Trendy ślubne 2013: Torty

To niezwykłe, jak bardzo można być kreatywnym tworząc torty. Dziś liczy się nie tylko smal, ale także estetyka i oryginalność tortu weselnego. Coraz większy wpływ na wygląd tortu mają także trendy, moda i rozwijające się poczucie estetyki samych klientów.

Fot. Poruszenie, źródło: abcslubu.pl

Torty ślubne to jeden z ważniejszych trendów ślubnych 2013.

Fot. Galeria Tortów Artystycznych / abcslubu.pl

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na styl „vintage”. Główną zaletą tego motywu jest jego elegancja i uniwersalność. Precyzja, z jaką można wykonać poszczególne elementy takiego tortu i ich pozytywny charakter sprawiają, że podobają się one gościom w każdym wieku. Misterne koronki, pastelowe kolory i florystyczne ornamenty to dekoracje, których powinniśmy oczekiwać na tego typu torcie. Inspiracją dla nich może być np. suknia panny młodej. Według mnie jest to bardzo kobiecy akcent.

Fot. Poruszenie / abcslubu.pl

Kolejny trend, który w dalszym ciągu ma silne wpływy, to „black&white”. Takie zestawienie w rewelacyjny sposób oddaje charakter danego wesela. Jest to mocne połączenie. Black&white w zestawieniu ze stylem „vintage” staje się ekstrawagancki. Natomiast z dominującą bielą i minimalistyczną dekoracją tworzy bardzo nowoczesny projekt. Jeśli lubicie prostotę, warto zwrócić uwagę na taki design.

2013 rok z pewnością będzie też należał do ludzi młodych, energicznych, którzy planują swoje wesele z przymrużeniem oka. KOLORY! To one będą grały tutaj główną rolę. Te emanujące radością, zabawą i niewinnością. Tęczowy tort to coś, co w intrygujący sposób może stać atrakcją wieczoru. Trzeba jednak zachować wyczucie, gdyż jest to zabawa na pograniczu kiczu. Jeśli chcecie wyjść poza weselny nawias i pokazać coś nowego, jest to chyba najlepszy sposób. Niestety razem z tym trendem pojawia się na moda na wprowadzanie kolorów do środka tortu. Zabarwione na poszczególne kolory biszkopty nie wpisują się w moją definicje tortu. W tym względzie tęczowy tort jest dla mnie czymś nie do zaakceptowania.

Fot. Galeria Tortów Artystycznych / abcslubu.pl

Trendem, który w największym stopniu będzie oddawał kunszt cukiernika w nadchodzącym roku będzie motyw ptaków i motyli (zobacz także klatkę na ptaki w roli dekoracji weselnej) Ręcznie robione słowiki, kolibry czy też finezyjne motyle bardzo silnie będą rysowały temat całego wesela. Polecam szukać inspiracji właśnie tym stylu.

Fot. Galeria Tortów Artystycznych / abcslubu.pl

Trendy stale się zmieniają i niekoniecznie musimy za nimi podążać. Jeśli coś nie oddaje naszej osobowości, to nie powinniśmy się decydować na siłę. Według mnie najważniejsze jest to, jakie odczucia wywołuje w nas dany projekt. Jest to czynnik, który w największej mierze wpływa na nasze zadowolenie. Niezależnie od tego na jaki styl się zdecydujemy, bardzo istotna jest też ręczna praca cukiernika, którego pomysłowość i poczucie estetyki tworzy coś, co obecnie nazywamy „ephemeral art”. Te cechy w połączeniu z pewnego rodzaju swobodą tworzą idealną całość.

Autor tekstu: Ekspert portalu abcslubu.pl – Konrad Tota

Źródło: abcslubu.pl / www.abcslubu.pl / www.facebook.com/abcslubu

Po więcej ślubnych nowości dołącz do nas na FACEBOOK’u

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim

Więcej informacji

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz Firmę albo jesteś profesjonalistą w branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 19 krajach. Więcej informacji