• Magazyn
  • Organizacja
  • Konsultant ślubny - kim jest i dlaczego jest tak ważny? Porady według Plan My Wedding !

Konsultant ślubny - kim jest i dlaczego jest tak ważny? Porady według Plan My Wedding !

Chcieliście ślubu jak w raju, ale nie chcecie przechodzić przez piekło organizowania go? Wolelibyście planować podróż poślubną, niż negocjować cenę z orkiestrą weselną? Jeśli tak, to treść tego artykułu może was zainteresować!

  • Planowanie ślubu
  • Sponsored

Któż z was nie marzyłby o ślubie rodem z dobrego zakończenia naszego ulubionego filmu? Wpatrzeni w siebie podchodzicie do mistrza ceremonii, rodzice ocierają łzy wzruszenia, przez okna wpadają ciepłe promienie popołudniowego słońca – jakby cały świat cieszył się waszym szczęściem! A wreszcie wielka sala balowa, dziesiątki par roztańczonych na parkiecie, stoły uginające się pod ciężarem jedzenia, goście z różnych zakątków kraju – a może i świata  – podchodzący złożyć wam gratulacje i życzenia, słowem – najcudowniejsze wspomnienia waszego życia!

Z jakiegoś jednak powodu scenarzyści zawsze pomijają etap organizacji, planowania i przygotowywania ślubu oraz wesela, i całkiem słusznie – ten etap ma niewiele wspólnego z dobrymi wspomnieniami. Skoordynowanie wszystkiego, począwszy od ceremonii, wolnego terminu, dojazdu gości, odpowiedniego stroju, poprzez wynajem lokalu pod wesele, przygotowanie ewentualnych noclegów, zapewnienie wyżywienia i muzyki, aż po drobne weselne upominki – to wszystko sprawia, że gdy przyjdzie wreszcie wasz wielki dzień, możecie nie mieć siły bawić się na własnym weselu! Na szczęście z tymi obawami zetknęło się już wiele par na całym świecie – i właśnie dlatego istnieje zawód konsultanta ślubnego!

Konsultant ślubny (ang. wedding planner) to profesjonalista, który zdejmuje z barków zakochanych ciężar organizacyjnej batalii. Zawód ten przyszedł do nas ze Stanów Zjednoczonych i szybko się zadomowił – zabiegany styl życia, tak obecnie powszechny, nie sprzyja spokojnemu planowaniu wielkiego dnia i tysiące par z radością zgadzają się na taką oszczędność czasu. Dzięki temu możemy się oddać rozmyślaniom i marzeniom, a konsultantowi zostawić resztę obowiązków.

No właśnie – jakich obowiązków? Listę zadań dla konsultanta można z nim ustalić, ale tak naprawdę może się on zająć wszystkim – od wynajmu i przygotowania sali oraz noclegu dla gości, przez negocjacje z podwykonawcami ślubnymi i rezerwację ich usług, aż po wysłanie zaproszeń i stylizację Młodej Pary. Tak naprawdę zdejmuje on z głównych zainteresowanych cały ciężar organizacji ślubu i wesela, co pozwoli zaoszczędzić wiele godzin i kilka siwych włosów. Warto się zdecydować na takie usługi również dlatego, że jak nikt zna on rynek okołoweselny – konsultanci współpracują z zaufanymi podwykonawcami, przez co z jednej strony gwarantują nam wysoką jakość usług, a z drugiej oszczędzają nam długich poszukiwań i trudnych decyzji.

Bardzo ważnym aspektem przy organizacji ślubu i wesela jest zabezpieczenie Pary Młodej od strony prawnej. Młodzi często kierują się emocjami przy wyborze podwykonawców i będąc w przedślubnej euforii nie analizują umów od podwykonawców. Często znajdują się w nich zapisy zabezpieczające interes tylko jednej strony, brakuje w nich podstawowych zapisów i zobowiązań ze strony usługodawcy – mówi Idalia Czarnocka z Plan My Wedding. Podchodzimy do organizacji Waszego dnia profesjonalnie i analizujemy każdą umowę punkt po punkcie, nierzadko korzystając ze wsparcia prawników.

Oczywiście nie należy zapominać, kto jest w tym wszystkim najważniejszy – wy! To wasze oczekiwania i marzenia liczą się najbardziej w ten wyjątkowy dzień, dlatego dobry konsultant ślubny wysłucha każdego pomysłu – wasze oczekiwania co do miejsca, klimatu, liczby gości, muzyki, menu czy budżetu weselnego to dla dobrego konsultanta podstawy, na których opiera się całe wydarzenie. Warto skorzystać ze wsparcia profesjonalisty, aby proces przygotowań był miłym i przyjemnym wspomnieniem bez zbędnego stresu. Skontaktuj się z Plan My Wedding i zacznij planować swoje wymarzone wesele już dziś.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Plan My Wedding Konsultanci ślubni

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!

Konsultant ślubny - kim jest i dlaczego jest tak ważny? Porady według Plan My Wedding !