Najlepsze wedding plannerki w Krakowie!

Prezentujemy listę najlepszych wedding plannerek w Krakowie. Każda z nas marzy o uroczystości ślubnej “jak z bajki”, dzięki nim to możliwe! Zaprezenowane Firmy sprawią, że Wasz ślub będzie niezapomnianym dniem. Pamiętajcie również o fotografach – tutaj znajdzecie listę naszych najlepszych fotografów w Krakowie. Pierwsza na liście uplasowała się firma:

1. Ceremony Design Polska

 Co sprawiło, że zdecydowałaś się na ten zawód?

Wspólnie z partnerką biznesową jesteśmy osobami bardzo dynamicznymi i lubimy zmiany. Zawód Konsultanta ślubnego daje nam poczucie nieustanego ruchu. Dzięki naszej pracy wciąż poznajemy nowe osoby, co niesamowicie nas rozwija. Rozpoczęcie współpracy z każdą parą jest wchodzeniem w ich,  zupełnie dla nas nowy świat. Oczywiście najprzyjemniejszym aspektem tej pracy jest towarzyszenie młodym osobom  w procesie organizacji jednej z  najważniejszych w życiu ceremonii.

Rozpoczynając przygodę z planowaniem ślubów i wesel posiadałyśmy już wieloletnie doświadczenie hotelarskie i eventowe dzięki czemu doskonale znamy proces organizacji wydarzeń  dla kilkuset osób oraz wiemy jak doprecyzować kluczowe elementy tak aby tworzyły harmonijną całość.

Co wyjątkowego jest w Twoim zawodzie?

Zakochani, którym pomagamy organizować ślub mają w sobie ogromna energię, która udziela się także nam. Nasze zaangażowanie aby spełnić marzenia Pary Młodej o najpiękniejszym w życiu dniu daje nam wielką siłę do pracy. Czas spędzony z parami, dla których pracujemy jest zawsze wyjątkowy a nawiązane relacje niejednokrotnie przeradzają  się w wieloletnie znajomości. Zawód ten wymaga od nas nieustannej nauki, aby znać najnowsze trendy i oferty branży weselnej wciąż musimy poszerzać swoją wiedzę i poznawać wszystkie pojawiające się nowości, to wszystko jest bardzo inspirujące.

Najlepsze wspomnienie z Twojej pracy?

Najwspanialsze momenty w naszej pracy to oczywiście  dzień ślubu i wesela par, dla których mamy przyjemność pracować. Po, często rocznym lub nawet dłuższym, okresie przygotowań przychodzi moment realizacji dokładnie opracowanego scenariusza ślubnego. Pozytywna energia i adrenalina jakie towarzyszą nam w tym dniu są nie do przecenienia. Oczywiście są też trudne momenty ponieważ naszym obowiązkiem jest dopilnowanie każdego najdrobniejszego nawet szczegółu i musimy nieraz działać bardzo kreatynie jeśli wystąpią jakieś punkty krytyczne.

Wydarzeń, które zapadają w pamięć jest naprawdę wiele jednak jednym  z pierwszych, które dają nam energię do tej pory to podziękowania jakie otrzymałyśmy po pierwszym organizowanym przez nas ślubie. Para młoda przebyła na stałe w Stanach Zjednoczonych i ani razu w procesie przygotowań nie była w Polsce co zwiększało naszą odpowiedzialność za całokształt wydarzenia. Kilka tygodni po ceremonii otrzymałyśmy piękną, własnoręcznie wykonaną przez Parę Młodą kartkę z podziękowaniami. Ten gest dał nam potwierdzenie, że to co robimy jest wartościowe i że wybierając ten zawód dokonałyśmy właściwego wyboru.

Co tak naprawdę wchodzi w zakres Twoich obowiązków? Tylko organizacja ślubu i pomoc logistyczna?

Konsultant ślubny może zarówno pomóc w wyborze i podpisaniu umowy z dostawcą konkretnej usługi takiej jak wynajem miejsca, w którym odbywa się przyjęcie weselne, dobór odpowiednich dekoracji, wybór zespołu muzycznego czy fotografa przytaczając tu najbardziej typowe.

Nasza praca może się także ograniczyć do przygotowania koncepcji całego przyjęcia. W oparciu o rozmowy z Parą młodą Wedding planner tworzy  dokładny plan każdego aspektu ślubu i wesela począwszy od wyboru motywu przewodniego poprzez styl strojów zarówno pary młodej jak i rodziców, wybór odpowiedniego miejsca przyjęcia weselnego, dekoracji , muzyki, fotografa, atrakcji dla gości, prezentów od pary młodej , poprzez dobór samochodu, tortu weselnego. W takim przypadku Para Młoda wyszukuje sama wykonawców, którzy zrealizują koncepcję.

Często jednak pary, które decydują się na pracę z konsultantem ślubnym wybierają pełny zakres usługi ponieważ wiedzą, że  ich wyobrażenie zostanie w pełni zrealizowane przy zminimalizowaniu stresu związanego z długim okresem przygotowań. Ponadto, co niezmiernie ważne zaplanowany budżet nie zostanie przekroczony. Wciąż panuje  przekonanie, że konsultant ślubny to usługa luksusowa a w rzeczywistości jednym z najważniejszych aspektów naszej pracy jest zapewnienie, że aby koszty organizowanego przyjęcia były dostosowane do zakładanego budżetu.

Jakie są największe zalety Twojej pracy?

Praca wedding planera daje ogromna satysfakcję. Jest to praca typowo projektowa, od chwili poznania Pary Młodej, poprzez okres przygotowań do dnia ślubu i przyjęcia weselnego, które zamyka cały proces. Możliwość zobaczenia efektów swojej pracy w postaci pięknej  ceremonii oraz wspaniałej całonocnej zabawy gości weselnych przynosi wspaniałe emocje. Możliwość realizacji nasszej  kreatywności w połączeniu z pasją z jaką wykonujemy swój zawód dają wielką frajdę. Uśmiecha na twarzach nowożeńców jest najlepszym motorem motywującym nas do działania.

Jakie są największe wady Twojej pracy?

Ta praca daje ogromną satysfakcję i trudno mówić o wadach. Jedyna niedogodność  jaka przychodzi do głowy to praca w weekendy i konieczność dostosowania życia rodzinnego do takiego trybu pracy. Wszystko zależy od samodyscypliny, dobrej organizacji i pomysłu na swoje życie.

 Kto może zostać wedding planerką?

Wedding planner musi być osobą  łatwo nawiązującą kontakty, lubiącą wyzwania i oczywiście także odporną na stres. Niezbędna jest umiejętność negocjacji i podejmowania decyzji. Czasami też  musimy wykazywać się umiejętnościami dyplomacji aby pogodzić oczekiwania z możliwościami realizacyjnymi, czy aby przekonać Parę Młodą do realizacji nietypowych marzeń  o tym jak ma wyglądać ich ślub. Czasami też trzeba stopować pary w realizacji pomysłów aby ten dzień nie zamienił się w maraton zdarzeń, które w nadmiarze nie będą atrakcyjne a jedynie męczące.

Najważniejsze jednak to pasja, naprawdę trzeba kochać  to co się robi i lubić ludzi aby pomagać im w realizacji uroczystości ślubnych i weselnych. Jest to przecież jeden z najważniejszych dni w życiu zakochanych osób.

Jak można zostać wedding planerką?

Aby zostać wedding planerką można zdecydować się na kurs przygotowujący do wykonywania tego zawodu lub pozyskać wiedzę  pracując przy organizacji wszelkiego rodzaju spotkań. Zawód ten wymaga posiadania szerokiej znajomości branży usług weselnych  oraz relacji partnerskich z wieloma kontrahentami. To czyni nas wartościowym Konsultantem, ponieważ nasza wartość opiera się na podpowiedzeniu najlepszego wyboru dopasowanego do budżetu pary młodej. Przygodę z organizacją ślubów i wesel można także  zacząć od praktyki w jednym z istniejących biur. Dzięki temu można czerpać z wiedzy osób pracujących od dawna w tym zawodzie i nabierać doświadczenia.

Decydując się na stworzenie Ceremony Design posiadałyśmy wieloletnie doświadczenie związane z pracą w hotelarstwie, w dużych obiektach i przy organizacji spotkań dla kilkuset osób. Dzięki temu potrafimy zwracać uwagę na detale, które są kluczowe dla osiągnięcia maksymalnego efektu.

 Jacy najtrudniejsi klienci Ci się trafili?

Może zabrzmi to nietypowo ale szczerze mówiąc dla nas nie ma trudnych klientów. Każda para jest specyficzna i ma swoje wymagania i tak jest przez nas traktowana. Współpraca z konsultantem ślubnym wymaga wielu spotkań i opiera się na bardzo bliskich relacjach. Mówiąc potocznie powinniśmy poczuć iskrzenie aby pracować się z kimś, kto pomoże przygotować nam tak ważna dla nas emocjonalnie uroczystość. Trudno wyobrazić  sobie parę, która pracuje która „nadaje na zupełnie innych falach” niż konsultant, w tej branży to chyba niemożliwe bo mogłoby doprowadzić do utraty zaufania do konsultanta. Wedding planner dopasowuje oferty do oczekiwań pary młodej ale przy tak bliskiej współpracy także konsultant zostawia pewien ślad swojej osobowości na tej współpracy.

2. Beautifulday – Weddings in Poland

Co sprawiło, że zdecydowałaś się na ten zawód?

Znalazłam się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie. Uwielbiam pracę z ludźmi, nie umiem siedzieć za biurkiem 8h, dlatego świetnie odnalazłam się w tym zawodzie.

Co wyjątkowego jest w Twoim zawodzie?

Tu nie ma czasu na nudę i rutynę. Każdy klient jest inny, każde wesele jeszcze bardziej wymagające. Do tego nieustanie musimy śledzić nowinki rynkowe, uczyć się zupełnie nowych rzeczy, gdyż wychodzimy z założenia, że nie ma marzeń niemożliwych do spełnienia. Czasem tylko trzeba iść na kompromis.

Najlepsze wspomnienie z Twojej pracy?

Najmilej wspominam spotkania z klientami po ślubie. Kiedy już na spokojnie wspominają ten wyjątkowy dzień i dziękują. Dziękują za przejęcie tego ogromu zadań, stresu i za efekt finalny.  Nie tylko oni, ale również przekazują komentarze gości. Albo kiedy dzwonią 3 lata później, tak po prostu zapytać co słychać, zaczynamy wspominać i wtedy słyszę, że musimy to powtórzyć!

Co tak naprawdę wchodzi w zakres Twoich obowiązków? Tylko organizacja ślubu i pomoc logistyczna?

Praca konsultanta to nie tylko organizacja i koordynacja, to bycie psychologiem, prawnikiem, negocjatorem, opiekunem, mentorem, stylistą, dyplomatą, przewodnikiem turystycznym i mogłabym jeszcze tak wymieniać w nieskończoność. Jako Pierwsza agencji ślubna w Polsce staramy się dopasowywać usługi do potrzeb naszych klientów. Nic nie jest zamknięte w sztywnych ramach. Wychodzimy na przeciw nowym trendom i kreujemy nowe usługi jak chociażby ślubny architekt. Niestety nieznany w Polsce, nad czym bardzo ubolewam. Wedding planner / konsultant ślubny to nie osoba odpowiadająca za stworzenie dekoracji i scenografii. Może zaproponować koncept, ba nawet obowiązkowo powinna znać się na stylach. Jednak nie można wprowadzać klientów w błąd mówiąc, że stworzę dla Państwa wyjątkową dekorację i w dniu ślubu nie zwracać uwagi na Młodą Parę i jej potrzeby. Za granicą taki podział jest oczywisty, u nas nie. Nie chcę przez to powiedzieć, że jeśli ktoś jest wedding plannerem nie może być wedding architectem. Owszem, może, tylko niech będzie fair w stosunku do klienta i uświadomi go na czym jego rola polega. W Beautifulday zaczynamy od wybrania konceptu, motywu przewodniego, stylu. Dobieramy miejsce ceremonii i przyjęcia. Filtrujemy oferty podwykonawców, negocjujemy ceny i warunki umowy. I tak naprawdę zaoszczędzamy 250h pracy naszym klientom. Na koniec wszystko monitorujemy, nadzorujemy i koordynujemy.

Jakie są największe zalety Twojej pracy?

Brak rutyny i ciągłu rozwój. Organizujemy głównie śluby międzynarodowe dla wymagających klientów. Musimy być non stop kreatywne. Do tego szlifować języki, gdyż z większością klientów rozmawiamy w obcym języku. Ale największą zaletą jest przede wszystkim spełnianie marzeń. Wyraz podziwu na twarzy pary, kiedy widzi salę po przeobrażeniu. Kiedy nie wierzy, że już wybiła 1:30 i nasza praca dobiegła końca. Uśmiechy, uściski również ze strony gości. To wszystko są plusy pracy z ludźmi. Bez mojego cudownego zespołu nie zorganizowałabym tylu wesel, na pewno nie z takim efektem.

Jakie są największe wady Twojej pracy?

Utrzymanie wysokiego poziomu usług, w końcu tytuł pierwszej agencji weddingowej w Polsce do czegoś zobowiązuje. Praca jest nielimitowana. Rano odpowiadam na maile, dzwonię do podwykonawców. Po południu biegnę na spotkanie z klientem. Mogę powiedzieć, że pracuję wtedy, kiedy klienci mają wolne i mogą się spotkać, przedyskutować bieżące sprawy. Często do późnych godzin nocnych, w weekendy, w najlepszym okresie roku. Do pracy na wysokich obrotach, w stresie już się przyzwyczaiłam.

Kto może zostać wedding planerką?

Teoretycznie każdy, jednak może się okazać, że brakuje nam pewnych predyspozycji i samozaparcia. Nie każdy jest urodzonym organizatorem, umie pracować pod presją czasu, w stresie. Przydaje się umiejętność przewidywania sytuacji i rozwiązywania problemów, natychmiastowego reagowania. Studia z zakresu zarządzania ludźmi ogromnie przydały się na koordynacjach, gdzie nadzoruję pracę kilkunastu osób, a na dużych weselach kilkudziesięciu. Do tego dochodzą umiejętności związane z prowadzeniem własnego biznesu, gdyż w Polsce nie ma jeszcze dużych korporacji weddingowych. Bardzo ciężko dostać staż lub pracę, dlatego dziewczyny decydują się na złożenie własnych działalności. Tu przydają się umiejętności sprzedażowe, wiedza z zakresu marketingu, ale również prawo jazdy czy znajomość języków.

Jak można zostać wedding planerką?

Serdecznie polecam kursy, nasze kursy. Wyszkoliłyśmy nie jedną wedding plannerkę, która dziś odnosi sukcesy na polskim rynku. Często przychodzą do nas dziewczyny, które postanowiły zostać konsultantkami, bo niedawno organizowały swój ślub. Pokazujemy im jak to wygląda od kuchni i wtedy słyszymy, że zupełnie inaczej to sobie wyobrażały. Organizowanie własnego ślubu daje niewielką widzę o branży, a prowadząc własny biznes  ta wiedza nie może skupiać się tylko na kilku podwykonawcach.

Jacy najtrudniejsi klienci Ci się trafili?

Dla mnie określenie “trudny klient” nie istnieje. Wychodzę z założenia, że przy wyborze konsultanta ważna jest “chemia”, czy polubiliśmy się od pierwszego spotkania. Czy nadajemy na tych samych falach i mamy podobny styl. Tylko wtedy jesteśmy w stanie stworzyć coś wyjątkowego razem. Razem, gdyż nie narzucam klietom swojego zdania. Słucham, doradzam i sugeruję. Ale ostateczna decyzja zawsze należy do klienta.

3. Perfect Day Wedding Planners

Co sprawiło, że zdecydowałaś się na ten zawód?

Od zawsze chciałam robić w życiu coś co będzie twórcze, ciekawe i fascynujące. Ze względu na fakt, że każda para jest inna i każda uroczystość jest inna, w tym zawodzie nie ma mowy o nudzie. Z wykształcenia jestem psychologiem i myślę, że zdecydowanie ułatwiło mi to podjęcie decyzji, o wybraniu takiej, a nie innej drogi życiowej. Szereg umiejętności psychologicznych to na pewno coś , co bardzo pomaga mi, w wykonywaniu tego zawodu.

Co wyjątkowego jest w Twoim zawodzie?

Wyjątkowe są chwile. To niesamowite doświadczenie, móc towarzyszyć innym, w ich najważniejszym dniu w życiu – pełnym pięknych emocji i wzruszeń… I tak co tydzień ! J

Najlepsze wspomnienie z Twojej pracy?

Najbardziej lubię ten moment podczas przyjęcia weselnego, kiedy jest już po 24.00 a wszyscy się nadal wspaniale bawią przy dobrej muzyce. Już na luzie, bez sprawdzania nerwowo godziny i scenariusza , z poczuciem dumy i zadowolenia uwielbiam patrzeć na efekt końcowy swojej pracy, często poprzedzony, wielomiesięcznymi przygotowaniami.

Co tak naprawdę wchodzi w zakres Twoich obowiązków? Tylko organizacja ślubu i pomoc logistyczna?

Przy kompleksowej organizacji uroczystości , lista z zakresem moich obowiązków jest bardzo długa. Nie chodzi tylko o organizację czy pomoc logistyczną, ale o stworzenie jednej spójnej koncepcji przyjęcia. Czasem nasze pary przychodzą z wieloma pomysłami, które nie wiedzą jak zebrać je, w logiczną całość lub odwrotnie , nie mają żadnego pomysłu i to od nas oczekują ciekawych rozwiązań i niestandardowych propozycji. W obydwu przypadkach kreujemy całe przyjęcie , przedstawiamy spójną wizję, zbieramy pomysły w całość i podpowiadamy najlepsze rozwiązania.

Jakie są największe zalety Twojej pracy?

Poznawanie ludzi, których w innych okolicznościach by się nie poznało, bywanie w miejscach, w których nigdy by się nie było, towarzyszenie w wydarzeniach , w których nigdy by się nie uczestniczyło… to wszystko wywołuje mieszankę ekscytacji, radości i fascynacji, która po prostu uzależnia.

Jakie są największe wady Twojej pracy?

Nienormowany czas pracy oraz praca w weekendy (szczególnie wakacyjne), choć uśmiech i szczęście naszej Pary Młodej oraz ich gości – wynagradza wszystko!

Kto może zostać wedding planerką?

Teoretycznie każdy może być konsultantem ślubnym, ale praktycznie nie każdy nadaje się do tej pracy. Długo można by wymieniać listę cech idealnej wedding plannerki. O ile większość osób bardzo dobrze radzi sobie w sytuacji organizacji przyjęcia, na kilka / kilkanaście miesięcy przed, na spokojnie, na luzie, dzwonienie , pisanie e-maili , spotkania ; to już nie każdy, w dniu ślubu i w trakcie koordynacji poradzi sobie ze stresem i nieprzewidzianymi sytuacjami. Gdybym miała wymienić trzy najważniejsze cechy idealnej wedding plannerki , to byłyby to zapewne zrównoważenie emocjonalna (dojrzałość) – dobre radzenie sobie ze swoimi emocjami oraz nie banie się emocji innych osób , twórczość/kreatywne myślenie – które szczególnie przydaje się w trudnych sytuacjach, kiedy to bardzo szybko trzeba znaleźć kreatywne rozwiązanie, umiejętność przewidywania sytuacji (na 3 kroki do przodu) – idealna wedding plannerka powinna nie tylko rozwiązywać sytuacje trudne, ale przede wszystkim umieć je przewidzieć i zadziałać za nim się pojawią. Warto też w wyborze swojej konsultantki kierować się jej przynależnością do Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych– gwarantuje to  profesjonalizm i wysoką jakość świadczonych przez nią usług.

Jak można zostać wedding planerką?

Zapraszamy na szkolenia do Polskiej Akademii Ślubnej. Działamy na rynku ślubnym od 2006 r ; w tym czasie zorganizowałyśmy już ponad 300 ślubów i przyjęć weselnych naszych Par. Twoimi trenerkami będą Anna Piwońska i Kamila Kenig, założycielki wiodącej w Polsce agencji ślubnej Perfect Day, które dbają o to, żeby zawód konsultanta ślubnego kojarzył się z najwyższymi standardami. Po naszym szkoleniu staniesz się częścią elitarnego, międzynarodowego grona absolwentów Polskiej Akademii Ślubnej, które liczy już 250 osób. Będziesz mogła także skorzystać z programu wsparcia dla absolwentów Wedding Planner. Zapraszamy!

Jacy najtrudniejsi klienci Ci się trafili?

Nie ma trudnych  klientów, są tylko bardziej wymagający, oczekujący czegoś więcej niż tylko zorganizowania uroczystości zaślubin i przyjęcia weselnego. Oczekują najwyższych standardów  i najlepszej jakości obsługi  – i właśnie takich klientów lubię najbardziej

4Ślubna Pracownia Kraków

Co sprawiło, że zdecydowałaś się na ten zawód?

Kilkanaście lat temu sama organizowałam swój ślub. Pamiętam jak trudno mi było pogodzić przygotowania z normalnym życiem, które przecież nie zatrzymuje się w miejscu. A właśnie dopadła nas choroba mojego dziadka, zaangażowanie rodziny w szpitalu a mimo to wszystkie przygotowania musiały iść na przód. Znalezienie odpowiednich podwykonawców i chroniczny brak czasu spowodowały, że wiele rzeczy odpuściłam, nie zdążyłam zrobić. Kiedy w kilka lat później odkryłam zawód konsultanta ślubnego wiedziałam, że jest to coś co chcę robić: pomagać parom młodym aby ich dzień był niezapomniany. Pomóc im ogarnąć stres, zarządzać czasem, podpowiedzieć najlepsze rozwiązania i czuwać aby w tym dniu byli dla siebie a nie zajmowali się organizacją. Chciałabym tu zaapelować do młodych: organizacja wesela nie jest celem samym w sobie. Ma służyć wspaniałemu przeżyciu tego dnia przez Was. Niestety często pary o tym zapominają i cały swój czas poświęcają na robienie dekoracji, zwożeniu napojów, ciast , ubieraniu sali a w dniu ślubu po prostu  padają ze zmęczenia.

Co wyjątkowego jest w Twoim zawodzie?

Wyjątkowe są spotkania z ludźmi, którzy wkraczają na najważniejszą drogę swojego życia. Każda para to inne spojrzenie na związek, ślub. W tym zawodzie nie można się nudzić. Współpracuję również z bardzo kreatywnymi osobami z branży, to daje motywację do ciągłego rozwoju.

Najlepsze wspomnienie z Twojej pracy?

Najbardziej lubię, kiedy uda mi  się uratować jakąś sytuację tak, że nikt z gości ani młoda para się o tym nawet się nie dowiedzieli. Mimo dobrej organizacji niestety zdarzają się różne przypadki, najczęściej nie możliwe do przewidzenia. Zapanowanie nad sytuacją, znalezienie rozwiązania to taka moja mała satysfakcja. Bardzo lubię wesela, na których uda się wydobyć prawdziwe emocje, gdzie naprawdę miłość czuć w powietrzu. Ponieważ w Polsce jest to ciągle nowy zawód i wiele osób uważa że niepotrzebny, bardzo lubię sytuacje, kiedy uda się zmienić to przekonanie. Kiedyś miałam parę, która zatrudniła mnie wbrew opinii rodziców. Po weselu dostałam od nich informację, że cała rodzina podziwia jak wspaniale zorganizowali wesele i zadbali o każdy szczegół. A najbardziej zadowoleni byli rodzice.

Co tak naprawdę wchodzi w zakres Twoich obowiązków? Tylko organizacja ślubu i pomoc logistyczna?

Świadczę usługi na różnym poziomie zaangażowania czyli szyte na miarę. Pomagam od rzeczy najdrobniejszych do pełnej organizacji wesela. Kiedyś para poszukiwała tylko świadka uroczystości, gdyż przyjechali we dwoje na ślub. Najczęściej jednak organizuję wesela od a do z – czyli: polecenie podwykonawców, ustalenie i prowadzenie budżetu, prowadzenie konta i dokonywanie wpłat dla podwykonawców, organizacja sali, hoteli, przejazdów itp. aż do koordynacji dnia ślubu i wesela. Współpraca taka trwa przez ok rok. Najczęściej korzystają z niej pary mieszkające za granicą. Drugą najczęściej wybieraną opcją jest koordynacja dnia ślubu i wesela – usługa ta polega na przypilnowaniu przebiegu całej uroczystości. Jestem wtedy z parą młodą od samego rana do końca wesela i pilnuję przebiegu imprezy wg napisanego wcześniej  scenariusza. Jest to fantastyczna usługa dla osób, które chcą w tym dniu mieć pewność, że wszystko będzie zgodne z ich oczekiwaniem oraz pary, które cenią sobie swój czas.

Jakie są największe zalety Twojej pracy?

Zaletą dla mnie jest nielimitowany czas pracy i ciągły rozwój, poszukiwanie nowych inspiracji, pomysłów. Każde wesele jest inne dlatego nie można się nudzić.

Jakie są największe wady Twojej pracy?

Śmieję się, że największą wadą jest tzw., „zboczenie zawodowe” gdyż trudno mi uczestniczyć w prywatnych imprezach. Kilka razy zdarzyło mi się kierować ruchem gości lub poprawiać coś na stołach. Mój mąż ma wtedy straszną minę.

Kto może zostać wedding planerką?

Zapytałam bym raczej kto może zostać dobrą wedding planerką. Dziś, po latach pracy w tej branży stawiałabym przede wszystkim na doświadczenie życiowe. Na weselach zdarzają się tak różne historie, których nie opisuje się na żadnych kursach, a z którymi trzeba umieć sobie radzić: trudni klienci, kłopotliwi goście, trudne negocjacje, nagłe wypadki zdrowotne itd. Drugą ważną rzeczą jest kultura osobista, sposób komunikowania się z ludźmi. Trzeba pamiętać że konsultant jest naszą wizytówką. Bardzo ważna jest umiejętność zachowania spokoju zarówno w kryzysowej sytuacji jak i w kontaktach z młodymi, rodzicami. Atmosfera w dniu ślubu często bywa napięta niewskazane są więc dodatkowe uwagi czy panikowanie. Konsultant musi sprawić aby para młoda czuła się w  tym dniu najważniejsza W zasadzie nie ma umiejętności, która by się nie przydała: języki obce, znajomość-savoir vivre, umiejętność negocjacji, znajomość prawa, liturgii kościelnej, muzyki, logistyki i wiele wiele innych.

Jak można zostać wedding planerką?

Najlepiej zrobić kurs w dobrej agencji wedding planerskiej lub zatrudnić się na praktyki. Natomiast trzeba pamiętać, że jest to dopiero początek drogi. Prowadzenie własnego biznesu wymaga też umiejętności z zakresu marketingu, PR, księgowości – to nie tylko robienie pięknych ślubów.  Wedding planner to taki człowiek orkiestra.

Jacy najtrudniejsi klienci Ci się trafili?

Mam duże szczęście bo nigdy nie trafili mi się klienci trudni co nie znaczy, że nie było trudnych sytuacji. Rok współpracy to dużo czasu aby wyszły różnice osobowości, zmiany decyzji itp. Czasem zdarzało się, że włączali się rodzice, którzy zmieniali ustalenia lub narzucali swoich podwykonawców. Często konflikty powstają z powodu oddalenia – pary mieszkające za granicą nie są w stanie na bieżąco sprawdzać i dopilnować organizacji. Czasem więc mają wrażenie, ze nic się nie dzieje w ich sprawie podczas gdy ja wtedy jestem w gorączce organizacyjnej. Jednak nie są to ogromne konflikty po prostu trzeba zadbać o dobrą komunikację. Maile mają to do siebie, że nie są wstanie oddać emocji i coś może zostać źle zrozumiane przez każdą ze stron.

Staram się aby moimi klientami zostały osoby, z którymi podobnie czuję, mamy podobne poczucie estetyki, humoru i czujemy do siebie sympatię. Raczej unikam ludzi, którzy już na pierwszym spotkaniu stawiają nie realne warunki współpracy czy mają roszczeniową postawę. Pewnie dlatego żadnego klienta nie mogę nazwać trudnym.

5. One Day Wyjątkowe Uroczystości Ślubne

Co sprawiło, że zdecydowałaś się na ten zawód?

Od wielu lat interesowałam się organizacją ślubów i wesel, swoje pierwsze kroki poczyniłam w Los Angeles podczas praktyk jako wedding planner i wtedy zakochałam się w tym zawodzie.

Co wyjątkowego jest w Twoim zawodzie?

Ślub to jeden z najpiękniejszych momentów w życiu każdego człowieka, cudownie jest móc uczestniczyć w przygotowaniach do tego dnia z Parami Młodymi, służyć im radami, pomagać w trudnych chwilach, przeżywać z nimi ten wyjątkowy czas.

Najlepsze wspomnienie z Twojej pracy?

Pomoc przy ślubie i weselu mojej pierwszej Pary Młodej, były to osoby z mojej rodziny, nie spodziewali się, że mój udział w tym dniu może tak wiele wnieść do ich ślubu i wesela. Byli niesamowicie wdzięczni.

Co tak naprawdę wchodzi w zakres Twoich obowiązków? Tylko organizacja ślubu i pomoc logistyczna?

Zajmuję się kompleksową organizacją ślubu i wesela, pomagam w znalezieniu odpowiedniego miejsca i wykonawców, zajmuję się negocjacją wszelkich warunków. Służę radą i wsparciem w trudnych chwilach. Podpowiadam jak rozwiązać różne kwestie związane z tym dniem. Przygotowuję cały scenariusz dnia ślubu, a następnie sprawuję pieczę, aby wszystko się udało. Wedding planner to również osoba, która wspiera emocjonalnie.

Jakie są największe zalety Twojej pracy?

Praca z ludźmi, możliwość podpowiadania Młodym Parom jak rozwiązać trudne kwestie, możliwość pracy na odległość.

Jakie są największe wady Twojej pracy?

Jak na razie dostrzegam przede wszystkim zalety, ale oczywiście jak w każdej pracy pojawiają się gorsze chwile.

Kto może zostać wedding planerką?

Osoba bardzo dobrze zorganizowana, z wysoką kulturą osobistą, która łatwo nawiązuje kontakty z ludźmi. Musi posiadać umiejętności negocjatorskie.

Jak można zostać wedding planerką?

Osobiście odbyłam praktyki i szkolenie, myślę że to najlepszy sposób.

Jacy najtrudniejsi klienci Ci się trafili?

Zawsze zdarzają się trudniejsze chwile, w pracy z większością klientów są chwile stresowe i pełne emocji, jednak nie mogę powiedzieć o żadnej z moich Par, aby była naprawdę trudna i sprawiła mi problem. Do wszystkich wracam myślami z uśmiechem na twarzy.

6. Ślubny Impresariat

Co sprawiło, że zdecydowałaś się na ten zawód?

Lubię podejmować wyzwania. A każdy ślub i wesele jest dla mnie nowym wyzwaniem. Kocham pracę z ludźmi, szczególnie w międzynarodowym środowisku, a ten zawód daje mi takie możliwości. Lubię otaczać się pięknymi elementami, a ślub to zawsze piękna otoczka. Uwielbiam planować, organizować, załatwiać różne sprawy. Uwielbiam być w ciągłym ruchu. Pracowałam jako event manager w agencji eventowej. W pewnym momencie – za sprawą moich przyjaciółek wychodzących w tamtym czasie za mąż – zdecydowałam, że czas na własną drogę i że mogę połączyć to, w czym dobrze się czuję z tym, co jest piękne. Miałam szczęście – mogłam testować na koleżankach. Dzięki temu przekonałam się w czym jeszcze mam braki, bo okazało się, że to jednak inna praca niż event firmowy. Ale dzięki temu też przekonałam się, że świetnie się w takiej roli czuję.

Co wyjątkowego jest w Twoim zawodzie?

Przede wszystkim emocje ludzi, którzy uczestniczą w uroczystości, niezależnie od tego, jaką w tym czasie pełnią rolę – Państwa Młodych, rodziny, świadków czy przyjaciół. To zawód, który daje mi możliwość bycia częścią najpiękniejszych momentów w ich życiu. To właśnie sprawia, że choć czasem bywa ciężko, wciąż lubię to robić. Sama też przeżywam każdą uroczystość jak swoją. Mimo iż wykonuję te pracę już od 8 lat, wciąż wzruszam się do łez w czasie ślubów.

Najlepsze wspomnienie z Twojej pracy?

Może dziwnie to brzmi, ale najlepiej wspominam wszystkie trudne przypadki, które szczęśliwie udało się doprowadzić do końca. W pracy konsultantki ślubnej natknęłam się na kilka sytuacji teoretycznie bez wyjścia lub problemów prawie nie do rozwiązania. Najwspanialsze są wspomnienia szczęścia w oczach Młodej Pary, której dzięki mojemu zaangażowaniu i determinacji, udało się te trudności przezwyciężyć. Na równi z takimi wspomnieniami są oczywiście wspomnienia zleceń, w czasie których zyskałam nowych przyjaciół. A jest ich niemało i jesteśmy w ciągłym kontakcie do dziś. Najmilej wspominam wesela, na których czułam się jak w gronie własnej rodziny, choć przecież ciągle byłam w pracy!

Co tak naprawdę wchodzi w zakres Twoich obowiązków? Tylko organizacja ślubu i pomoc logistyczna?

Moja praca to przede wszystkim doradzanie Młodej Parze na każdym etapie przygotowań do uroczystości, a później dopilnowanie by wszystko przebiegało zgodnie z szczegółowo przygotowanym planem. To we mnie moi klienci i ich najbliżsi pokładają nadzieję na wyjątkowy efekt i mnie najbardziej obdarzają zaufaniem. Dla nich to zazwyczaj pierwszy ślub w życiu i nie wiedzą w co warto zainwestować, a czego się wystrzegać. Ja zorganizowałam już kilkadziesiąt uroczystości, dlatego klienci liczą na moją opinię i doświadczenie. Poza tym, na całym etapie przygotowań, a później w dniu ślubu zarządzam sporym sztabem osób – w zależności od wielkości przedsięwzięcia, jest to nawet kilkuset pracowników różnych firm. To bardzo trudne zadanie, a nie ma w nim miejsca na żadne potknięcia. W przeciwieństwie do eventów firmowych, do moich obowiązków należy także bycie przyjaciółką i bratnią duszą klienta. Choć trudno nazwać to obowiązkiem, bo to właśnie najprzyjemniejszy aspekt całej pracy, który sprawia, że jest ona tak wyjątkowa i niezwykła. Moje klientki (a czasem także klienci lub mamy i teściowe) wiedzą, że mogą na mnie liczyć w każdej chwili, w której potrzebują się po prostu wygadać.

Jakie są największe zalety Twojej pracy?

Kontakt z ludźmi, w tym możliwość poznawania nowych ciekawych osób i zawierania nowych przyjaźni, elastyczne godziny pracy, ciągłe zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności. Ale największą zaletą jest możliwość obserwowania szczęścia w oczach klientów, kiedy po miesiącach współpracy ze mną w końcu stają na ślubnym kobiercu pełni miłości, spokoju i radości. To sprawia, że mimo trudów przygotowań i zdarzających się (oj tak J) momentów zwątpienia, patrzę na nich, oddycham z ulgą, ocieram wspomniana łezkę i mówię sobie w duszy „To jest to! Cieszę się, że tu jestem”.

Jakie są największe wady Twojej pracy?

Jest nieprzewidywalna. Nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć i zepsuć efekt wielomiesięcznych starań. W tej pracy ponadto trudno o wakacyjny urlop lub choćby wakacyjny weekendowy wypad. To szczególnie trudne jeśli jest się mamą dziecka w wieku szkolnym lub przedszkolnym.

Kto może zostać wedding planerką?

Wbrew pozorom nie każdy. To bardzo trudny zawód, wymagający wielu żelaznych cech charakteru. Kandydatka na wedding plannerkę musi przede wszystkim mieć doskonałe zdolności organizacyjne oraz kompetencje komunikacyjne i zmysł estetyczy. Ponadto podwójną odporność na stres – ten własny i ten, który dopada Parę Młodą i jej najbliższe otoczenie. To musi być osoba, która potrafi błyskawicznie podąć samodzielną decyzję, od której czasami zależy powodzenie całej imprezy. Dodatkowo trzeba umieć zarządzać sztabem innych, czasem krnąbrnych, osób. Ktoś, kto łatwo się poddaje, też może od razu zapomnieć o sukcesie w tej branży.

Jak można zostać wedding planerką?

Najlepiej ukończyć kurs przygotowujący do zawodu, organizowany przez doświadczonych konsultantów ślubnych. Idealnie – rekomendowany przez Polskie Stowarzyszenie Konsultantów Ślubnych. Należy się wystrzegać kursów oferowanych przez agencje doradztwa zawodowego i inne firmy, które nie organizują wesel. Nie mają oni bowiem wiedzy praktycznej i rzeczywistego pojęcia o tym zawodzie. Na szkoleniach, które sama organizuję bardzo indywidualnie podchodzę do potrzeb uczestników, przekazuję wiedzę dostosowaną do ich oczekiwań. Każdy temat jest poparty przykładami z życia wziętymi, których nie wymyśliłby ktoś, kto nigdy nie pracował jako wedding planner.

Jacy najtrudniejsi klienci Ci się trafili?

Najtrudniejsi byli zawsze klienci o skomplikowanych sytuacjach, nazwijmy to, prawno-wyznaniowo-formalnych. Ale to raczej interesujące przypadki, czasem nawet zabawne. Te osoby miały na szczęście duży dystans do siebie. Miewałam wśród klientów takich, którzy np. urodzili się w kraju A (oczywiście egzotycznym), później przeprowadzili na pół życia do kraju B, obywatelstwo mieli kraju C, w międzyczasie jeszcze przeprowadzili i rezydowali w państwie D, a później zakochiwali się w Polce i brali ślub w Polsce J Już sama procedura uzyskiwania i tłumaczenia dokumentów była z natury rzeczy trudna. Byli też tacy, którzy w dzieciństwie zmieniali wyznanie i problemy wyskakiwały nagle i niespodziewanie kilka dni przed ślubem w kościele. Najtrudniejszy jednak zawsze bywa stres, który – jeśli zawładnie klientem – potrafi nawet zmienić jego osobowość.

7. Wedding Planner & Event Designer Katarzyna Michalska

Co sprawiło, że zdecydowałaś się na ten zawód?

Po kilkunastu latach pracy w branży, myślę że ten zawód sam mnie wybrał J Oczywiście każdy z nas dokonuje decyzji, które prowadzą Nas w konkretnym celu. Po analizie swojej kariery zawodowej, uważam że swoja drogę obrałam już wiele lat temu, a każdy dzień pracy utwierdza mnie w słuszności decyzji  jakie dokonałam.

Co wyjątkowego jest w Twoim zawodzie?

Ciągły ruch, praca z ludźmi, nawiązywanie nowych znajomości i  walka z czasem – to tylko jedne z argumentów jakie Kocham w swojej pracy.

Najlepsze wspomnienie z Twojej pracy?

Nie jestem w stanie wybrać jednego…myślę, że najpiękniejszy a zarazem najsmutniejszy jest moment na przyjęciu weselnym, kiedy żegnam się z Parą, dziękujemy sobie nawzajem za współpracę, wręczamy prezenty, przekazujemy uściski. Są to jedne z najpiękniejszych momentów, a zarazem smutne chwile ponieważ uświadamiają, że cos się właśnie skończyło. Kończą się nasze godzinne rozmowy przez telefon lub na Skype, nie przychodzą już informacje typu: You’ve got Mail.

Co tak naprawdę wchodzi w zakres Twoich obowiązków? Tylko organizacja ślubu i pomoc logistyczna?

Tak naprawdę, o tym co wchodzi w zakres moich obowiązków decyduje Para. Każde zlecenie jest inne, każda z Par ma inne oczekiwania, dlatego też zakres moich obowiązków jest ustalany indywidualnie. W wielu przypadkach wychodzi on poza schematy organizacji i koordynacji ślubu i wesela.

Jakie są największe zalety Twojej pracy?

Myślę, że każda z osób która prowadzi własną działalność gospodarczą docenia zalety jakie się z tym wiążą. Brak stałych grafików pracy, możliwość podejmowania samodzielnych decyzji, samoorganizacja swojego czasu i zakresu obowiązków. Ale mój zawód ma  dwie zalety, którą cenie sobie najbardziej J mogę organizować przyjęcia weselne w różnych stylach, tematach, lokalizacjach i nie martwic się, że to jest ten jeden jedyny raz i kolejny się już nie powtórzy. Oraz emocje! Towarzyszą każdemu wydarzeniu i za każdym razem są inne ! To jest piękne móc w nich uczestniczyć i stanowić ich część.

Jakie są największe wady Twojej pracy?

Stres i nerwy! Jestem osoba bardzo uczuciową i przeżywam każde wydarzenie tak, jak Para Młoda. Za każdym razem jest tak samo i nie mogę przywyknąć do tej sytuacji. Konsultant ślubny to również osoba, która na zwoje barki bierze odpowiedzialność za organizację ślubu i wesela. Bardzo często Pary podejmują decyzje z którymi się nie zgadzamy lub które odradzamy – z różnych powodów. W takich przypadkach stresuję się i nie śpię po nocach. Myśląc co zrobić , aby maksymalnie zniwelować problemy, które mogą się pojawić. Tak dzieje się w przypadkach kiedy świadczymy usługi koordynacji dnia ślubu lub przyjmujemy zlecenia, które zostały już w jakimś stopniu realizowane / planowane przez Parę.

Kto może zostać wedding planerką?

Myślę, że każda osoba która lubi pracę z ludźmi, nie lubi rutyny i monotonii oraz jest  odporna psychicznie. Musi również być dobrym projekt managerem. Bez dobrej organizacji , kontroli i cierpliwości nie osiągniesz sukcesu.

Jak można zostać wedding planerką?

Znam wiele osób, jakie zaczęły od odbycia kursu i szkolenia w jednej z firm jakie prężnie działają na rynku, a później stwierdziły że to nie dla nich.  To dobry sposób, aby poznać specyfikę tego zawodu i przekonać się, że nie jest to takie proste jak każdy myśli. Wydaje mi się, że każda z osób które marzą lub myślą o tym zawodzie musi zorganizować przyjęcie po raz pierwszy, a wówczas będzie wiedziała czy to jest dokładnie to, co chce robić.  Sucha wiedza nie zawsze wystarczy.

Jacy najtrudniejsi klienci Ci się trafili?

Nie mam trudnych klientów, a może ich mam tylko się umie z nimi komunikować!? Myślę, że to pytanie pozostawię bez odpowiedzi. Częściej się zdarzają trudni podwykonawcy.

8. Agencja Ślubna DecorAmor

Może się pochwalić wieloma sukcesami oraz sporym doświadczeniem. Na swoim koncie mają kompleksowo zorganizowanych ponad 150 wesel i obsłużyliśmy już ponad 300 zadowolonych Klientów. Zapytani o swoją pracę odpowiadają: “Cieszymy się nieposzlakowaną opinią wśród naszych byłych Klientów oraz zaskarbiliśmy sobie sympatię i zaufanie współpracowników, co jest również naszym sukcesem. Szkolenia dla Konsulatów Ślubnych to kolejny etap naszej działalności. Nasze doświadczenie, wiedza oraz chęć zmiany zainspirowały nas do zrobienia czegoś odmiennego od innych agencji ślubnych w Polsce. Jako szkoleniowcy postanowiliśmy wprowadzić zmiany w programie szkoleniowym, który zostały przez nas poszerzony o spory panel biznesowy, który jest bardzo ceniony przez naszych kursantów, którzy ukończyli nasze szkolenie.”

9. Raz w życiu 

Profesjonalny i doświadczony zespół konsultantów ślubnych. Już od 10 lat organizują marzenia Par Młodych w wyjątkowym mieście – Krakowie i w Polsce południowej. Ich Klienci to najczęściej Pary mieszkające za granicą, ale nie brakuje też polskich Par, które cenią fachową pomoc i oszczędność czasu. Sami o soie mówią: “Mimo ogromnego doświadczenia nie brakuje nam pasji. W przygotowanie każdego wesela wkładamy całe nasze serce – nie potrafimy inaczej”.

Wybór najlepszego pozostawiamy Wam – to w końcu Wasz dzień!

Koniecznie przeczytajcie również o najlepszych wedding plannerkach w Warszawie.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Skomentuj artykuł

Josh jest pilotem Airbusa, a Ola krótkowłosą piękną kobietą. Zobacz ich śliczny ślub w Krakowie!
Josh jest pilotem Airbusa, a Ola krótkowłosą piękną kobietą. Zobacz ich śliczny ślub w Krakowie!
W tych zdjęciach warto też zwrócić uwagę na to, w jaki sposób potraktowano światło. Zdjęcia były realizowane w otwartej przestrzeni, a wspaniale zapanowano nad niełatwym żywiołem jakim jest słońce.
Fotograf ślubny w Warszawie! The best!
Fotograf ślubny w Warszawie! The best!
Prezentujemy najlepszych warszawskich fotografów! Mamy nadzieję, że zdjęcia przypadną Państwu do gustu. Pytaliśmy fotografów o ich pracę, bo kto wie lepiej jak nie oni co wyróżnia ich zdjęcia?
Polish and cookies
Najlepsze prezenty dla gości weselnych
Bardzo miłą formą podziękowania dla gości weselnych, jest wręczenie im drobnego podarunku. Nie musi to być kosztowny prezent ważne, aby pochodził prosto z serca.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji