Wianki ślubne: kobiece i romantyczne zastępstwo welonu na ślub!

Niezwykle dziewczęce, romantyczne i podkreślające niewinność- takie właśnie są wianki ślubne. Wianek może być zarówno połączony z welonem jak i stanowić ozdobę samą w sobie. Panny Młode coraz częściej wybierają wianki o grubym splocie, zazwyczaj z polnych kwiatów i traw.

Alex Gukalov shutterstock
Alex Gukalov shutterstock

Takie wianki wyglądają niebywale pięknie i romantycznie! A ich największą zaletą jest to, że są niepowtarzalne.

Aga Bondyra
Aga Bondyra

Wianek ślubny możemy wykonać zarówno ze sztucznych materiałów jak i z kwiatów: sztucznych i żywych. Wianek ze sztucznych materiałów jest niewątpliwie trwalszy i bardziej podatny; nie będzie się osypywał ani kruszył, można go dokładnie dopiąć do włosów. I zarówno w dniu ślubu jak i na sesję poślubną będzie wyglądał tak samo dobrze. Nie musimy się tu także ograniczać zarówno do materiałów jak i kolorów czy tekstury.

Akademia Berendowicz & Kublin Warszawa
Akademia Berendowicz & Kublin Warszawa

Wianki z żywych kwiatów to coś zupełnie wyjątkowego! Mimo ograniczeń związanych z dostępnością pewnych kwiatów w danej porze roku, bukiety z kwiatów mogą być przeróżne! Możemy wykonać klasyczny, biały wianek ślubny, albo szalenie kolorowy, z cienkiego lub grubego splotu. Zobacz więcej wianków z żywych kwiatów w galerii Zankyou. Wianek powinien być dopasowany do sukni ślubnej. Bogaty i barwny, o grubym splocie najlepiej będzie się komponował ze skromną suknią ślubną. Wianek jest świetną opcją na sesją ślubną, jak możecie zobaczyć na zdjęciach PhotoQuest – Marysia Przybysz Jarzynka.

PhotoQuest - Marysia Przybysz Jarzynka
PhotoQuest – Marysia Przybysz Jarzynka

Wianek można także ozdobić zbożami i polnymi kwiatami, a nabierze on bardzo romantycznego, wręcz hipisowskiego charakteru ( takie wianki można także zobacztć w artykule poświęconym hipisowskiej Pannie Młodej).

Justyna Wróbel make-up & hair
Justyna Wróbel make-up & hair

Wianek ślubny można także pięknie wkomponować w wesele stylizowane tematyką vintage (o czym więcej przeczytacie w artykule poświęconym ślubom vintage). Jak już wspomniałam, taki wianek możecie wykonać samodzielnie, lub zlecić jego wykonanie specjaliście.

Versta shutterstock
Versta shutterstock

Własnoręcznie wykonany wianek będzie oryginalniejszy i niepowtarzalny, więc warto poćwiczyć przed dniem ślubu, aby w tym najważniejszym dniu wykonać perfekcyjny wianek z ulubionych kwiatów. Do wykonania dużego wianka z żywych kwiatów wystarczy miękki drut, wstążki, nożyczki, kwiaty i oczywiście odrobina kreatywności.

1. Z miękkiego drutu tworzymy obręcz, która będzie stanowiła podstawę naszego wianka. Najlepiej wykonać ją z podwójnego drutu, aby łatwiej mocować na tym kwiaty.

2. Nożyczkami pozbawiamy kwiaty łodyg. Do kwiatów doklejamy wycięte z grubego materiału (np. filcu) koło, którego średnica jest mniejsza niż średnica kwiatu i doklejamy ją do spodniej części.

3. Gdy klej dobrze zaschnie, igłą z nitką doszywamy kwiaty do drutu. Kwiaty powinny być sztywno przymocowane do podstawy, a im gęściej będą przyszyte, tym bardziej bogato będzie wyglądał nasz wianek ślubny.

W wiankach uroczo wyglądają także dzieci na weselu, zarówno niosąc obrączki i welon jak i podczas sesji poślubnej.

kibler shutterstock
kibler shutterstock
Nina Buday shutterstock
Nina Buday shutterstock
Elena Pomogaeva shutterstock
Elena Pomogaeva shutterstock

Więcej wianków ślubnych możecie zobaczyć w naszej galerii ślubnej, gdzie także znajdziecie piękne, długie welony ślubne i dodatki ślubne w stylu vintage.

Shafran shutterstock
Shafran shutterstock

 

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

11 fryzur ślubnych 2018 DIY! Wiele zdjęć!
11 fryzur ślubnych 2018 DIY! Wiele zdjęć!
Skuś się na te piękne fryzury! Możesz zrobić je samodzielnie z nasza pomocą!
Jaką muzykę wybrać na wesele? Oto 5 naszych najcenniejszych rad!
Jaką muzykę wybrać na wesele? Oto 5 naszych najcenniejszych rad!
Muzyka jest jednym z najważniejszych elementów wesela. Oddaje uczucia, ilustruje sytuacje, a przede wszystkim w jej rytm się tańczy. Nie zapominaj również o tym, że muzyka ma ogromny wpływ na życie w ogóle- może ograniczać lub zwiększać wszelkiego rodzaju odczucia. Chcesz znaleźć najlepszy soundtrack na swój ślub? To kontynuuj czytanie tego tekstu i poczuj rytm!
Świadkowie na ślubie – zaszczyty i obowiązki, czyli o czym należy pamiętać!
Świadkowie na ślubie – zaszczyty i obowiązki, czyli o czym należy pamiętać!
Masz zostać świadkiem, świadkową, druhną lub drużbą? Stres odłóż na bok. Już teraz Zankyou podpowie Ci w czym możesz przysłużyć się przyszłej Młodej Parze!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji