• Magazyn
  • Wesele
  • Specjalnie dla wyjątkowych par radzimy gdzie ślub, a gdzie wesele?

Specjalnie dla wyjątkowych par radzimy gdzie ślub, a gdzie wesele?

Nie od dziś wiadomo, że znalezienie odpowiedniego miejsca przyjęcia weselnego często przysparza Parze Młodej wiele problemów. Odpowiedni wystrój, doskonałe menu oraz odległość od rodzinnego domu i miejsca ceremonii sprawia, że wybór idealnej sali rośnie do rangi nieosiągalnego marzenia. Przemierzając palcem mapę Polski natrafiliśmy na miejsce, które spełnia wszystkie te oczekiwania, proponując Młody Parom świetne przyjęcie i wzruszającą ceremonię. Zapraszamy do Herbarium Hotel&SPA****.

Specjalnie dla wyjątkowych par radzimy gdzie ślub, a gdzie wesele?
  • Lokale
  • Sponsored
  • Wielkopolskie

Często się zdarza, że planując ślub kościelny, Młoda Para zaczyna poszukiwania od miejsc w okolicy samej świątyni. Dzięki temu Narzeczeni unikają problemu z transportem gości z miejsca ceremonii na miejsce przyjęcia weselnego. Niestety wiele z tych miejsc nie odpowiada wizji pary, a to rodzi kolejne wątpliwości: lepiej wybrać wymarzoną salę, czy zapewnić gościom odpowiedni transport?

zapiszFoto: Malachite Meadow | Herbarium Hotel&Spa****
Foto: Malachite Meadow | Herbarium Hotel&Spa****

Okazuje się jednak, że istnieje takie miejsce, w którym nie trzeba iść na żaden kompromis. Jest tu wszystko: rozległy, romantyczny park, piękne pokoje, eleganckie sale bankietowe, wyśmienita kuchnia, profesjonalna obsługa i romantyczny kościół na wzgórzu tuż przy hotelowym parku.

– To wbrew pozorom ma ogromny wpływ na poziom stresu u Pary Młodej w tym najważniejszym dniu. Mogą się oni skupić na sobie, na Gościach i na przygotowaniach – mówi Elżbieta Juniewicz, koordynator działu sprzedaży i marketingu w Herbarium Hotel & SPA. – Nikt nie martwi się, czy ciocia zdąży do autobusu, czy wszyscy Goście trafią do kościoła, nie ma nerwowych telefonów z pytaniem o drogę do świątyni ani kosztów związanych z organizacją dojazdu. Goście po prostu spokojnie podążają spacerkiem przez Park na ceremonię ślubną i w każdej chwili mogą wrócić do własnego pokoju poprawić makijaż czy zmienić buty.

zapiszHerbarium Hotel&Spa****
Herbarium Hotel&Spa****
zapiszHerbarium Hotel&Spa****
Herbarium Hotel&Spa****
zapiszHerbarium Hotel&Spa****
Herbarium Hotel&Spa****

– Dla par, którym bliskie jest proekologiczne spojrzenie na świat, idealnym rozwiązaniem jest zorganizowanie pięknego orszaku malowniczymi ścieżkami wiodącymi przez park. To zdecydowanie bardziej romantyczne niż autobus. Rozwiązanie to pozwala także na pewną oszczędność lub możliwość rozdysponowania środków na inne atrakcje dla gości – dodaje Pani Ela.

Herbarium to miejsce idealne nie tylko dla tych, którzy poszukują nowoczesnych rozwiązań z malowniczym tłem, ale również dla wielbicieli miejsc z duszą. A takimi zdecydowanie jest kościół na lawendowym wzgórzu i Stary Dwór, czyli główny budynek Hotelu, w którym znajduje się recepcja. To zabudowania sięgające swoją historią XIX wieku.

zapiszHerbarium Hotel&Spa****
Herbarium Hotel&Spa****

– Kościółek stanowi piękne, skromne i minimalistyczne miejsce dla kameralnych uroczystości. Jest to typowy wiejski kościół z drewnianymi małymi ławkami, małym ołtarzem i jednym konfesjonałem. Orszak przechodzący do sali weselnej prowadzi przez park, w którym zostały zachowane stare drzewostany, są dwa malownicze stawy, oraz aleje wysadzane kwiatami– opowiada managerka.

Z prowadzonych przez Hotel Herbarium statystyk wynika, że Pary Młode najczęściej decydują się na ślub cywilny lub kościelny. Ceremonie humanistyczne wciąż należą do rzadkości, choć liczba Par, które decydują się na tą oryginalną acz nie wiążącą prawnie ceremonie systematycznie rośnie.

zapiszHerbarium Hotel&Spa****
Herbarium Hotel&Spa****

– Ślub kościelny wybierają najczęściej młode pary w wieku do 30 lat, które rozpoczynają wspólne życie, bazują na wartościach wyniesionych z domu, bądź po prostu chcą podtrzymać tradycję lub spełnić oczekiwania rodziny. Na ślub cywilny decydują się często Pary w nieco dojrzalszym wieku lub Pary z różnicami kulturowymi i wyznaniowymi – tłumaczy ekspertka.

W pierwszym przypadku ślubów cywilnych, są to Pary  powyżej 30 roku życia, z pewnym bagażem doświadczeń, które chcą dać szczęściu i miłości drugą szansę. W drugim przypadku, bardzo często występującym w Herbarium, są to pary, dla których kilometry nie grają roli i pomimo różnych narodowości, innej kultury czy wyznania, miłość przezwycięża wszelkie trudności i decydują się właśnie na ślub cywilny – dodaje  Elżbieta Juniewicz. Na szczęście dzisiaj te Pary nie muszą już się zadowalać mało romantycznym, formalnym ślubem w USC. Mogą złożyć sobie przysięgę w przepięknym plenerze, w otoczeniu natury i śpiewu ptaków.

zapiszHerbarium Hotel&Spa****
Herbarium Hotel&Spa****
zapiszHerbarium Hotel&Spa****
Herbarium Hotel&Spa****

Bez względu na rodzaj ceremonii właściciele i obsługa Hotelu dokładają wszelkich starań, aby dzień ślubu był wyjątkowy dla Młodej Pary i ich Gości. Specjalnie dla nich przygotowano kilka przestrzeni, które spełniają oczekiwania organizacyjne dnia ślubu we wnętrzach jak i ceremonii plenerowych.

– Ulubionym miejscem naszych Par jest malowniczy, drewniany pomost, wpuszczony w głąb jeziora Chomiąskiego. Para Młoda, przyrzekająca sobie na pomoście, ma piękny widok na otaczającą ich naturę bez granic, co metaforycznie można porównać do otwierającego się przed nimi świata i wspólnej harmonijnej przyszłości – opowiada Elżbieta Juniewicz.

zapiszHerbarium Hotel&Spa****
Herbarium Hotel&Spa****
zapiszHerbarium Hotel&Spa****
Herbarium Hotel&Spa****

Jednak fakt, że pomost działa jak magnes na Pary Młode, nie oznacza, że w Hotelu nie pojawiają się Narzeczeni idący pod prąd, którzy pragną podążać własnymi ścieżkami i szukać nieszablonowych rozwiązań. Dzięki temu wiele zakamarków zabytkowego, sześciohektarowego parku mogło być świadkiem wzruszających chwil w życiu wielu Nowożeńców. – Na mostku między stawami, na przestrzennej polanie przy brzegu jeziora, na której krajobraz tworzą piękne hortensje, czy też na Tarasie Głównym Hotelu, z którego rozpościera się piękny widok na park – wymienia przedstawicielka Hotelu Herbarium.

zapiszHerbarium Hotel&Spa****
Herbarium Hotel&Spa****

Profesjonaliści wiedzą też doskonale, że nawet piękno krajobrazu zaciera się, gdy zamiast przyświecającego słońca pojawia się zapowiedź ulewy. Wtedy konieczny jest Plan B, a tym oczywiście dysponują wnętrza Herbarium Hotel & Spa.W przypadku, gdy pogoda próbuje pokrzyżować plany ślubu plenerowego, wychodzimy Parom naprzeciw i albo staramy się pomóc w zorganizowaniu zadaszenia, albo udostępniamy każdą dostępną przestrzeń w Hotelu, np. klimatyczną Salę Kominkową, elegancką salę Czarny Bez z imponującą piwniczką win lub salę bankietową z przeszkloną ścianą, zapewniającą panoramiczny widok na jezioro.

zapiszHerbarium Hotel&Spa****
Herbarium Hotel&Spa****
zapiszHerbarium Hotel&Spa****
Herbarium Hotel&Spa****

Nowoczesne wnętrza Hotelu doskonale nadają się na miejsce ślubu, mnóstwo tu przeszkleń, nowocześnie pomalowanych starych murów, drewna i kamienia naturalnego.

Wysoka jakość usług nie ogranicza się jedynie do perfekcyjnie dopasowanego menu, czy propozycji miejsca ceremonii. Obsługa hotelu zapewnia pomoc i dzieli się swoim doświadczeniem w każdym, nawet najmniejszym detalu organizacji przyjęcia, co doskonale obrazują słowa jednej z Par Młodych, która zdecydowała się na ślub właśnie w przestrzeniach Hotelu Herbarium.

zapiszHerbarium Hotel&Spa****
Herbarium Hotel&Spa****
zapiszHerbarium Hotel&Spa****
Herbarium Hotel&Spa****

W imieniu naszym oraz naszych rodziców chcielibyśmy podziękować całej obsłudze Hotelu Herbarium za organizację niezapomnianego przyjęcia weselnego. Dziękujemy za profesjonalną opiekę podczas okresu przygotowań, sprawną komunikację, dopilnowanie wszystkich ustaleń oraz przemiłą atmosferę i życzliwe zaangażowanie podczas uroczystości. Podziękowania i uznanie należą się również całemu zespołowi kucharzy, jedzenie było przepyszne, na najwyższym poziomie. Państwa Hotel jest wymarzonym miejscem na ślub oraz wesele do białego rana, a otoczenie pięknego parku, jezioro i cudowna pogoda sprawiły, że będziemy długo wspominać ten wyjątkowy dzień.

zapiszHerbarium Hotel&Spa****
Herbarium Hotel&Spa****
zapiszHerbarium Hotel&Spa****
Herbarium Hotel&Spa****

Referencje Par Młodych to najlepsze świadectwo pracy obsługi Hotelu i zasad, które panują wobec ludzi, którzy w tych zabytkowych przestrzeniach chcą przeżyć najważniejsze chwile swojego życia. Herbarium Hotel & Spa to doskonałe miejsce na klimatyczną ceremonię i perfekcyjnie przygotowane przyjęcie weselne.

Szukasz idealnego miejsca na wesele? Sprawdź tu:

Najlepsze lokale weselne w Zakopanem i okolicach!

Lokale weselne w Poznaniu- najlepsze miejsca na Wasze przyjęcie. Sprawdź je!

Podążaj za białym królikiem, czyli Alicja w Hotelu Quadrille

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!