Aby szczęście w małżeństwie nigdy nie ustało – przesądy ślubne od pierścionka zaręczynowego po strój Młodej Pary

Kto z nas nie wzdrygnął się przynajmniej raz w życiu, gdy czarny kot przebiegł mu drogę? A więc czy jesteśmy przesądni? Zazwyczaj mówimy, że nie, ale jednocześnie wychodzimy z założenia, że szczęściu należy pomagać. A jak pomóc szczęściu w małżeństwie?  Na wszelki wypadek zawierzmy przesądom!

JAMSTUDIO Photography
JAMSTUDIO Photography

Pierścionek zaręczynowy twardy jak złoto!

Szlachetne metale (złoto, czy platyna) to w wielu kulturach symbole trwałości. A chyba każdym narzeczonym zależy na trwałości ich związku. Z tego powodu zakupiony pierścionek powinien być wykonany właśnie z tego typu kruszców. Nie zapominajmy również, żeby w żadnym wypadku nie wręczać pierścionków z perłą – wg przesądów przynosi ona łzy, a to w narzeczeństwie i małżeństwie zjawisko niepożądane! No i bardzo ważne: w dniu ślubu, o ile Panna Młoda chce długo pożyć w małżeńskim stanie, nie powinna ona mieć na sobie innego pierścionka, niż zaręczynowy.

GESELLE Jubiler
GESELLE Jubiler

Nie przymierzaj obrączki!

Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o ściąganie komuś z palca obrączki i przymierzanie jej (choć to, wg przesądów wróży nam niewierność). Chodzi również o przymierzanie własnej obrączki przed ślubem. Jak się bowiem okazuje przynosi to pecha w małżeństwie. Także najlepiej po jej zakupie nie dotykać jej do dnia ślubu, kiedy to założona na palec nie powinna być już nigdy zdejmowana. Co więcej je zgubienie również szczęścia w małżeństwie nie wróży. Tak więc z obrączkami miejmy się na baczności!

Buty od narzeczonego zakazane!

Jak się okazuje przesądy ślubne mówią również o butach. Otóż narzeczony swej wybrance w żadnym wypadku nie może przed ślubem kupić butów. W grę nie wchodzi również pożyczanie jej pieniędzy na nie. Jeżeli tak zrobi – zgodnie z przesądami – jego ukochana szybko od niego odejdzie.

Ksis wedding shoes
Ksis wedding shoes

Grosik w pantofelku

Panna Młoda zgodnie z przesądami powinna dzień przed ślubem wystawić swoje ślubne buty na parapet – chodzi o to, by szczęściu dać szansę wejść do owych butów. W dzień ślubu natomiast, z myślą o zapewnieniu swojemu małżeństwu dostatku, powinna ona wsadzić do jednego z butów grosik.

Pan Młody nie może zobaczyć Panny Młodej przed ślubem w suknie ślubnej!

Zgodnie z przesądami, jeżeli do tego dojdzie nieszczęście w małżeństwie murowane.

Agata Grządzielska
Agata Grządzielska

Przymierzanie cudzej sukni ślubnej = niezałożenie nigdy własnej!

Otóż to. I dlatego wystrzegajmy się tego i nie pozwalajmy siostrom, kuzynkom i przyjaciółkom przymierzać naszej sukni ślubnej – oczywiście dla ich własnego bezpieczeństwa.

Agrafka, a nie szycie rozdartej sukni ślubnej!

Jeżeli podczas przymierzania sukni ślubnej zdarzy się, że coś w niej się popruje lub rozedrze jej zszywanie jest zgodnie z przesądami zabronione – przynosi to nieszczęście i łzy w małżeństwie.

Szyjemy Sukienki
Szyjemy Sukienki

Panna Młoda Powinna mieć na sobie:

  • coś starego – ma to zapewnić wsparcie krewnym  i przyjaciołom,
  • coś niebieskiego – dzięki temu szczęście w małżeństwie będzie na wyciągnięcie ręki,
  • coś nowego – dostatek i bogactwo gwarantowane,
  • coś pożyczonego – dzięki temu zyska ona życzliwość członków rodziny Pana Młodego,

Przy wyborze bukietu ślubnego Panna Młoda powinna unikać kwiatów o nazwie kalie

Są one podobno zwiastunem nieszczęścia.

Kwiaciarnia BIERZ-go-BUKIET- kwiaty bierzemy na siebie!
Kwiaciarnia BIERZ-go-BUKIET- kwiaty bierzemy na siebie!

Panna młoda nie powinna również przeglądać się w lustrze w pełnym stroju ślubnym

To również przynosi pecha w małżeństwie. Dla pocieszenia: brak jednego elementu stroju (np. podwiązki, która w lustrze i tak jest niewidoczna) sprawia, że podobno zapewniamy małżeństwu szczęście.

W kieszeni spodni od garnituru mieć jakieś pieniądze

Pan Młody aby zapewnić dostatek w swoim małżeństwie powinien w kieszeni spodni od garnituru mieć jakieś pieniądze.

anjasudol.com Dowiedz się więcej “anjasudol.com ”
anjasudol.com

Znaliście wszystkie przesądy? A może znacie jeszcze jakieś? Jak widać, Młoda Para pomagać małżeńskiemu szczęściu może na wiele sposobów. Poza całą serią przesądów warto dodać, że miło jest choć kilka z nich uwiecznić na zdjęciach podczas przyjęcia weselnego. Fotografem, który spełni Wasze wszystkie oczekiwania będzie anjasudol.com, którą serdecznie polecamy!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Przykładowy budżet ślubny, czyli jak obliczyć koszty wesela? Kalkulator wydatków.
Przykładowy budżet ślubny, czyli jak obliczyć koszty wesela? Kalkulator wydatków.
My Ci w tym pomożemy, ponieważ zaplanowanie ślubnego budżetu może okazać się trudnym zadaniem dla Par Młodych. Wynika to z tego, że aby zrobić to dobrze, należy po prostu wiedzieć, co ile kosztuje. Często spotykam się ze zdziwieniem Par Młodych na temat kosztów związanych z uroczystością ślubną.
Alternatywy: Stoły owocowe, stoły ze słodkościami
Alternatywy: Stoły owocowe, stoły ze słodkościami
Zastanawiacie się jakie dodatkowe smakołyki i przekąski zapewnić gościom na przyjęciu weselnym? Przygotowaliśmy dla Was dwie równie smaczne i kusząc propozycje. Słodkie bufety czyli candy bary przepełnione pysznymi deserami, muffinkami, czekoladkami, bombonierkami... powiedzcie sami, któż im się oprze?
Okrągłe czy prostokątne? Jakie stoły wybrać na wesele? Pomożemy Ci zdecydować!
Okrągłe czy prostokątne? Jakie stoły wybrać na wesele? Pomożemy Ci zdecydować!
Zastanawiasz się, na jakie stoły zdecydować się na swoim weselu? Poznaj za i przeciw dwóch opcji: stołów okrągłych i prostokątnych.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji