Jak przechowywać suknię ślubną?

Wiele kobiet po minionym weselu pragnie zachować swoją suknię ślubną jak najdłużej. To pragnienie wiąże się z ogromnym sentymentem do sukni oraz z pięknymi wspomnieniami. Zobaczcie jak przechowywać suknię ślubną.

Jak przechowywać suknię ślubną?
  • Panna Młoda
  • Polska

Przygotowania do ślubu i wesela są bez wątpienia pracowitym, ale i niezapomnianym czasem. Pośród wszystkich spraw do załatwienia jest jedna rzecz, szczególnie ważna dla kobiety – suknia ślubna. Jest to kreacja jedyna w swoim rodzaju. Wymarzona, dopracowana, idealna. Jak zatem sprawić, by dokładnie tak samo wyglądała w dniu uroczystości, ale i po ślubie?

zapiszsuknia ślubna
fot. Fotografia z-Miłości

Przechowywanie sukni ślubnej przed ślubem

Publikacja

Wiele Panien Młodych po przywiezieniu sukni ślubnej od krawcowej wiesza ją na wieszaku i pozostawia tak aż do dnia ślubu. To błąd, suknia ślubna nie oddycha, co niekoniecznie dobrze na nią wpływa. Pokonajmy strach przed pobrudzeniem, czy uszkodzeniem i rozsuńmy nieco pokrowiec. Kolejna istotna kwestia to pozostawienie sukni dokładnie w tym samym pokrowcu, w którym została odebrana. Zwykle to krawcowa zaopatrza nas w odpowiedni pokrowiec, dzięki czemu nie musimy go już kupować. Pokrowce na suknie ślubne różnią się od tych standardowych. Przede wszystkim są o wiele większe i dłuższe, co zapewnia sukni swobodę i zabezpiecza przed pognieceniem.

Unikaj plastiku

Powyższa rada przechowywania sukni ślubnej w pokrowcu, w którym ją dostaliśmy, dotyczy tylko tych materiałowych. Foliowy pokrowiec, w jakim często odbieramy suknie w salonie nadaje się wyłącznie do tego, aby przetransportować ją w sposób bezpieczny do domu. Przechowywanie sukni ślubnej w foliowym pokrowcu przed długi czas prowadzi do jej zaparzenia. Dzieje się tak, ponieważ folia nie przepuszcza powietrza. Efektem tego może być zżółknięcie. Jeśli zatem otrzymasz suknię ślubną w foliowym pokrowcu, to po powrocie do domu przełóż ją do materiałowego. Koszt takiego pokrowca to kwota 30-50zł.

zapiszpanna młoda w sukni ślubnej
fot. Fotografia z-Miłości

Suche miejsce i wpływ promieniowania słonecznego

Przechowywanie sukni ślubnej w odpowiednim miejscu to klucz, aby zachować jej idealny wygląd na długie lata. Pokrowiec z suknią ślubną musi znajdować się w miejscu suchym i zacienionym. Nigdy nie wystawiaj kreacji na promieniowanie słoneczne, skutkuje to odbarwieniem materiału, a nawet zmianą koloru!

Ostrożności nigdy za wiele

Jeśli przymieszasz suknię, to najbezpieczniej jest robić to bez makijażu. Dzięki temu masz pewność, że nie przytrafi się nieprzyjemna sytuacja ubrudzenia sukni szminką, czy tuszem do rzęs. Kolejny ważny aspekt to czysta podłoga. Często nasze suknie są długie i posiadają tren, który w takich sytuacjach brudzi się bardzo szybko. Pamiętaj także, aby przed każdorazowym przymierzeniem sukni umyć ręce. Nawet najmniejsze ślady będą momentalnie widoczne na białym materiale. Suknię powieś w takim miejscu, aby nie miały do niej dostępu zwierzęta, czy małe dzieci.

Po ślubie oddaj suknie w ręce specjalistów

W trakcie ślubu i wesela suknia ulega pobrudzeniu. Im dłużej będziemy zwlekać z czyszczeniem chemicznym, tym ciężej będzie usunąć plamy i zapachy. Z reguły to wokół dekoltu znajduje się najwięcej śladów od podkładu i pudru. Zajmij się tym jak najszybciej.

Przechowywanie sukni ślubnej po ślubie

Wyczyszczoną i odświeżoną suknię ślubną przechowuj w materiałowym pokrowcu lub drewnianej szufladzie wyłożonej białym pergaminem. Unikaj szczelnych pudełek, w których brakuje cyrkulacji powietrza. Raz na rok wietrz suknię, a przed ponownym złożeniem jej do szuflady złóż ją w inny sposób. Dzięki temu linie zgięć nie będą się pokrywać, a suknia będzie gładka. Nie zapomnij o zasadzie suchego i ciemnego miejsca.

zapiszsuknia ślubna
fot. Fotografia z-Miłości

 

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!