Aby szczęście w małżeństwie nigdy nie ustało – przesądy ślubne od pierścionka zaręczynowego po strój Młodej Pary

Kto z nas nie wzdrygnął się przynajmniej raz w życiu, gdy czarny kot przebiegł mu drogę? A więc czy jesteśmy przesądni? Zazwyczaj mówimy, że nie, ale jednocześnie wychodzimy z założenia, że szczęściu należy pomagać. A jak pomóc szczęściu w małżeństwie?  Na wszelki wypadek zawierzmy przesądom!

Anna DedoDowiedz się więcej “Anna Dedo”
Anna Dedo

Pierścionek zaręczynowy twardy jak złoto! Szlachetne metale (złoto, czy platyna) to w wielu kulturach symbole trwałości. A chyba każdym narzeczonym zależy na trwałości ich związku. Z tego powodu zakupiony pierścionek powinien być wykonany właśnie z tego typu kruszców. Nie zapominajmy również, żeby w żadnym wypadku nie wręczać pierścionków z perłą – wg przesądów przynosi ona łzy, a to w narzeczeństwie i małżeństwie zjawisko niepożądane! No i bardzo ważne: w dniu ślubu, o ile Panna Młoda chce długo pożyć w małżeńskim stanie, nie powinna ona mieć na sobie innego pierścionka, niż zaręczynowy.

Nie przymierzaj obrączki! Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o ściąganie komuś z palca obrączki i przymierzanie jej (choć to, wg przesądów wróży nam niewierność). Chodzi również o przymierzanie własnej obrączki przed ślubem. Jak się bowiem okazuje przynosi to pecha w małżeństwie. Także najlepiej po jej zakupie nie dotykać jej do dnia ślubu, kiedy to założona na palec nie powinna być już nigdy zdejmowana. Co więcej je zgubienie również szczęścia w małżeństwie nie wróży. Tak więc z obrączkami miejmy się na baczności!

Buty od narzeczonego zakazane! Jak się okazuje przesądy ślubne mówią również o butach. Otóż narzeczony swej wybrance w żadnym wypadku nie może przed ślubem kupić butów. W grę nie wchodzi również pożyczanie jej pieniędzy na nie. Jeżeli tak zrobi – zgodnie z przesądami – jego ukochana szybko od niego odejdzie.

Anna Dedo

Grosik w pantofelku. Panna Młoda zgodnie z przesądami powinna dzień przed ślubem wystawić swoje ślubne buty na parapet – chodzi o to, by szczęściu dać szansę wejść do owych butów. W dzień ślubu natomiast, z myślą o zapewnieniu swojemu małżeństwu dostatku, powinna ona wsadzić do jednego z butów grosik.

Anna DedoDowiedz się więcej “Anna Dedo”
Anna Dedo
Anna DedoDowiedz się więcej “Anna Dedo”
Anna Dedo

Pan Młody nie może zobaczyć Panny Młodej przed ślubem w suknie ślubnej! Zgodnie z przesądami, jeżeli do tego dojdzie nieszczęście w małżeństwie murowane.

Przymierzanie cudzej sukni ślubnej = niezałożenie nigdy własnej! Otóż to. I dlatego wystrzegajmy się tego i nie pozwalajmy siostrom, kuzynkom i przyjaciółkom przymierzać naszej sukni ślubnej – oczywiście dla ich własnego bezpieczeństwa.

Anna DedoDowiedz się więcej “Anna Dedo”
Anna Dedo
Anna DedoDowiedz się więcej “Anna Dedo”
Anna Dedo

Agrafka, a nie szycie rozdartej sukni ślubnej! Jeżeli podczas przymierzania sukni ślubnej zdarzy się, że coś w niej się popruje lub rozedrze jej zszywanie jest zgodnie z przesądami zabronione – przynosi to nieszczęście i łzy w małżeństwie.

Anna DedoDowiedz się więcej “Anna Dedo”
Anna Dedo
Anna DedoDowiedz się więcej “Anna Dedo”
Anna Dedo

Panna Młoda Powinna mieć na sobie:

*Coś starego – ma to zapewnić wsparcie krewnym  i przyjaciołom

*Coś niebieskiego – dzięki temu szczęście w małżeństwie będzie na wyciągnięcie ręki

*Coś nowego – dostatek i bogactwo gwarantowane

*Coś pożyczonego – dzięki temu zyska ona życzliwość członków rodziny Pana Młodego

Oprócz tych, jakże wszystkim znajomych przesądów związanych z tym, co Panna Młoda powinna w dniu ślubu mieć na sobie, istnieją również przesąd mówiący o tym, że powinna ona zaszyć sobie w bieliźnie odrobinę cukru i okruchy chleba. To również ma zapewnić małżeństwu życie w dostatku.

Przy wyborze bukietu ślubnego Panna Młoda powinna unikać kwiatów o nazwie kalie – są one podobno zwiastunem nieszczęścia.

Panna młoda nie powinna również przeglądać się w lustrze w pełnym stroju ślubnym – to również przynosi pecha w małżeństwie. Dla pocieszenia: brak jednego elementu stroju (np. podwiązki, która w lustrze i tak jest niewidoczna) sprawia, że podobno zapewniamy małżeństwu szczęście.

Pan Młody aby zapewnić dostatek w swoim małżeństwie powinien w kieszeni spodki od garnituru mieć jakieś pieniądze.

Anna Dedo

Anna DedoDowiedz się więcej “Anna Dedo”
Anna Dedo

Znaliście wszystkie przesądy? A może znacie jeszcze jakieś? Jak widać, Młoda Para pomagać małżeńskiemu szczęściu może na wiele sposobów.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Skomentuj artykuł

Sukienki na studniówkę i wesele 2016: 8 trendów!
Sukienki na studniówkę i wesele 2016: 8 trendów!
Będziesz gościem w przyszłym roku na weselu? Sprawdź najnowsze trendy!
Przemówienia ślubne – poradnik! Niezwykle cenne rady!
Przemówienia ślubne – poradnik! Niezwykle cenne rady!
Jak wygłosić dobrą mowę na weselu, która wszystkim się spodoba? Ten artykuł podpowie Ci, jakich błędów nie popełniać, podczas
Mama na ślubie i weselu - co ubrać? Mamy propozycje z polskich sieciówek.
Mama na ślubie i weselu - co ubrać? Mamy propozycje z polskich sieciówek.
Ślub ukochanego dziecka to ważny dzień dla każdej matki. Co więcej ona również będzie przykuwać uwagę gości. Jaka kreacja jest więc odpowiednia na ten dzień? Zankyou przedstawia swoje propozycję sukienek na ślub dla matek Młodej Pary.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji