Romantyczne bukiety ślubne w kolorze różowym

Delikatny róż to chyba jeden z najbardziej romantycznych kolorów. Do tego szalenie uniwersalny: pasuje zarówno blondynkom jak i brunetkom. Wybór kwiatów w tym kolorze także jest spory. Nic więc dziwnego, że wiele panien młodych decyduje się na różowy bukiet ślubny. Oto mój subiektywny wybór najpiękniejszych, romantycznych wiązanek ślubnych w tym właśnie odcieniu.

Bukiety ślubne z róż

lewa kolumna: fot. Piotr Duda, cristcreonadesigns.com // prawa kolumna: Agencja Aspire, chicvintagebrides.com

Jeżeli róż to oczywiście róże. To najbardziej uniwersalne kwiaty do ślubnego bukietu. Dostępne są przez cały rok i świetnie komponują się z innymi kwiatami. Najpiękniej jednak będzie się prezentować prosta, okrągła wiązanka w typie biedermeier składająca się tylko i wyłącznie z róż. Wówczas warto postawić na kompozycję kilku odcieni tego koloru (od delikatnie kremowego po nawet fioletowy). Bukiet ślubny z róż najlepiej sprawdzi się do bogatej sukni ślubnej księżniczka bądź modelu o linii A.

Bukiety ślubne z peonii

fot. góra: Heidi Ryder, Love Ala // dół: Valeria Duque Photography, Josh Merideth, Bella Grace Studios

Delikatne peonie to kwiaty późnego lata, możesz na nie liczyć, jeżeli planujesz ślub na sierpień czy wrzesień. Ponoć symbolizują nieśmiałość, dlatego pasować będą do delikatnej i skromnej sukni ślubnej (same w sobie są strojne). Nie wymagają specjalnej oprawy, dlatego bukiet ślubny z peonii śmiało można wykonać samemu (choć nie polecam zrywania do tego celu kwiatów z przydomowego ogródka, są zdecydowanie mniej trwałe od tych z kwiaciarni). Najpiękniej prezentują się same, związane ozdobną wstążką.

Bukiety ślubne z kalii

fot. lewa kolumna: Hannah Suh Photography via stylemepretty.com, the-wedding-information-site.com // prawa kolumna: afloralaffair.com, A Rose Bouqet

Choć jeszcze do niedawna kalie były kwiatami żałobnymi, przebojem zdobyły serca Panien Młodych na całym świecie. Są szalenie szykowane i dystyngowane. Dlatego świetnie pasować będą do sukien ślubnych galmour: rybek czy w kształcie cygara. Prosta wiązanka złożona z kilku gałązek kalii potrafi zdziałać cuda optycznie wysmuklając sylwetkę. To zresztą w takiej formie kalie prezentują się najpiękniej, choć floryści łączą je także z różami czy eustomą. Dostępne są przez cały rok.

Bukiety ślubne z tulipanów

fot. prawa kolumna: bouquetbridal.blogspot.com, istock // lewa kolumna: Loreta Une, Agencja Wedding Planerska Aspire

Tulipany to kwiaty, które rzadko są używane do ślubnych wiązanek. Może dlatego, że to kwiaty sezonowe, dostępne tylko wiosną. Jeżeli planujesz ślub na Wielkanoc, aż żal ich nie wykorzystać. W połączeniu z baziami będą tworzyć piękną wielkanocną wiązankę. Tulipany śmiało można łączyć z różami, choć same prezentują się dużo delikatniej. Niestety to kwiaty mało trwałe, nie wytrzymają długo bez wody. Do jakiej sukni ślubnej będą pasować tulipany? Tutaj nie ma reguły.

Bukiety ślubne z wrzosów i gerberów

fot. lewa kolumna: mtownflorist.com, flowerpicturegallery.com // prawa kolumna: Debra McClinton via realsimple.com, bellethemagazine.com

Jeżeli szukacie naprawdę oryginalnego bukietu ślubnego, pomyślcie o wiązance składającej się z wrzosu. Pod warunkiem, że planujecie ślub na jesień (wrzos kwitnie na początku września). Ta roślina może być także świetnym dodatkiem do innych kwiatów: róż, słoneczników, kalii. Świetnie sprawdzi się do sukni ślubnej z koronki, albo tej w stylu vinatge.

Jeszcze innym, rzadko spotykanym kwiatem w bukietach ślubnych jest pospolita gerbera. Choć można pokusić się o prostą wiązankę składającą się z samych gerberów w jednolitym różowym kolorze, ciekawiej prezentują się bukiety łączące gerbery z różami, bzem czy frezjami.  Taka wiązanka pasować będzie do eleganckiej i bogato zdobionej sukni ślubnej.

Zanim wybierzecie bukiet ślubny dla siebie, koniecznie poznajcie trendy w wiązankach ślubnych na 2012 rok.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji