Trendy ślubne 2013: Torty

To niezwykłe, jak bardzo można być kreatywnym tworząc torty. Dziś liczy się nie tylko smal, ale także estetyka i oryginalność tortu weselnego. Coraz większy wpływ na wygląd tortu mają także trendy, moda i rozwijające się poczucie estetyki samych klientów.

Fot. Poruszenie, źródło: abcslubu.pl

Torty ślubne to jeden z ważniejszych trendów ślubnych 2013.

Fot. Galeria Tortów Artystycznych / abcslubu.pl

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na styl „vintage”. Główną zaletą tego motywu jest jego elegancja i uniwersalność. Precyzja, z jaką można wykonać poszczególne elementy takiego tortu i ich pozytywny charakter sprawiają, że podobają się one gościom w każdym wieku. Misterne koronki, pastelowe kolory i florystyczne ornamenty to dekoracje, których powinniśmy oczekiwać na tego typu torcie. Inspiracją dla nich może być np. suknia panny młodej. Według mnie jest to bardzo kobiecy akcent.

Fot. Poruszenie / abcslubu.pl

Kolejny trend, który w dalszym ciągu ma silne wpływy, to „black&white”. Takie zestawienie w rewelacyjny sposób oddaje charakter danego wesela. Jest to mocne połączenie. Black&white w zestawieniu ze stylem „vintage” staje się ekstrawagancki. Natomiast z dominującą bielą i minimalistyczną dekoracją tworzy bardzo nowoczesny projekt. Jeśli lubicie prostotę, warto zwrócić uwagę na taki design.

2013 rok z pewnością będzie też należał do ludzi młodych, energicznych, którzy planują swoje wesele z przymrużeniem oka. KOLORY! To one będą grały tutaj główną rolę. Te emanujące radością, zabawą i niewinnością. Tęczowy tort to coś, co w intrygujący sposób może stać atrakcją wieczoru. Trzeba jednak zachować wyczucie, gdyż jest to zabawa na pograniczu kiczu. Jeśli chcecie wyjść poza weselny nawias i pokazać coś nowego, jest to chyba najlepszy sposób. Niestety razem z tym trendem pojawia się na moda na wprowadzanie kolorów do środka tortu. Zabarwione na poszczególne kolory biszkopty nie wpisują się w moją definicje tortu. W tym względzie tęczowy tort jest dla mnie czymś nie do zaakceptowania.

Fot. Galeria Tortów Artystycznych / abcslubu.pl

Trendem, który w największym stopniu będzie oddawał kunszt cukiernika w nadchodzącym roku będzie motyw ptaków i motyli (zobacz także klatkę na ptaki w roli dekoracji weselnej) Ręcznie robione słowiki, kolibry czy też finezyjne motyle bardzo silnie będą rysowały temat całego wesela. Polecam szukać inspiracji właśnie tym stylu.

Fot. Galeria Tortów Artystycznych / abcslubu.pl

Trendy stale się zmieniają i niekoniecznie musimy za nimi podążać. Jeśli coś nie oddaje naszej osobowości, to nie powinniśmy się decydować na siłę. Według mnie najważniejsze jest to, jakie odczucia wywołuje w nas dany projekt. Jest to czynnik, który w największej mierze wpływa na nasze zadowolenie. Niezależnie od tego na jaki styl się zdecydujemy, bardzo istotna jest też ręczna praca cukiernika, którego pomysłowość i poczucie estetyki tworzy coś, co obecnie nazywamy „ephemeral art”. Te cechy w połączeniu z pewnego rodzaju swobodą tworzą idealną całość.

Autor tekstu: Ekspert portalu abcslubu.pl – Konrad Tota

Źródło: abcslubu.pl / www.abcslubu.pl / www.facebook.com/abcslubu

Po więcej ślubnych nowości dołącz do nas na FACEBOOK’u

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Słodko i naturalnie, czyli torty weselne zdobione żywymi kwiatami
Słodko i naturalnie, czyli torty weselne zdobione żywymi kwiatami
Zobacz pomysły na przepiękne torty weselne ozdobione żywymi kwiatami.
Torty weselne - kolorowe kompozycje na wiosnę
Torty weselne - kolorowe kompozycje na wiosnę
Torty weselne - kolorowe piękności, które zachwycą Was i gości weselnych.
Fryzury ślubne 2013 - trendy ślubne na przyszły rok
Fryzury ślubne 2013 - trendy ślubne na przyszły rok
Trendy ślubne na 2013 roku już wyznaczone. Zobacz co króluje wśród fryzur - ich wybór również jest bardzo ważny!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji