Jak napisać podziękowanie za otrzymane prezenty ślubne?

  • Goście

Ślub i podróż poślubna to intensywny czas dla młodej pary. Jest to także ważny czas dla Waszych gości, którzy nierzadko pomagają Wam w przygotowaniach i towarzyszą w dniu wesela. Goście ofiarują Wam także wyjątkowe prezenty ślubne, za które wypada podziękować, niezależnie od tego, czy są to wpłaty na Waszą listę prezentów ślubnych, czy rzeczy i koperty ofiarowane w dniu ślubu.

Publikacja

Możliwości podziękowania jest kilka. Możecie podziękować osobiście, telefonicznie, przez Waszą stronę ślubną, bądź drogą mailową. Dziś chcemy zaproponować Wam ręcznie napisane i przesłane pocztą (bądź wręczone osobiście) liściki.

zapisz
Jak napisać podziękowanie za prezenty ślubne?

Ręcznie pisane podziękowania to najbardziej elegancka forma, jakiej się możecie podjąć. Jest także bardziej czasochłonna i kosztowna w przypadku przesyłania podziękowań pocztą tradycyjną.

zapisz
Przykładowe podziękowanie ślubne ze strony Sendmoments

Podziękowania za prezenty należy przesłać do 2 miesięcy po ślubie. Teraz jest Was dwoje, więc pisanie powinno przebiegać szybko i sprawnie. Do wypisywania życzeń warto wybrać eleganckie blankieciki, dostępne w większości firm z zaproszeniami ślubnymi. Możecie także zaprojektować i wydrukować bileciki samodzielnie, co będzie znacznie tańszym rozwiązaniem. Doskonałym pomysłem będzie także podziękowanie wykonane ze zdjęcia zrobionego podczas Waszego miesiąca miodowego, szczególnie, gdy goście ofiarowali Wam podróż w prezencie ślubnym.

Zobacz jak otrzymać podróż poślubną w prezencie.

Nie warto wydawać pieniędzy na drukowane podziękowania – będą one miały większą wartość, gdy napiszecie je własnoręcznie. Najlepiej, gdy podziękowania będą spersonalizowane i odniosą się do konkretnego prezentu, który otrzymaliście (choć wiem, że nie w każdym przypadku jest to tak proste i oczywiste). Podziękowania mają nieco formalną formę, dlatego należy wybrać długopis z niebieskim lub czarnym wkładem.

zapisz
Podziękowanie za obecność i prezenty. Weseliana.pl

O podziękowaniach pomyślcie już na etapie planowania ślubu. Zamawiając je wraz z zaproszeniami ślubnymi, możecie wybrać ten sam motyw dekoracyjny i liczyć na spore zniżki.

Jak wygląda przykładowe podziękowanie za obecność na ślubie i weselu, oraz podziękowanie za prezent?

Droga Ciociu Basiu i Wujku Wojtku, 

Dziękujemy za Waszą obecność na naszym ślubie i weselu. Wiemy, że przebyliście długą drogę by spędzić z nami ten szczególny dzień. Obraz, który od Was otrzymaliśmy, pięknie wygląda na ścianie w salonie, co poświadczają wszyscy nas odwiedzający. Mamy nadzieję, że niebawem się zobaczymy.

Dziękujemy! Zakochani- Ania i Krzyś

Podziękowanie możecie także wysłać z podróży poślubnej, bądź po jej zakończeniu. Jeżeli goście przyczynili się do organizacji wyjazdu, warto uwzględnić to w podziękowaniu:

Kochana Babciu, Kochany Dziadku!

Dziękujemy Wam za Wasze wsparcie i obecność na ślubie. Przelot balonem nad Paryżem, który od Was otrzymaliśmy okazał się cudownym prezentem. Już nie możemy się doczekać, kiedy pokażemy Wam zdjęcia! Ściskamy gorąco z wymarzonej podróży poślubnej!

Julia i Bartek

W każdym wypadku, bardzo miłym gestem będzie także dodanie zdjęcia ze ślubu, na którym będzie także osoba, która wręczyła Wam prezent. Jeżeli nie macie takiego zdjęcia, załączcie zdjęcie z sesji ślubnej, bądź romantycznej podróży poślubnej.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania związane z podziękowaniami za prezenty, napisz do nas na info@zankyou.com bądź wyślij wiadomość na Facebooku.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Weseliana Upominki dla gości
Sendmoments.pl Zaproszenia ślubne
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!