• Magazyn
  • Sukienka dla świadkowej - w co powinna ubrać się druhna?

Sukienka dla świadkowej - w co powinna ubrać się druhna?

Sukienka na wesele dla świadkowej to kwestia, która powinna zostać dostatecznie wcześnie przemyślana i zaplanowana wraz z Panną Młodą. Świadkowa to osoba, która stoi u boku Panny Młodej przez znaczną część tego dnia.

Sukienka dla świadkowej - w co powinna ubrać się druhna?
Cedrowy Dworek
  • Moda weselna
  • Rada
  • Polska

Organizacja ślubu i wesela to szczególny dzień w życiu każdej Pary Młodej. Wiążę się on z licznymi emocjami, przede wszystkim pozytywnymi, ale również z lekkim podenerwowaniem bowiem pragniemy, aby wszystko wyszło idealnie i zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Okazuje się jednak, że ten wyjątkowy dzień stanowi ważny i ekscytujący moment nie tylko dla Pary Młodej, ale i dla rodziców, dziadków oraz świadków. Sprawowanie na ślubie i weselu roli świadkowej to nie lada wyzwanie i ogromna odpowiedzialność dla osoby, która została wybrana do pełnienia tego niezwykłego stanowiska. Świadkowa odpowiada w tym dniu za liczne obowiązki, ale przede wszystkim stanowi prawą rękę Panny Młodej, pomaga jej w przygotowaniach przed ślubem, a także w trakcie trwania wesela. Wygląd świadkowej nie pozostaje zatem bez znaczenia i stanowi ważny aspekt na liście przedślubnych przygotowań. Sukienka na wesele dla świadkowej to kwestia, która powinna zostać dostatecznie wcześnie przemyślana i zaplanowana wraz z Panną Młodą. Świadkowa to osoba, która stoi u boku Panny Młodej przez znaczną część tego dnia. Jest widoczna na większości zdjęć i ujęć kamerzysty, siedzi obok Panny Młodej przy stole na sali weselnej, wspomaga ją w wielu aktywnościach. Warto zatem zwrócić uwagę na wygląd świadkowej w tym dniu, by wszystko było spójne i prezentowało się z klasą. Idealnym rozwiązaniem będzie wspólne poszukiwanie sukienki dla świadkowej, by pasowała ona do charakteru i kolorystyki przyjęcia.

 

zapisz
Jabłoń Lake Resort

 

Sukienka dla świadkowej wybrana przez Pannę Młodą

Publikacja

Dzisiejszy artykuł poświęcony sukienkom dla świadkowej i druhen rozpoczniemy od coraz częściej spotykane trendu na wybór sukienki dla świadkowej przez Pannę Młodą. Świadkowa i druhny stanowią tło dla najważniejszej kobiety tego dnia – Panny Młodej. Zazwyczaj to właśnie ona decyduje zarówno o długości sukni, jak i o jej kolorze. Ale czy jest w tym coś złego? Uważamy, że kompletnie nie!
Ślub i wesele to jeden jedyny dzień w życiu, który jest nasz i tylko nasz. Mamy możliwość stworzyć go od początku do końca dokładnie tak jak chcemy, a wyjście za mąż stanowi dla wielu kobiet spełnienie najskrytszych marzeń. Panna Młoda wybiera na świadkową zaufaną przyjaciółkę, na której może polegać w każdej sytuacji i która wie, jak dużo znaczy dla niej ten dzień. Świadkowa nie powinna zatem mieć żadnego problemu z zaakceptowaniem wizji Panny Młodej na to wyjątkowe wydarzenie. Oczywiście suknia dla świadkowej wybierana jest wspólnie przez świadkową i Pannę Młodą. Panna Młoda ma prawo zasugerować kolorystykę, jaka najbardziej jej się podoba i oczekiwaną długość. Najczęściej Paniom Młodym marzy się długa suknia u świadkowej, co wygląda niezwykle elegancko i kobieco. Panna Młoda i świadkowa to najczęściej najserdeczniejsze przyjaciółki, które doskonale się znają. Świadkowa wie, o jakiej wizji przyjęcia marzy Panna Młoda, a Panna Młoda wie, w czym najlepiej czuje się świadkowa. Nie ma zatem problemu w dobraniu idealnej stylizacji dla świadkowej, która kolorystyką i długością będzie odpowiadać Pannie Młodej, a fasonem świadkowej. 

Modne i eleganckie sukienki na wesele dla druhen

Wiele Panien Młodych marzy o ślubie w iście amerykańskim stylu, z rzędem druhen ustawionych pod ołtarzem. Trend ten przyjął się w Polsce do tego stopnia, że coraz częściej spotykamy na weselach Pannę Młodą w otoczeniu świadkowej i kilku druhen. Pragnąc uzyskać jednolitą kolorystykę i spójność najlepszym rozwiązaniem będzie dobranie podobnych lub takich samych sukienek dla druhen. Dzięki temu druhny będą się wyróżniać na tle pozostałych gości weselnych, a jednocześnie będą stanowić zgraną i przepiękną grupę przyjaciółek Panny Młodej. Sukienki dla druhen to także ogromna możliwość na stworzenie przepięknej palety barw. Jeśli Para Młoda postawiła w dekoracjach na szary kolor – suknie dla druhen w szarych barwach, od jasnych, po najciemniejsze mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

 

zapisz
fot. Anna Piasecka – Ranczo w Dolinie

 

Jaki kolor sukienki dla świadkowej?

Sukienka dla świadkowej powinna wpisywać się odcieniem w kolor przewodni wesela. Pamiętajmy, że biel jest w tym dniu zarezerwowana dla Panny Młodej. Nie powinnyśmy stawiać również na bardzo ciemne barwy, jak brąz czy czerń. Jakie zatem barwy będą idealne?

Najczęściej wybieranym kolorem na sukienkę dla świadkowej jest różowy. Zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim kolor ten cieszy się dużą popularnością. Na uroczystości weselne najczęściej wybieramy te bardziej delikatne odcienie, jak pudrowy róż, czy zgaszona fuksja. Pastele w odcieniach różu są lekkie, nieprzytłaczające i bardzo dziewczęce. Ponadto różowa sukienka dla świadkowej świetnie współgra z większością dekoracji, więc stanowi dość uniwersalny kolor. Jasny odcień różu idealnie współgra z suknią Panny Młodej w odcieniach szampańskich czy ecru. 

Kolejnym, dość często wybieranym kolorem na suknie dla świadkowej jest niebieski. Delikatne odcienie błękitu, baby blue, czy blady turkus stanowią idealne dopełnienie wesela w podobnych odcieniach. Co więcej błękit jest kolorem bardzo świeżym, dziewczęcym, dodającym delikatności i lekkości. 

Trzecim najczęściej wybieranym kolorem są barwy wpadające w beżowy, cappuccino lub szarość. Pastelowe i delikatne odcienie świetnie współgrają z większością dekoracji. Są zauważalne, ale nie rzucają się aż tak bardzo w oczy. Stanowią idealne rozwiązanie zarówno na kreację dla świadkowej jak i dla pozostałych druhen. 

Długa czy krótka sukienka dla druhny?

Z powyższej części artykułu wiecie już, że wybór sukni dla świadkowej następuje zwykle w towarzystwie Panny Młodej, która ma ostateczne zdanie co do wyboru kreacji. Jak wygląda natomiast wybór długości sukienki? Uważamy, że jest to kwestia dość indywidualna i zarówno sukienka krótka, jak i długa potrafią prezentować się naprawdę elegancko. Jednocześnie wiemy, że to zwykle suknie maxi wyglądają lepiej i bardziej adekwatnie do okoliczności. Długie suknie dla świadkowej to także gwarancja wyróżnienia się z tłumu. Świadkowa idąca u boku Panny Młodej w długiej sukni jest zauważalna i nikt nie ma wątpliwości, kto w tym dniu pełni tą ważną i odpowiedzialną rolę. 

Jaki materiał sukni dla świadkowej?

Sukienki dla druhen, ale i dla świadkowej powinny być eleganckie, ale jednocześnie wygodne. Nie bez powodu, bowiem dziewczyny spędzą w nich nawet 12 godzin! Na jaki materiał sukni postawić, by kreacja była jednocześnie wygodna, ale i prezentowała się korzystnie i atrakcyjnie przez cały czas trwania wesela? Najczęściej wybierane tkaniny na suknie to jedwab, banglina, fular, koronka, krepa, popelina, satyna, surah, szyfon albo żakard.

 

zapisz
Cedrowy Dworek

 

Podsumowując, świadkowa i druhny to bardzo ważne osoby na ślubie i weselu. Wybór świadkowej nie jest przypadkowy, bowiem decydujemy się na osobę, której ufamy i na której pomoc możemy zawsze liczyć. Podczas przedślubnych przygotowań pamiętajmy, by dopracować stylizację świadkowej i druhen “od A do Z”. Dzięki temu uzyskamy spójną, dopracowaną i przepiękną całość, która na pewno zachwyci wszystkich gości weselnych!

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!