• Magazyn
  • Najlepsze blogi ślubne! Poznaj je!

Najlepsze blogi ślubne! Poznaj je!

Tak inspirująco dawno nie było. Ślubna blogosfera górą!

  • Po ślubie
  • 2016
  • Polska

Blogi, to dużo częściej czytana forma niż czasopisma. Posty pojawiają się częściej, mają wiele zdjęć, a długość tekstu oraz ilość multimediów jest nieograniczona. Mamy dostęp do niej zawsze, gdy tylko mamy internet. Możemy śledzić najnowsze trendy wręcz “na żywo”. Niezależność i swoboda opinii, to kolejne atuty blogosfery. Tematyka ślubna, którą wzięliśmy pod lupę, to kategoria, która polskiej Parze Młodej może codziennie oferować masę ciekawych inspiracji! Dobrej jakości wpisy, zdjęcia, piękna grafika i aktywność w social media, to tylko kilka z zalet. Zdecydowaliśmy docenić ślubną pracę naszych kolegów i stworzyć listę Najlepszych Blogów Ślubnych! Zapraszamy!

Bridelle

Bridelle
Bridelle
Publikacja

Blog Bridelle.pl to pierwszy polski blog, który powstał w 2009 roku. Jego założycielką, a obecnie redaktor naczelną grupy wydawniczej Bridelle Publishing House jest Karolina Waltz. Blog od samego powstania redagowany jest codziennie, dostarczając Pannom Młodym inspiracje z całego, ślubnego świata. Prezentujemy piękne, często niestandardowe rozwiązania. Inspirujemy do realizacji marzeń i wyjątkowym ślubie. Po trzech latach działalności powstał magazyn online Bridelle Style, w którym prezentowane były stylizowane sesje zdjęciowe zrealizowane przez redakcję Bridelle i zaproszonych do współpracy usługodawców z branży ślubnej. Dziś, po prawie 7 latach działalności, Bridelle jest prężnie rozwijającym się wydawnictwem, które poza sztandarowym projektem, czyli blogiem, wydaje również książki ślubne, a na jesieni ukaże się pierwszy w Polsce ślubny magazyn w stylu Fine Art "Bridelle Magazine". Nasz zespół stanowią osoby od lat związane z branżą ślubną. Bridelle realizuje audyty dla firm ślubnych, trunk shows, profesjonalne sesje zdjęciowe oraz warsztaty branżowe. Pierwsza książka "Bridelle Style" była ogromnym sukcesem w Polsce. Polskie Panny Młode mogą przekonać się z książki, że zjawiskowy ślub można zrealizować także w Polsce, nie wydając na niego fortuny. Na jesieni 2016 wydana zostanie druga książka, pt.: "Wasz Piękny Ślub" z 24 przepięknymi polskimi ślubami, mnóstwem porad od najlepszych z branży specjalistów oraz 6 sesjami zdjęciowymi, z udziałem polskich i zagranicznych firm. Wydawnictwo Bridelle Publishing House jako jedyne współpracowało z takimi światowymi projektantami jak: Galia Lahav, Liz Martinez, Zahavit Tshuba, Julia Kontogruni, Victoria Kyriakides, Claire Pettibone, Anna Campbell, Vera Wang, Yolan Cris i wielu innych. Obecnie trwają prace nad otwarciem stacjonarnego obiektu Bridelle – Boho Barn, w którym przyszłe Panny Młode oraz branża ślubna będą mogli spotykać się, wymieniać doświadczeniami oraz szkolić.

Bridelle
Bridelle
Bridelle
Bridelle
Bridelle
Bridelle
Bridelle
Bridelle

decadence romantic

Sweet Wedding 

Sweet Wedding, to słodki blog, który nie słodzi, ale osładza. Sprawia, że nasze przygotowania ślubne i szukani ślubnych inspiracji nie ma gorzkiego smaku, a słodką rozkosz! Dawka niezwykłych porad, pięknych zdjęć, ciekawostek oraz zerwanie z szablonowym ślubem, a proponowanie nowej, lepiej jakości przygotowań.

Przechwytywxanie

 

Zrób swój ślub

Zrób SWÓJ Ślub
Zrób SWÓJ Ślub

zróbSWÓJślub to blog skupiający się przede wszystkim na praktycznych aspektach związanych z planowaniem ślubu i wesela. Autorzy bloga – Magda i Maciek Partykowie – oprócz zamieszczania porad i wskazówek angażują się także w aktywności offline – występują w roli ekspertów na targach ślubnych, a także organizują spotkania dla blogerów ślubnych z całej Polski pod nazwą “I DO”. 

Zrób SWÓJ Ślub
Zrób SWÓJ Ślub
Zrób SWÓJ Ślub
Zrób SWÓJ Ślub
Zrób SWÓJ Ślub
Zrób SWÓJ Ślub

Bajkowe Chwile

Blog Bajkowe Chwile to pomoc ratunkowa dla dziewczyn, które same planują zorganizować swój ślub. Oprócz pięknych zdjęć znajdziecie tutaj mnóstwo inspiracji, podpowiedzi, wskazówek oraz wiele praktycznych porad na temat organizacji przyjęcia weselnego. Blog ma za zadanie towarzyszyć przyszłej Pannie Młodej na każdym etapie prowadzącym do najpiękniejszego dnia w życiu począwszy od wyboru sali weselnej, zakupu sukienki ślubnej itp. aż do podjęcia mniejszych, bardziej szczegółowych decyzji, które również mogą w znaczący sposób zaważyć na oprawie całej imprezy. Blog pisany jest przez młodą mężatkę, która swój ślub ma już za sobą i z własnego doświadczenia wie, że takie porady są naprawdę cenne.

Credit: Bajkowe chwile
Credit: Bajkowe chwile

 

Wedding Sisters

Przechwytywffanie

Wedding Sisters – o weselach wiemy wszystko!

Wedding Sisters to blog z poradami o tym, jak zorganizować ślub i wesele, prowadzony konsultantki ślubne, które z konkurencji stały się przyjaciółkami :). Kasia jako pierwsza w Polsce założyła swoją agencję ślubną, już w 2002 roku, a Jola swoją w 2006.

Współpracę zaczęłyśmy w Stowarzyszeniu Konsultantów Ślubnych w Polsce, które wspólnie zakładałyśmy. Swoje doświadczenie i wiedzę przekazywałyśmy na wielu szkoleniach i spotkaniach branżowych, aby w końcu podzielić się nią tu z Wami, ze wszystkimi dziewczynami planującymi ślub. Tak powstał blog Wedding Sisters. Rok 2009.

Wiemy ile radości sprawia organizowanie ślubu i wesela – bo robiłyśmy to setki razy. 14 lat. Dajemy Ci porady, wiedzę i narzędzia do tego, żebyś i Ty teraz mogła zorganizować swoje wesele jak najlepiej!

Być może będzie to Twój pierwszy w życiu duży projekt. Na pewno rozwiniesz dzięki niemu swoje zdolności organizacyjne.

A na dobry początek skorzystaj z naszego indywidualnego Harmonogramu Przygotowań Ślubnych, który przygotujemy specjalnie dla Ciebie: http://weddingsisters.pl/harmonogram-przygotowan-slubnych/

ściskamy! Kasia i Jola

15364eef-13ec-4e0f-b1d4-5a09c98df469

Love my Dress

Sukienkowy raj! Wiele Panien Młodych ma dosyć szukania, dobierania i dopasowywania, zaś blog Love my dress sprawi, że tak jak bywa w życiu: od nienawiści do miłości jeden krok. Ciekawe i pomoce rady, które pomogą Ci bezpowrotnie kochać sukienki, sukieneczki, suknie itp.

Credit: Love my dress
Credit: Love my dress

Wytwórnia ślubów

Wytwórnia ślubów
Wytwórnia ślubów

 

Na co dzień pracujemy jako Konsultantki Ślubne, organizujemy śluby i wesela w całej Polsce i za granicą. Blog to inspirujące miejsce w sieci, które pozwala nam dzielić się naszą pasją z innymi. Wyznaczamy trendy, rekomendujemy ślubne rozwiązania, śledzimy i komentujemy aktualności w branży ślubnej. Co nas wyróżnia? Nasze doświadczenie.

Wytwórnia ślubów
Wytwórnia ślubów
Wytwórnia ślubów
Wytwórnia ślubów
Wytwórnia ślubów
Wytwórnia ślubów
Wytwórnia ślubów
Wytwórnia ślubów

Wedding Room

Duet przebojowych dziewczyn: Aleksandry i Justyny, to mieszanka wybuchowa! Wybiorą idealną suknię, która będzie godna tego jedynego dnia. Dziewczyny zapraszają do ślubnego pokoju na kawę, pogaduchy oraz bezcenne rady. Warto spróbować!

Credit: Wedding Room
Credit: Wedding Room

Ślubna Pracownia konsultanci ślubni 

Ślubna Pracownia konsultanci ślubni
Ślubna Pracownia konsultanci ślubni

Blog Ślubnej Pracowni to nasze „dziecko”, które działa nieprzerwanie od ponad 7 lat. Podstawowym założeniem jest jego spójność wizualna z naszą stroną oraz prosty i klasyczny layout. Na naszym blogu zamieszczamy nie tylko zdjęcia i relacje z zorganizowanych przez nas wesel, ale staramy się również, aby treści w nim zawarte, były w obszernym zakresie pomocne dla wszystkich zainteresowanym organizacją ślubów i wesel, organizacją ogólnie przyjęć w szerokim tego słowa znaczenia…Tak więc, znajdziecie w nim porady, na przykład dotyczące: doboru stroju ślubnego, wyboru odpowiedniego menu, doboru dekoracji etc. Podpowiadamy również na co zwrócić uwagę podczas samodzielnego organizowania wesela, jak stawić czoła wszystkim niebezpieczeństwom i trudnościom czyhającym „z ukrycia”. A także z jakich narzędzi skorzystać, aby w mniej stresujący sposób przejść przez te wszystkie zagrożenia… Dzielimy się również z Wami nowymi trendami, inspiracjami i ślubnymi nowościami. Zapraszamy także ekspertów, którzy doradzają, jak poradzić sobie z naszą sferą duchową, ale to nie wszystko… Ponieważ organizacji ślubu i wesela towarzyszy duże napięcie nerwowe, a adrenalina zazwyczaj sięga zenitu, podpowiadamy jak poradzić sobie z narastającym stresem oraz przypominamy, że ten dzień jest jedynie bramą do dalszego wspólnego życia, któremu powinna, mimo wszelkim pojawiającym się trudnościom, towarzyszyć miłość i wzajemny szacunek.

Założycielka i stylistki bloga
Założycielka i stylistki bloga

strona

Kraina Ślubów Blog

Wedding plenerka, która dzieląc się swoim doświadczeniem pomaga, radzi i dzieli się radami, które zna z własnych obserwacji. Branża ślubna jest jej doskonale znana, a Ty będziesz oczarowana ilością ciekawych materiałów na blogu.

Credit: Kraina Ślubów Blog
Credit: Kraina Ślubów Blog

Pożyczone i Niebieskie

Pożyczone i Niebieskie
Pożyczone i Niebieskie

Blog ślubny Pożyczone i Niebieskie stworzony został z myślą o Pannach Młodych, które poszukują niebanalnych i wyjątkowo subtelnych rozwiązań na jeden z piękniejszych dni w ich życiu. Chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym każda Panna Młoda znajdzie interesujące porady ślubne, ciekawostki o najnowszych światowych trendach w branży ślubno-weselnej, inspirujące reportaże oraz zdjęcia z sesji plenerowych i studyjnych. Kochamy śluby w stylu vintage, rustykalnym, ale znajdziecie u nas również pomysły jak zorganizować klasyczną i elegancką uroczystość. Aby ułatwić przyszłym Pannom Młodym organizację ślubu i wesela, na łamach bloga promujemy najciekawsze polskie firmy z branży ślubnej.

Pożyczone i Niebieskie
Pożyczone i Niebieskie

Niepoprawna Panna Młoda

Niepoprawna Panna Młoda
Niepoprawna Panna Młoda

Nie najlepszy, nie najmodniejszy… Dość niepoprawny, całkiem normalny, bardzo “zdrowy” blog dla Panien Młodych.

Kim jest Niepoprawna Panna Młoda?
“Niepoprawna” było długo szukanym synonimem dla słowa “chujowa”. Żadnego grzeczniejszego lub mniej grzecznego słowa nie potrafiłam znaleźć i stanęło na kimś, kto nie jest poprawny, a nawet więcej: jest troszkę w tym wszystkim beznadziejny i nie ma potrzeby tej beznadziejności radykalnie zmieniać.

Jaka Panna Młoda znajdzie tu dla siebie miejsce?
Każda, która podchodzi z dystansem i na luzie do dnia swojego ślubu. Każda, która nie spełnia swoich wielkich, życiowych marzeń, ale ma listę z kaprysami, które chętnie zrealizuje i egoistycznie wie, że ma do tego pełne prawo. Taka, która na własne potrzeby przekracza swoje granice i taka, która siebie uważa za kompletnie normalną (bo można być samą dla siebie niepoprawną?), a to otoczenie wmawia jej niepoprawność . Ta, która szuka kreatywnych pomysłów i nietypowych rozwiązań na przyjemne spędzenie czasu podczas wesela, ale i ta, która ma już dość nadmuchiwania ślubnego balonika pt. “jakie to ważne, jakie to wielkie, jakie to piękne” do granic jego możliwości. Każda… wygodna, która chce swoje wesele przetrwać… przeżyć… i nawet nieźle wspominać.

O czym przeczytasz na blogu?

O motywach przewodnich, weselnych atrakcjach, ślubnych formalnościach, harmonogramach i ich praktycznym realizowaniu. Jednym słowem o wszystkim co kojarzy Wam się ze ślubami i weselami od strony organizacyjnej.  O ślubach i weselach… wygodnych i na luzie, mniej tradycyjnych, a bardziej nietypowych i w 100% komfortowych dla Pary Młodej. O tym co w ślubach/weselach i myśleniu o nich jest niewłaściwe, przerażające, śmieszne i do obowiązkowej likwidacji. O ludziach, ich emocjach i problemach. O tym jak to jest, gdy ma się ochotę całe przygotowania rzucić w cholerę, a całą rodzinę oddać do adopcji. O tym jak się skacze z radości, bo POMIMO WSZYSTKO, się udaje i jest pięknie. O wszystkim co typowo ludzkie, także w wersji bez ślubnego lukru i różu. O przygotowaniu do życia w małżeństwie, o byciu ze sobą i… z innymi O wszystkim… co przyjdzie mi i Wam do głowy.

Niepoprawna Panna Młoda
Niepoprawna Panna Młoda
Niepoprawna Panna Młoda
Niepoprawna Panna Młoda
Niepoprawna Panna Młoda
Niepoprawna Panna Młoda

 

Blog Perfect Wedding by Aleksandra Kwiecień

Perfect Wedding by Aleksandra Kwiecień to blog, który jest konsekwencją pasji i wielkiego uczucia, jaką konsultanta ślubna darzy tę profesję. Organizuje wesela i pisze, jak nie pisze, to organizuje wesela, a podobno jedno napędza drugie, a dzięki temu możemy czytać o nowościach ślubnych na blogu z ogromnym zainteresowaniem i ciekawością.

Credit: Blog Perfect Wedding by Aleksandra Kwiecień
Credit: Blog Perfect Wedding by Aleksandra Kwiecień

 

Madame Allure

Przeczytasz i kupisz. Czytać możesz o najwspanialszych inspiracjach ślubnych, a kupisz niezwykłe projekty biżuterii polskich projektantów. Tworzenie dzieł oraz estetyka to klucz do sukcesu oraz wielki talent. Zainspiruj się!

Credit: Madame Allure
Credit: Madame Allure

 

 

Pomysł na ślub 

Nie masz pomysłu na swój ślub? Już problem z głowy! Oto jest! Ślub i wesele od A do Z i w drugą stronę także. Organizacja i planowanie ślubu od podszewki i pomoc w rozwiązywaniu ślubnych dylematów. Ekspertki!

Credit: Pomysł na ślub
Credit: Pomysł na ślub

 

wychodzezamaz.pl

Strona z inspiracjami ślubnymi okiem Pańci Ańci i Chłopa Cyklopa. Inna perspektywa, damsko-męskie spojrzenie na przedślubne przygotowania oraz rady z ciekawymi pomysłami. Warto śledzić nowości.

Credit: wychodzezamaz.pl
Credit: wychodzezamaz.pl

 

Minwedding

Mistrzowie DIY, dekoracji, zdobień, zestawień, kompozycji…wszystkiego, co się tyczy inspiracji oraz dekoracji. Możesz zaprosić ich do stworzenia  dekoracji lub zainspirować, się popisa kreatywnością wykonując pokazane na blogu dekoracje. Świetna zabawa z przyjemnością w tle!

Credit: Minwedding
Credit: Minwedding

 

Zankyou

Poza oczywiście całą grupą wspaniałych blogów ślubnych chcemy nieskromnie dodać swój Magazyn Ślubny, który także udostępnia Parom ciekawe porady i inspiracje każdego dnia!

Credit: Zankyou
Credit: Zankyou

Dziękujemy w imieniu swoim  i Par za fantastyczne wsparcie, motywacje oraz inspiraje! Czekamy na kolejne wpisy, ciekawe zdjęcia i nowości!

 

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (6)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!