Idzie w tanek ruciany wianek

Przede wszystkim jest to jednak element scalający grupę panien i rozwijający ich zdolności florystyczne. Jest też kolejnym powrotem do słowiańskich tradycji weselnych, w których to wieniec ślubny dla Młodej panny plotły wspólnie na znak zamknięcia pewnego etapu w jej życiu.

  • Dodatki
  • Sponsored

Już w starożytności wianek był nieodzownym elementem stylizacji Panny Młodej. W jego tworzeniu wykorzystywano głównie liście ruty jako silnego afrodyzjaku pobudzającego sferę seksualną kobiet. W Grecji w wianku nie mogło zabraknąć rozmarynu, który, jako zioło bogini Afrodyty, symbolizuje wierność w miłości i przyjaźni. Powszechne były też wieńce mirtowe zarówno w obyczajach rzymskich, greckich oraz hebrajskich. I choć dziś symbolika roślin nie jest kluczowym elementem w tworzeniu stylizacji Panny Młodej, plecenie wianków stało się odwieczną tradycją, która co jakiś czas przebudzona zostaje dzięki modzie ślubnej.

zapiszPracownia Florystyczna Białe Anemony
Pracownia Florystyczna Białe Anemony

Od trzech sezonów widoczny jest ogromny trend w stylizacjach Panien Młodych, które chętnie sięgają po elementy nawiązujące do ludowości i tradycji słowiańskiej. Jednym z nich jest właśnie wianek, który swoją historią i symboliką doskonale wpisuje się w trendy. Ciekawe jest jednak, że bogata kultura nie zamyka wianków w ciasnej księdze norm i zasad, ale oddaje je jako elastyczny detal, który dla każdej Panny Młodej może stać się ciekawym motywem personalizującym jej ślubne emploi.

zapiszBiałe anemony
Białe anemony

I choć większość kobiet plecenie wianków ma opanowane od najmłodszych lat, do stworzenia wyjątkowego wieńca weselnego, warto zgłosić się do profesjonalnej florystki. Wbrew pozorom nawet ta najbardziej romantyczna forma podkreślenia ślubnego looku, może okazać się tym, co zaważy na perfekcjonizmie w wyglądzie Panny Młodej. To nie tylko kwestia znajomości trendów i możliwości plastycznych kwiatów, ale także techniki tworzenia, która sprawi, że kwiaty zachowają świeży wygląd, a noszenie wianka będzie komfortowe.

zapiszBiałe anemony
Białe anemony

Według Agnieszki Romaniszyn z Pracowni Forystycznej Białe Anemony uniwersalizm wianków przekłada się na możliwość wykorzystania go w stylizacji każdej Panny Młodej, która ma tylko na to ochotę: Odrzucam stereotyp, że drobniejsza Panna Młoda powinna mieć mały wianek a większagabarytowo może pozwolić sobie jedynie na szerszy. W tym szczególnym dniu to Panna Młoda jest najważniejsza – jeśli będzie czuła się piękną, na pewno tak będzie odbierana przez innych. Wbrew powszechnym sądom, wianek nie jest przeznaczony jedynie dla Panien Młodych, które organizują śluby w stylu rustykalnym i boho.

zapiszBiałe anemony
Białe anemony

Wianek dobieramy do sukni i stylu wesela. Przy sukni eleganckiej wybieramy bardziej dostojne kwiaty – np. różę. Zwiewna, lekka suknia świetnie komponuje się z polnymi kwiatami. Na dzień ślubu panie najczęściej decydują się na wianki skromniejsze, mniejsze i bardziej wygodne. Zaszaleć możemy dobierając wianek na sesje plenerowe – mówi florystka.

zapiszBiałe anemony
Białe anemony

Jednak nie tylko kształt i objętość wianka jest istotna, ale przede wszystkim gatunki kwiatów i roślin wykorzystywanych do ich tworzenia. Z pewnością wiele osób zaskoczy fakt, że wykorzystywane tradycyjnie polne kwiaty, nie są najszczęśliwszym wyborem, gdy kompozycja ma przetrwać całonocną zabawę weselną. –Najtrwalszym kwiatem jest goździk.

zapiszBiałe anemony
Białe anemony

Dużą wytrzymałością charakteryzują się margerytki i storczyki. Bardzo dobrze trzymają się wszelkie odmiany róż. Ponadto jest mnóstwo dodatków zielonych, którymi możemy wypełnić wianek – zauważa Agnieszka Romaniszyn – kwiaty, które zdecydowanie odradzam to mak i chaber – zawsze możemy użyć sztucznego, który na zdjęciach będzie wyglądał efektownie.

zapiszBiałe anemony
Białe anemony

Pleciony wianek stał się już nie tylko elementem stylizacji, ale całą kulturą i procesem tworzenia. Dzięki temu została wzbogacona oferta wieczorów panieńskich – Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnego wieczoru panieńskiego spędzanego na ogół w pubie – zachęca Romaniszyn – Panie lubią pleść wianki, mają dużo pytań, bardzo się angażują, by wianek wyszedł piękny I najczęściej taki właśnie jest. Tym bardziej tym uczestniczkom warsztatów, które mają cierpliwość do kwiatów.

zapiszBiałe anemony
Białe anemony

Przede wszystkim jest to jednak element scalający grupę panien i rozwijający ich zdolności florystyczne. Jest też kolejnym powrotem do słowiańskich tradycji weselnych, w których to wieniec ślubny dla Młodej panny plotły wspólnie na znak zamknięcia pewnego etapu w jej życiu.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Białe anemony Bukiet i dekoracje kwiatowe
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!