Alternatywny miesiąc miodowy: co powiesz na wycieczkę kamperem po Islandii?

Alternatywny i zaskakujący pomysł na miesiąc miodowy? Wycieczka na Islandię. Ale to nie wszystko! Mowa o wycieczce na Islandię kamperem. Całkowita wolność, zaczarowane i niezwykłe krajobrazy, z bezpieczeństwem podróżowania własnym pojazdem i gwarancją przeżycia niezapomnianych wrażeń. Tak, ponieważ miło jest pozwolić sobie na luksus spędzenia czasu „nie z tego świata”, ale możliwość zrobienia tego w bezpieczny sposób pozostawia jeszcze więcej miejsca na relaks i zabawę. 

Alternatywny miesiąc miodowy: co powiesz na wycieczkę kamperem po Islandii?
fot. Time Of Joy Photography
  • Podróż poślubna
  • Rada
  • Polska

Brytyjska para Lisa Grant i Alex Pelling, po przekazaniu całego swojego dobytku na cele charytatywne zdecydowała się na długą podróż dookoła świata, świętując swój ślub w dwudziestu różnych krajach, zgodnie z lokalnym zwyczajem.

Wbrew pozorom nie dla każdej Pary Młode zawarcie związku małżeńskiego oznacza kościół, ceremonię, białą sukienkę, kwiaty, wesele, zaproszenia i zdjęcia. Najczęściej tradycja zbiera swoje żniwo i większość Par Młodych podchodzi do organizacji tego wyjątkowego dnia w sposób tradycyjny. Jednak odstępstwo od reguły jest czymś, na co coraz częściej decydują się pary zakochanych. To czas, gdy możemy zarezerwować większą dawkę oryginalności w dniu naszego ślubu i wesela, lub na nasz miesiąc miodowy. Dzięki temu otaczający nas świat otwiera się, a wraz z nim nieskończone możliwości. Alternatywny i zaskakujący pomysł? Wycieczka na Islandię. Ale to nie wszystko! Mowa o wycieczce na Islandię kamperem. Całkowita wolność, zaczarowane i niezwykłe krajobrazy, z bezpieczeństwem podróżowania własnym pojazdem i gwarancją przeżycia niezapomnianych wrażeń. Tak, ponieważ miło jest pozwolić sobie na luksus spędzenia czasu „nie z tego świata”, ale możliwość zrobienia tego w bezpieczny sposób pozostawia jeszcze więcej miejsca na relaks i zabawę. 

 

zapisz
Autor zdjęcia: dimensioneavventura.org

 

Z punktu widzenia podróżujących kamper jest niewątpliwie pojazdem idealnym. Pozwala on bowiem na całkowitą swobodę ruchu i podział podróży według własnego uznania; umożliwia objazdy i alternatywne trasy w zależności od pragnień i możliwości, które pojawiają się na drodze, a przede wszystkim pozwala doświadczyć z bliska naturalnego piękna niesamowitej krainy, takiej jak Islandia. Wykorzystując, dla najbardziej niestrudzonych, 24- godzinne światło, które w miesiącach letnich charakteryzuje te skrajne szerokości geograficzne. Wśród charakterystycznych cech tej krainy są z pewnością wulkany, z których kilka jest nadal aktywnych; tysiące dużych i małych spektakularnych wodospadów; typowe gejzery, które sprawiają, że z ziemi wydobywa się woda i para. Do tego oczywiście wieczny lód i śnieg, które pokrywają krajobraz, oferując panoramy zdolne zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych podróżników.

Wśród miejsc, których nie można przegapić, znajduje się tak zwany Złoty Krąg, w skład którego wchodzi wodospad Gullfoss (najsłynniejszy w kraju), duży obszar Geysir, pełen basenów z wrzącą wodą, które stąd wzięły swoją nazwę, oraz miejscowość Thingvellir. mityczny i bardzo bliski ludności islandzkiej, w którym Wikingowie utworzyli pierwszy parlament. Niestrudzeni kierowcy mogą wyjechać do Islandii bezpośrednio z domu, znajdując w północnych portach wiele możliwości wsiadania na statki i promy z holowanym pojazdem. Istnieje także równie atrakcyjna alternatywa – wynajem kampera z wszelkimi akcesoriami w stolicy Islandii – Reykjaviku. Z praktycznego punktu widzenia, aby wjechać do Islandii potrzebny jest dowód osobisty lub paszport, ponieważ kraj ten, choć nie jest członkiem Unii Europejskiej, nadal znajduje się w strefie Schengen. Walutą jest korona islandzka, podczas gdy język angielski jest używany praktycznie przez całą populację. Jeśli wynajmujesz kampera na miejscu, przy odbiorze zwykle wymagany jest depozyt, który należy wpłacić za pomocą ważnej karty kredytowej.

 

zapisz
fot. Time Of Joy Photography
zapisz
fot. Time Of Joy Photography

 

Powyższa propozycja to gwarancja niezapomnianych wrażeń, które pozostaną z Wam na długo. Szerokiej drogi!

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!