8 najromantyczniejszych miejsc w Polsce na weekend we dwoje! Sprawdź!

Podróż poślubna to doskonałe zakończenie wspaniałej przygody związanej z organizacją ślubu i wesela! Wspólnie spędzony czas, w jakimś wyjątkowym miejscu pozwoli Wam nie tylko odpocząć, zregenerować siły, ale także spędzić czas z dala od problemów dnia codziennego.

Zankyou przygotowało dla Was listę 8 najbardziej romantycznych miejsc w Polsce, gdzie warto spędzić miesiąc miodowy. Stare porzekadło mówi: Cudze chwalicie, swojego nie znacie. Często niedoceniana przez nas Polska, posiada wiele pięknych miejsc, do których warto pojechać na romantyczną wycieczkę. Podróż poślubna w Polsce to propozycja zdecydowanie tańsza i nie wymagająca dużej ilości wolnego czasu.

Jednocześnie przypominamy, że w zaplanowaniu podróży poślubnej pomoże Wam  Lista Prezentów Ślubnych Zankyou, na której możecie umieścić poszczególne etapy podróży. Goście weselni będą mogli wręczyć Wam w prezencie najromantyczniejszą podróż poślubną!

8. Wyspa Wolin

W całości objęta jest Wolińskim Parkiem Narodowym. Wyspa Wolin to pas 95 metrowych klifów, lasy z naturalnymi formacjami buczyny pomorskiej, niepowtarzalna delta Świny wraz z jej rozlewiskami (cudowna panorama z punktu widokowego na wzgórzu Zielonka zachwyci każde młode małżeństwo). Kilometr od Międzyzdrojów znajduje się rezerwat żubrów.

Autorstwa Mike Mareen
Autorstwa Mike Mareen

7. Karpacz

Poza szeroką gamą sportów zimowych, Karpacz oferuje także piękne widoki karkonoskich gór. Karkonosze polecane są na podróż poślubną dla osób, które chcą wypocząć w pięknych okolicznościach natury, które zachęcają do spacerów, wejścia na Śnieżkę czy wizyty w karpackich muzeach.

Autorstwa Bezdicek Zdenek
Autorstwa Bezdicek Zdenek

6. Łeba

Największy w Europie obszar ruchomych wydm, znajdujący się między Łebą a Rowami, to kolejna propozycja na podróż poślubną w Polsce. Tylko tam można obserwować niesamowite zjawisko przesuwania się piasku, który rocznie pokonuje 10- 12 m., zasypując w ten sposób Jezioro Łebskie.

Ruchome piaski w Polsce to propozycja dla osób, które marzą o miesiącu miodowym na pustyni. W Łebie, podobnie jak na Saharze występuje zjawisko tzw. „ Śpiewających piasków”, czyli dźwięku wydawanego przez wprawione w ruch ziarenka piasku.

Autorstwa NOWAK LUKASZ
Autorstwa NOWAK LUKASZ

5. Przełom Dunajca

Przełom rzeki Dunajec przebiega przez wapienne pasmo górskie Pienin między Sromowcami Niżnymi a Szczawnicą. Rzeka Dunajec, stanowiąca prawy odpływ Wisły, turystów wieloma atrakcjami. Na młode pary, wybierające Dunajec na swoją podróż poślubną czeka np. Spływ Dunajcem (atrakcja na skalę europejską), dogodne warunki dla kajakarzy i niepowtarzalne widoki. Można tu spotkać stare, piękne kościoły, typową dla tego regionu szeregową zabudowę i niezwykłą gościnność mieszkańców.

Autorstwa Dj7
Autorstwa Dj7

4. Hel

Przez wielu nazywany Początkiem Polski– Hel jest świetną propozycją na podróż poślubną. Otoczony z trzech stron wodą morską, posiada piękne, piaszczyste plaże i lasy sosnowe. Turystyczną atrakcją Helu jest fokarium, gdzie zobaczyć możemy zwierzęta, które trudno spotkać na polskich plażach. Niekwestionowaną zaletą Helu jest bliskość Trójmiasta, do którego warto pojechać, spędzając miesiąc miodowy nad Bałtykiem.

Darq shutterstock
Darq shutterstock

3. Zakopane

Niezależnie od pory roku i pogody, Zakopane zachwyca pięknem gór i niepowtarzalnym, góralskim klimatem. Miesiąc miodowy w drewnianej chatce z widokiem na Tatry to romantyczny pomysł na polską podróż poślubną! Grillowany oscypek z żurawiną i grzane wino na szczycie Gubałówki, przejażdżka bryczką nad Morskie Oko czy wspinaczka na Giewont- tutaj każde młode małżeństwo znajdzie coś dla siebie. Podróż poślubną w Tatry warto połączyć z wycieczką do Królewskiego Krakowa

Autorstwa zetat
Autorstwa zetat

2. Mazury

Kraina Wielkich Jezior to niekwestionowane bogactwo naszego kraju. Nie przypadkowo Mazury nominowane były do 7 nowych cudów natury. Jeziora Mazurskie to fantastyczny pomysł dla miłośników żeglowania i sportów wodnych. Mazury to także rozmaite katedry, muzea, zamki i rezerwat żubrów w Puszczy Boreckiej.

Autorstwa ysuel
Autorstwa ysuel

1. Bieszczady

Bieszczady Zachodnie– czyli część Bieszczad znajdująca się na terytorium Polski, to według rankingu  Zankyou- najromantyczniejsze miejsce na podróż poślubną w Polsce.

Romantyczne Bieszczady to przede wszystkim Bukowe Berdo, Rabia Skała, Połoniny: Wetlińska i Caryńska. Wybierając Biszczady na podróż poślubną, z pewnością zachwycimy się pięknymi widokami. Wiatr kołyszący polne trawy to romantyczna uczta dla ucha i oka, którymi można się napawać przed wiele dni, szczególnie, gdy krajobraz ten podziwia się z ukochaną osobą!

Autorstwa Mateusz Stawarz
Autorstwa Mateusz Stawarz

Znacie inne romantyczne miejsca w Polsce, gdzie warto pojechać w podróż poślubną? I co w ogóle sądzicie o spędzeniu miesiąca miodowego w Polsce?

Przeczytaj także…

Najpiękniejsze miejsca na podróż poślubną! Poznaj je!

Bali- rajski kierunek podróży poślubnej. Poznaj go!

Miesiąc miodowy w…Nowym Jorku!

Więcej informacji o

Komentarze (12)

Zobacz komentarze

Skomentuj artykuł

Superfoods na codzień, czyli zdrowo podkręć swoje koktajle
Superfoods na codzień, czyli zdrowo podkręć swoje koktajle
Superkoktajle to przede wszystkim zestaw smakowitych i najzdrowszych przepisów na koktajle, ale też źródło inspiracji do tworzenia własnych superkompozycji. Książka uświadamia, jak wiele produktów typu superfoods polskiego pochodzenia jest dostępnych dokoła nas, na co dzień. Czas zacząć z tej wiedzy korzystać dla własnego superzdrowia!
Fotobudka? To passe! Teraz czas na polaroid!
Fotobudka? To passe! Teraz czas na polaroid!
Może pojawić się pytanie komu na weselu jest potrzebna fotobudka czy polaroid albo analog. Przecież na uroczystości obecny jest fotograf, który naprawdę wie, co robi i w jaki sposób przygotowywać zdjęcia, które na pewno będą świetną pamiątką na lata.
Tradycyjna rózga weselna zamiast bukietu kwiatów
Tradycyjna rózga weselna zamiast bukietu kwiatów
W antropologii kulturowej ślub uznawany jest za jeden z obrzędów przejścia i do dziś traktowany jest jako szczególna ceremonia rytualna dzięki swym określonym czynnościom, gestom, słowom czy rekwizytom.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji