Aby szczęście w małżeństwie nigdy nie ustało – przesądy ślubne od pierścionka zaręczynowego po strój Młodej Pary

Kto z nas nie wzdrygnął się przynajmniej raz w życiu, gdy czarny kot przebiegł mu drogę? A więc czy jesteśmy przesądni? Zazwyczaj mówimy, że nie, ale jednocześnie wychodzimy z założenia, że szczęściu należy pomagać. A jak pomóc szczęściu w małżeństwie?  Na wszelki wypadek zawierzmy przesądom!

Anna DedoDowiedz się więcej “Anna Dedo”
Anna Dedo

Pierścionek zaręczynowy twardy jak złoto! Szlachetne metale (złoto, czy platyna) to w wielu kulturach symbole trwałości. A chyba każdym narzeczonym zależy na trwałości ich związku. Z tego powodu zakupiony pierścionek powinien być wykonany właśnie z tego typu kruszców. Nie zapominajmy również, żeby w żadnym wypadku nie wręczać pierścionków z perłą – wg przesądów przynosi ona łzy, a to w narzeczeństwie i małżeństwie zjawisko niepożądane! No i bardzo ważne: w dniu ślubu, o ile Panna Młoda chce długo pożyć w małżeńskim stanie, nie powinna ona mieć na sobie innego pierścionka, niż zaręczynowy.

Nie przymierzaj obrączki! Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o ściąganie komuś z palca obrączki i przymierzanie jej (choć to, wg przesądów wróży nam niewierność). Chodzi również o przymierzanie własnej obrączki przed ślubem. Jak się bowiem okazuje przynosi to pecha w małżeństwie. Także najlepiej po jej zakupie nie dotykać jej do dnia ślubu, kiedy to założona na palec nie powinna być już nigdy zdejmowana. Co więcej je zgubienie również szczęścia w małżeństwie nie wróży. Tak więc z obrączkami miejmy się na baczności!

Buty od narzeczonego zakazane! Jak się okazuje przesądy ślubne mówią również o butach. Otóż narzeczony swej wybrance w żadnym wypadku nie może przed ślubem kupić butów. W grę nie wchodzi również pożyczanie jej pieniędzy na nie. Jeżeli tak zrobi – zgodnie z przesądami – jego ukochana szybko od niego odejdzie.

Anna Dedo

Grosik w pantofelku. Panna Młoda zgodnie z przesądami powinna dzień przed ślubem wystawić swoje ślubne buty na parapet – chodzi o to, by szczęściu dać szansę wejść do owych butów. W dzień ślubu natomiast, z myślą o zapewnieniu swojemu małżeństwu dostatku, powinna ona wsadzić do jednego z butów grosik.

Anna DedoDowiedz się więcej “Anna Dedo”
Anna Dedo
Anna DedoDowiedz się więcej “Anna Dedo”
Anna Dedo

Pan Młody nie może zobaczyć Panny Młodej przed ślubem w suknie ślubnej! Zgodnie z przesądami, jeżeli do tego dojdzie nieszczęście w małżeństwie murowane.

Przymierzanie cudzej sukni ślubnej = niezałożenie nigdy własnej! Otóż to. I dlatego wystrzegajmy się tego i nie pozwalajmy siostrom, kuzynkom i przyjaciółkom przymierzać naszej sukni ślubnej – oczywiście dla ich własnego bezpieczeństwa.

Anna DedoDowiedz się więcej “Anna Dedo”
Anna Dedo
Anna DedoDowiedz się więcej “Anna Dedo”
Anna Dedo

Agrafka, a nie szycie rozdartej sukni ślubnej! Jeżeli podczas przymierzania sukni ślubnej zdarzy się, że coś w niej się popruje lub rozedrze jej zszywanie jest zgodnie z przesądami zabronione – przynosi to nieszczęście i łzy w małżeństwie.

Anna DedoDowiedz się więcej “Anna Dedo”
Anna Dedo
Anna DedoDowiedz się więcej “Anna Dedo”
Anna Dedo

Panna Młoda Powinna mieć na sobie:

*Coś starego – ma to zapewnić wsparcie krewnym  i przyjaciołom

*Coś niebieskiego – dzięki temu szczęście w małżeństwie będzie na wyciągnięcie ręki

*Coś nowego – dostatek i bogactwo gwarantowane

*Coś pożyczonego – dzięki temu zyska ona życzliwość członków rodziny Pana Młodego

Oprócz tych, jakże wszystkim znajomych przesądów związanych z tym, co Panna Młoda powinna w dniu ślubu mieć na sobie, istnieją również przesąd mówiący o tym, że powinna ona zaszyć sobie w bieliźnie odrobinę cukru i okruchy chleba. To również ma zapewnić małżeństwu życie w dostatku.

Przy wyborze bukietu ślubnego Panna Młoda powinna unikać kwiatów o nazwie kalie – są one podobno zwiastunem nieszczęścia.

Panna młoda nie powinna również przeglądać się w lustrze w pełnym stroju ślubnym – to również przynosi pecha w małżeństwie. Dla pocieszenia: brak jednego elementu stroju (np. podwiązki, która w lustrze i tak jest niewidoczna) sprawia, że podobno zapewniamy małżeństwu szczęście.

Pan Młody aby zapewnić dostatek w swoim małżeństwie powinien w kieszeni spodki od garnituru mieć jakieś pieniądze.

Anna Dedo

Anna DedoDowiedz się więcej “Anna Dedo”
Anna Dedo

Znaliście wszystkie przesądy? A może znacie jeszcze jakieś? Jak widać, Młoda Para pomagać małżeńskiemu szczęściu może na wiele sposobów.

Skontaktuj się z firmami ślubnymi powiązanymi z artykułem:

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz Firmę albo jesteś profesjonalistą w branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 19 krajach. Więcej informacji