Kolczyki, tiary, diademy, czyli jak twarzy Panny Młodej dodać diamentowego blasku

Kobiety uwielbiają biżuterię. Wszelkie świecidełka, brylanciki, złoto, srebro i drogie kamienie przyciągają ich wzrok jak magnes. Dlaczego więc Panna Młoda nie miała by mieć ich na sobie w dniu ślubu? Są to dodatki do suknie ślubnej, drobne szczegóły, bez których cały strój ślubny nie byłby kompletny. Ale pamiętajmy: diabeł tkwi w szczegółach. Dlatego dobór biżuterii do suknie ślubnej może nie być prosty.  Aby jednak był trafny należy go dokonać w sposób bardzo staranny no i z zachowaniem podstawowych zasad.

Fot. Kamil Borkiewicz

A oto zasady dotyczące dobierania kolczyków i ozdób włosów Panny Młodej:

To, co dotyczy zarówno kolczyków jak i wszelkich ozdób włosów, to kierowanie się zasadą, że powinny one pasować do samej Panny Młodej, jej postawy, fryzury, wybranej przez nią sukni ślubnej. Po pierwsze zwrócić należy uwagę na typ sylwetki Panny Młodej. Drobniutka biżuteria założona przez Pannę Młodą o dość obfitych kształtach może na niej zginąć. Jednocześnie, za bardzo rzucać w oczy będzie się biżuteria o dużych gabarytach, która prezentować się będzie na szczupłej i drobnej Pannie Młodej.

Kolczyki ślubne z brylantów. Źródło: Elizabeth Passion

Dobierając kolczyki i ozdoby włosów do sukni ślubnej należy pamiętajmy o tym, że co za dużo to nie zdrowo. Zgodnie z tym, jeżeli Panna Młoda wybrała suknię wykonaną z błyszczących materiałów albo wyszywaną kryształkami i diamencikami, to powinna ona dobrać do niej delikatną i nierzucającą się w oczy biżuterię. Biżuteria przyciągająca uwagę świetnie sprawdzi się w połączeniu ze skromną suknią ślubną, która nie posiada wielu zdobień.

Fot. Kamil Borkiewicz

Kolczyki:

Po pierwsze Panna Młoda przy wyborze ich wielkości powinna kierować się fryzurą jaką będzie miała w dniu ślubu. Małe koczyki, mające postać tzw. wkrętek będą widoczne tylko jeżeli włosy Panny Młodej będą upięte. Jeżeli mają one być rozpuszczone warto dobrać kolczyki większe  np. wiszące.  Pamiętajmy, że kolczyki to biżuteria, a biżuteria ma zdobić kobietę a nie skrywać się pod jej włosami!

Śliczne kolczyki ślubne z kolekcji YES

Jeżeli Panna Młoda nie planuje zakładać w dniu ślubu naszyjników czy wisiorków, to warto wówczas zastanowić się nad wyborem większych kolczyków (niezależnie od tego, czy włosy są rozpuszczone czy upięte). Oczywiście ozdób dekoltu nie zakłada się, gdy dekolt sukni ślubnej jest zabudowany i wówczas kolczyki o większych rozmiarach są wręcz wskazane.

Kryterium, którym powinniśmy się kierować przy wyborze kolczyków jest kształt twarzy Panny Młodej.

Do okrągłej twarzy pasują długie kolczyki, które optycznie ją wydłużą i wyszczuplą.

Długie kolczyki ślubne z kolekcji W. Kruk

Natomiast w przypadku twarzy podłużnej idealnym rozwiązaniem będzie dobranie kolczyków krótkich z dużą ilością zdobień.

Krótkie kolczyki z dużą ilością zdobień z kolekcji Apart

Owal twarzy kwadratowej złagodzony zostanie przez założenie kolczyków o okrągłych kształtach. Mogą to być zarówno kolczyki w formie wkrętek jak i te dłuższe, wiszące. Świetnie sprawdzą się tutaj perły.

Kolczyki o okrągłych kształtach z kolekcji YES

Panny Młode posiadające trójkątną twarz powinny wybierać kolczyki wśród kolczyków szerszych na dole i węższych u góry.

Kolczyki ślubne z kolekcji Apart

Oczywiście, jeżeli oprócz kolczyków Panna Młoda ma zamiar założyć również inne elementy biżuterii (bransoletka,  naszyjnik, wisiorek, ozdoby włosów) wówczas należy pamiętać o tym, że powinny one do siebie pasować. Najbezpieczniej jest kupować wówczas komplet biżuterii. Jeżeli jednak nie mamy takiej możliwości dobierajmy je pod względem koloru kruszcu z jakiego zostały wykonane oraz rodzaju i koloru kamieni jakie posiadają.

Ozdoby włosów:

Panna Młoda, która decyduje się na welon bardzo często potrzebuje spinek do jego „trwałego” wpięcia. Spinki są również niezbędne, gdy włosy są upięte. Pamiętajmy jednak, że zamiast zwykłych, prawie niewidocznych wsuwek i spinek możemy używać tych ozdobnych, z kamykami i kryształkami, które pięknie ozdobią włosy. I tutaj znowu pojawia się zasada co za dużo to niezdrowo. Przesada jest tutaj stanowczo niewskazana! Jeżeli welon sam w sobie jest bardzo strojny wówczas należy pozostać przy tych mniej widocznych, a wręcz prawie niewidzialnych wsuwkach i spinkach.

Bardzo fajną alternatywą dla welonu są wszelkiego rodzaju tiary, diademy i ozdobne opaski. Pięknie prezentują się one na fantazyjnie upiętych włosach. Jednak i one powinny pasować do reszty biżuterii. W tym celu warto przeszukać strony internetowe, może uda nam się znaleźć coś, co będzie nam odpowiadało. Innym rozwiązaniem jest wykonanie takiej ozdoby włosów na specjalne zamówienie, czyli zgodnie z naszym projektem. Możemy znaleźć odpowiednie salony (np. jubilerskie), które w swoich usługach mają wykonywanie takich tiar, diademów i opasek.

Fot. Rafał Podstawny

Zobacz także poradnik Zankyou dotyczący wisiorków i naszyjników na ślub.

Więcej informacji o

Komentarze (3)

Skomentuj artykuł

Jak wybrać salę weselną? 5 wskazówek na co zwrócić uwagę!
Jak wybrać salę weselną? 5 wskazówek na co zwrócić uwagę!
Wybór sali gdzie odbędzie się przyjęcie to niełatwa decyzja, od której zależy dobre samopoczucie Młodej Pary i gości. Warto tej decyzji poświęcić nieco czasu, bo dobrze wybrane miejsc zagwarantuje wymarzoną atmosferę i świetną zabawę do białego rana.
Aby szczęście w małżeństwie nigdy nie ustało – przesądy ślubne od pierścionka zaręczynowego po strój Młodej Pary
Aby szczęście w małżeństwie nigdy nie ustało – przesądy ślubne od pierścionka zaręczynowego po strój Młodej Pary
Młoda Para powinna o szczeście w małżeństwie dbać od samego początku! Niektóre przesądy ślubne mają jej w tym pomóc. Z nami dowiedz się jakie!
Amara. Credits: Maggie Sottero
Maggie Sottero 2018: kontrasty i romantyzm w jej nowej kolekcji!
Suknie od Megan Sottero są idealne dla wszystkich kobiet. Jej propozycje na 2018 rok to pokaz elegancji i kobiecości tkwiącej w prawidziwych kobietach. To najbardziej romantyczne projekty, dzięki którym poczujesz się jak księżniczka w swoim Wielkim Dniu.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji