Wianki ślubne z żywych kwiatów - 4 barwne propozycje

Tradycja ozdabiania głów Państwa Młodych kwiatami sięga odległych czasów. Początkowo wieńce wykonane były z roślin zielnych, takich jak np. mirt, ruta, rozmaryn, a ich zadaniem było chronić zawarty związek oraz przynieść parze pomyślność. Przez stulecia ozdoby głowy Panny Młodej zmieniały się, aż w końcu przeobraziły się w bukiety ślubne. Obecnie, coraz częściej Panny Młode wybierają zamiast tradycyjnego bukietu ślubnego oryginalny wianek.

Wianki popularne są w wielu krajach, m.in. w Rosji, skąd przyszła do nas moda kwiatowego nakrycia głowy. W krajach takich jak np. Anglia w głowie się nie mieści, aby na ważną uroczystość wybrać się bez nakrycia głowy, ale niekoniecznie zawsze jest to wianek.
Do starożytności można nawiązać na wiele sposobów. Poniżej kilka propozycji dla Panny Młodej z XXI wieku.

Romantyczna odsłona ozdoby na głowę. Dominująca biel i krem z elementami oberżyny oraz zgaszonej zieleni, w połączeniu z luźną formą wianka dobrze będzie się komponować z długą luźną suknią ślubną. Delikatny storczyk nadaje całości elegancji i finezji.

Fot. Aga Cudak

Niezwykle kwiatowy i energetyczny wianek w żywych kolorach – czerwień i fiolet. Połączenie kolorystyczne doskonale pasować będzie do pewnej siebie Panny Młodej o charakterystycznej urodzie. Idealny do krótkiej sukni, ale również świetnie pasować będzie do długiej i prostej kreacji.

Fot. Aga Cudak
Fot. Aga Cudak

Propozycja dla bardzo odważnej Panny Młodej. Zarówno forma, jak i kolorystyka zwraca na siebie uwagę. Wianek wykonany z amaranthusa, calisthepus, gomphreny oraz storczyka w zdecydowanej kolorystyce, aby nie konkurował z suknią ślubną, najlepiej będzie wyglądać w towarzystwie prostej kreacji.

Fot. Aga Cudak

Romantyczny wianek w subtelnych barwach dla delikatnej Panny Młodej. Pastelowa kolorystyka i prosta, klasyczna forma doskonale będzie się prezentowała z każdym fasonem sukni ślubnej.

Fot. Magia Kadru

Chcesz samodzielnie wykonać taki wianek? Kliknij TUTAJ i zobacz tutorial.

Tekst i wianki: Ekspert portalu abcslubu.pl – Hubert Lamański

Źródło: abcslubu.pl / www.abcslubu.pl / www.facebook.com/abcslubu

Po więcej ślubnych nowości dołącz do nas na FACEBOOK’u

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

London Bridal Week i White Gallery: to wszystko podczas 'Super-Show' w Wielkiej Brytani
London Bridal Week i White Gallery: to wszystko podczas 'Super-Show' w Wielkiej Brytani
Ponad 250 wiodących światowych projektantów i producentów, a także ponad 3000 detalicznych sprzedawców ślubnych, wydarzenie to dało wszystkim zaangażowanym w to możliwość zaprezentowania swoich najnowszych kolekcji.
Jak wybrać bukiet ślubny? 5 kroków, które pomogą Ci wybrać idealny bukiet!
Jak wybrać bukiet ślubny? 5 kroków, które pomogą Ci wybrać idealny bukiet!
Bukiet ślubny to nieodłączny element stylizacji Panny Młodej. Choć nie jest najważniejszy, to kobiety planują go na długo przed ślubem, ponieważ to on domyka cały wygląd, stanowi "wisienkę na torcie". Jakie możliwości mamy wybierając bukiet ślubny, kiedy chcemy zrezygnować z tradycyjnych róż?
Amara. Credits: Maggie Sottero
Maggie Sottero 2018: kontrasty i romantyzm w jej nowej kolekcji!
Suknie od Megan Sottero są idealne dla wszystkich kobiet. Jej propozycje na 2018 rok to pokaz elegancji i kobiecości tkwiącej w prawidziwych kobietach. To najbardziej romantyczne projekty, dzięki którym poczujesz się jak księżniczka w swoim Wielkim Dniu.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji