11 wielkich historii miłosnych w światowej literaturze!

Prawdziwe historie miłosne zostają w sercu na wieki. Choć fikcja jest częścią tego literackiego świata, to część elementów pochodzi z rzeczywistości. Wszystkie te historie zawierają wiele romantycznych przygód. Dzisiaj mamy dla Was wielkie historie miłosne, które zostały zapisane na kartach literatury.

Pan Darcy i Elizabeth Bennet (Duma i uprzedzenie, Jane Austen)

Klasyczna historia miłosna, która ma miejsce w bukolicznej angielskiej wsi. W XVIII wieku bohaterowie musieli zadbać o swoje interesy. Równocześnie oddają się szaleństwu emocji. Tytuł powieści odnosi się do dwóch postaw, które reprezentują bohaterowie utworu.

Orgullo y prejuicio
Foto: Orgullo y prejuicio

Heathcliff i Catherine Earnshaw (Wuthering Heights, Emily Brontë)

Ten burzliwy romans koncentruje się w Wielkiej Brytanii. Wszystko zaczyna się wraz z nadejściem opuszczonego dziecka- Heathcliffa- na Wichrowe Wzgórze. W tym momencie córka pana Earnshaw zaczyna swój związek z przybyszem, co prowadzi do skomplikowania sytuacji rodzinnej. Następuje wiele dramatów i scen zazdrości. To prawdziwie tragiczna miłość.

Cumbres Borrascosas
Foto: Cumbres Borrascosas

Lancaster Hanzel i Augustus Waters (Gwiazd naszych wina, John Greene)

W ostatniej dekadzie również pojawiły się piękne historie miłosne, które głęboko wniknęły w wyobraźnię odbiorców. Tak też jest w przypadku opowieści o dwójce nastolatków, którzy są dotknięci chorobą nowotworową. Kiedy spotykają się w grupie wsparcia zaczynają darzyć się uczuciem. Spełniają marzenie dziewczyny- udają się w podróż do Amsterdamu, aby ta mogła poznać autora powieści, która wywarła na niej olbrzymie wrażenie.

Bajo la misma estrella
Foto: Bajo la misma estrella

Anna Karenina i hrabia Wroński (Anna Karenina, Lew Tołstoj)

Kolejna perełka literatury światowej, historia miłosna, która wyłania się spod skrzydeł arystokracji. Zakazana miłość- bardziej skomplikowana, ale i bardziej namiętna. Anna Karenina i hrabia Wroński kochają się, ale w ich związek wkrada się huśtawka emocji, plotki.

Anna Karenina
Foto: Anna Karenina

Jay Gatsby i Daisy Fay Buchanan (The Great Gatsby, Francis Scott Fitzgerald)

„Gdzie był ogień, tam popiół zostanie”- za sprawą tych dwóch postaci zaczynamy w pełni rozumieć te słowa. Po pewnym czasie Daisy poślubia Toma i wszystko się zmienia. Iskra namiętności rozpala się znowu podczas spotkania w Long Island. Ta historia ma charakter szalonych lat dwudziestych, na jej kartach leje się alkohol, brzmi jazz i można obejrzeć wspaniałe, luksusowe samochody.

El gran Gatsby
Foto: El gran Gatsby

Watanabe i Naoko (Norwegian Wood, Haruki Murakami)

Hakuri Mukarami jest mistrzem w tworzeniu gęstej atmosfery, wykorzystuje estetykę snu i surrealizmu. W historii Watanabe i Naoko jest dziwna, przepełniona tajemnicą i niepokojem. Jednak jest to historia prawdziwej miłości. Chcesz oddać się tej surrealistycznej magii? To musisz przeczytać tę powieść.

Tokio Blues
Foto: Tokio Blues

Romeo i Julia (Romeo i Julia, William Szekspir)

Ta historia to prawdziwy klasyk na scenie światowej literatury. Młodzi kochankowie to najsłynniejsze postaci w świecie literackim. Ich miłość doprowadziła ich do katastrofy. Powodem tego był konflikt między ich rodzinami. Czy miłość może rozwiązać wszystkie problemy?

Romeo y Juieta
Foto: Romeo y Juieta

Florentino Ariza Fermina Daza i (Miłość w czasach zarazy Gabriel García Márquez)

Bohater powieści „Miłość w czasach zarazy” ma świadomość tego, że miłość czasem płonie wielkim ogniem, który zostawia jeszcze większy popiół. Historia wielkiej miłości zaczyna się z chwilą śmierci wielkiej miłości Florentino. Koniec jednej miłości przynosi początek następnej.

El amor en los tiempos del cólera
Foto: El amor en los tiempos del cólera

Madame Bovary i Rodolphe (Madame Bovary Gustave Flaubert)

Bohaterka powieści odczuwa frustrację i smutek z powodu nudnego, bezsensownego i pustego małżeństwa. Sytuacja społeczna w jakiej znajduje się Madame Bovary sprzeciwa się jej marzeniom i temu, w jaki sposób chciałaby kształtować swoje życie. Dlatego wdaje się w romans i tam szuka szczęścia.

Madame Bovary
Foto: Madame Bovary

Hervé Joncour i tajemnicza kobieta (jedwab, Alessandro Baricco)

Joncour, przedsiębiorca jedwabników zmuszony do szukania produktu poza jego granicami, to zadanie, które nie jest łatwe. Czuje jak jego życie gwałtownie się zmienia po podróży do Japonii, gdzie poznaje wyjątkową kobietę. I w ten sposób komplikuje się jego życie.

Seda
Foto: Seda

Ana Ozores Alvaro Mesia (Regent Leopoldo Alas “Clarin”)

Wiele lat temu większość małżeństw była wynikiem interesów gospodarczych i społecznych. Wszystko to kończyło się niezadowoleniem małżonków. Trudno się dziwić- w końcu bez chemii ciężko jest stworzyć udany związek. Ana Ozores walczy o to, aby w swoim życiu zachować miłość i pasję. I rodzi się miłość. Ale oczywiście nie brak komplikacji.

La Regenta
Foto: La Regenta

Dzisiaj mamy dla Was propozycje wspaniale spędzonego czasu z Twoim mężczyzną- zanurzcie się w świat literatury. To na pewno będzie niezapomniana przygoda. Czasem to właśnie książki pokazują prawdziwą drogę. Chcesz się o tym przekonać?

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Już w następny weekend Cracow Bridal Weekend! Ślubny weekend przed nami!
Już w następny weekend Cracow Bridal Weekend! Ślubny weekend przed nami!
Mamy zaszczyt poinformować, że w dniach 21 – 22 października w przestrzeniach Tytano przy ul. Dolnych Młynów 10 w Krakowie oraz w siedzibach Partnerów odbędzie się I edycja krakowskiego weekendu ślubnego: Cracow Bridal Weekend.
Okrągłe czy prostokątne? Jakie stoły wybrać na wesele? Pomożemy Ci zdecydować!
Okrągłe czy prostokątne? Jakie stoły wybrać na wesele? Pomożemy Ci zdecydować!
Zastanawiasz się, na jakie stoły zdecydować się na swoim weselu? Poznaj za i przeciw dwóch opcji: stołów okrągłych i prostokątnych.
KONKURS: Wygraj przerrrrrażające słodkie pyszności na Halloween! Zankyou&Chocolissimo.pl
KONKURS: Wygraj przerrrrrażające słodkie pyszności na Halloween! Zankyou&Chocolissimo.pl
Już niebawem Halloween, święto duchów i lampionów z dyni. Z tej okazji marka chocolissimo.pl, produkująca rozmaite czekoladowe przygotowała nie lada gratkę dla miłośników czekoladowych słodkości – strasznie słodki zestaw czekoladek!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji