Bajkowa dekoracja weselna z amaranthusem w roli głównej

Jego intensywna purpura doskonale współgra ze ślubną bielą. Ja zakochałam się w tym połączeniu. Zwłaszcza, że do wykonania tej  ślubnej dekoracji użyto rzadko spotykanego amaranthusa.

scenografia: ARTSIZE, fotografia: Magdalena Adamczewska TIMEMACHINE

Choć amaranthus (w Polsce znany jako szarłat wyniosły) uchodzi za zboże XXI wieku i jest jedną z najstarszych roślin uprawnych świata (hodowali ją Inkowie i Aztekowie),  jego długie wiszące gałązki stanowią świetne uzupełnienie kwiatowych kompozycji.

scenografia ARTSIZE, fotografia Magdalena Adamczewska TIMEMACHINE

Jak go wykorzystać? Amaranthus może zwisać z potężnych donic ustawionych w korytarzach prowadzących do sali weselnej, albo stanowić wypełnienie szklanych kul zawieszonych nad stołami. Najpiękniej prezentuje się w zestawieniu z delikatną eustomą: białą, różową, fioletową. Doskonale towarzyszyć będzie hortensji i wszystkim innym kwiatom o delikatnych płatkach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby znalazł się także w bukiecie ślubnym. Wówczas cała oprawa Waszego ślubu i wesela będzie spójna. I niesłychanie bajkowa.

scenografia ARTSIZE, fotografia Magdalena Adamczewska TIMEMACHINE
scenografia ARTSIZE, fotografia Magdalena Adamczewska TIMEMACHINE

Prezentowana przeze mnie dekoracja to dzieło firmy ARTSIZE, której dziękuję za podzielenie się z nami tą przepiękną inspiracją.

 Zobacz również: “Różowe dekoracje kwiatowe na wesele”.

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz Firmę albo jesteś profesjonalistą w branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 19 krajach. Więcej informacji