami oberżyny oraz zgaszonej zieleni, w połączeniu z luźną formą wianka dobrze będzie się komponować z długą luźną suknią ślubną. Delikatny storczyk nadaje całości elegancji i finezji.

Fot. Aga Cudak

Niezwykle kwiatowy i energetyczny wianek w żywych kolorach – czerwień i fiolet. Połączenie kolorystyczne doskonale pasować będzie do pewnej siebie Panny Młodej o charakterystycznej urodzie. Idealny do krótkiej sukni, ale również świetnie pasować będzie do długiej i prostej kreacji.

Fot. Aga Cudak
Fot. Aga Cudak

Propozycja dla bardzo odważnej Panny Młodej. Zarówno forma, jak i kolorystyka zwraca na siebie uwagę. Wianek wykonany z amaranthusa, calisthepus, gomphreny oraz storczyka w zdecydowanej kolorystyce, aby nie konkurował z suknią ślubną, najlepiej będzie wyglądać w towarzystwie prostej kreacji.

Fot. Aga Cudak

Romantyczny wianek w subtelnych barwach dla delikatnej Panny Młodej. Pastelowa kolorystyka i prosta, klasyczna forma doskonale będzie się prezentowała z każdym fasonem sukni ślubnej.

Fot. Magia Kadru

Chcesz samodzielnie wykonać taki wianek? Kliknij TUTAJ i zobacz tutorial.

Tekst i wianki: Ekspert portalu abcslubu.pl – Hubert Lamański

Źródło: abcslubu.pl / www.abcslubu.pl / www.facebook.com/abcslubu

Po więcej ślubnych nowości dołącz do nas na FACEBOOK’u

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Stwórz stronę ślubną i nadaj jej indywidualny charakter - 4 propozycje
Stwórz stronę ślubną i nadaj jej indywidualny charakter - 4 propozycje
Strony ślubne Zankyou to najlepszy i darmowy sposób na organizację ślubu w Internecie i komunikację z gośćmi weselnymi. Na Zankyou możecie dodawać zdjęcia, filmy, muzykę i zamieszczać wszystkie ważne dla gości informacje.
Propozycje bukietów ślubnych w stylu greckim
Propozycje bukietów ślubnych w stylu greckim
Kompozycje kwiatowe dla Panny Młodej, inspirowane piękną Grecją. Zobacz 3 propozycje morskich bukietów ślubnych.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji