7 wyjątkowych pastelowych bukietów ślubnych i równie pięknych butów

  • Bukiety ślubny

Pastele. To one będą rządzić w 2013 roku. Od pastelowych sukien ślubnych zaczynając (co zapowiedziały swoimi bajecznymi kreacjami Jessica Biel i Anna Hathaway), przez pastelowe zaproszenia ślubne i dekoracje po bukiety ślubne (wystarczy spojrzeć na wiązankę Blake Lively). Ja postanowiłam przyjrzeć się tym ostatnim i… zestawić je z równie romantycznymi butami ślubnymi. Oto siedem najciekawszych pomysłów. I kilka złotych rad ;-).

zapisz
fot. Ryan Ray Photography via onewed.com, Bellagalla
Publikacja

Rada nr 1: Decydując się na pastelowe kolory, jako motyw przewodni ślubu i wesela postarajcie się, aby nie było zbyt mdło. Delikatne róże warto czasem przełamać mocniejszym akcentem w postaci intensywnego fioletu na przykład. Co oznacza, że buty ślubne wcale nie muszą być pod kolor głównego motywu, ale powinny z nim kolorystycznie współgrać.

zapisz
fot. Dasha Caffrey via 100layercake.com, Ben Q. Photography via stylemepretty.com

Rada nr 2: Pastelowe kolory doskonale sprawdzą się w przypadku zwiewnych, delikatnych sukien ślubnych uszytych z tiulu czy koronki. Ciężkie i połyskujące materiały, takie jak satyna czy tafta nie zawsze idą w parze z delikatnymi dodatkami.

zapisz
fot. Lisa Lefkowitz Photography via stylemepretty.com, via bhldn.com

Rada nr 3: Wybierając pastelowy bukiet ślubny, zadbaj o to, aby inne elementy ślubu i wesela, zaczynając od zaproszeń ślubnych na dekoracji sali na wesele kończąc, także były utrzymane w podobnej tonacji.  Możesz wybrać jeden, przeważający kolor z Twojego bukietu ślubnego i to jego uczynić centrum kolorystycznych zabaw, tworząc swoją własną ślubną paletę.

zapisz
fot. Corbin Gurkin Photography via stylemepretty.com, Kathleen Hertel Photography via onewed.com

Rada nr 4: Nie każdej pannie młodej dobrze będzie w pastelach. Jeżeli jesteś blondynką o mlecznej cerze, w takich odcieniach będziesz wyglądała szalenie romantycznie. Jeżeli jednak masz alabastrową cerę ale ciemną oprawę, zrezygnuj z pasteli.

zapisz
fot. onelove photography via styleunveilded.com, Meredith Perdue via stylemepretty.com
zapisz
fot. via weddingomania.com, via pinterest.com
zapisz
fot. Lisa Lefkowitz Photography via stylemepretty.com, via onecewed.com

Zobacz więcej: “Pastelowe bukiety ślubne [galeria]” 

Szukasz wyjątkowego bukietu na ślub? Zobacz najlepszych florystów w Twojej okolicy!

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!