8 najromantyczniejszych miejsc w Polsce na Waszą podróż poślubną!

Podróż poślubna to doskonałe zakończenie wspaniałej przygody związanej z organizacją ślubu i wesela! Wspólnie spędzony czas, w jakimś wyjątkowym miejscu pozwoli Wam nie tylko odpocząć, zregenerować siły, ale także spędzić czas z dala od problemów dnia codziennego.

Zankyou przygotowało dla Was listę 8 najbardziej romantycznych miejsc w Polsce, gdzie warto spędzić miesiąc miodowy. Stare porzekadło mówi: Cudze chwalicie, swojego nie znacie. Często niedoceniana przez nas Polska, posiada wiele pięknych miejsc, do których warto pojechać na romantyczną wycieczkę. Podróż poślubna w Polsce to propozycja zdecydowanie tańsza i nie wymagająca dużej ilości wolnego czasu.

Jednocześnie przypominamy, że w zaplanowaniu podróży poślubnej pomoże Wam  Lista Prezentów Ślubnych Zankyou, na której możecie umieścić poszczególne etapy podróży. Goście weselni będą mogli wręczyć Wam w prezencie najromantyczniejszą podróż poślubną!

8. Wyspa Wolin

Mike Mareen shutterstock
Mike Mareen shutterstock

Wyspa Wolin w całości objęta jest Wolińskim Parkiem Narodowym. Wyspa Wolin to pas 95 metrowych klifów, lasy z naturalnymi formacjami buczyny pomorskiej, niepowtarzalna delta Świny wraz z jej rozlewiskami (cudowna panorama z punktu widokowego na wzgórzu Zielonka zachwyci każde młode małżeństwo). Kilometr od Międzyzdrojów znajduje się rezerwat żubrów.

7. Karpacz

Stepniak shutterstock
Stepniak shutterstock

Poza szeroką gamą sportów zimowych, Karpacz oferuje także piękne widoki karkonoskich gór. Karkonosze polecane są na podróż poślubną dla osób, które chcą wypocząć w pięknych okolicznościach natury, które zachęcają do spacerów, wejścia na Śnieżkę czy wizyty w karpackich muzeach.

6. Łeba

Ivoha shutterstock
Ivoha shutterstock

 

Największy w Europie obszar ruchomych wydm, znajdujący się między Łebą a Rowami, to kolejna propozycja na podróż poślubną w Polsce. Tylko tam można obserwować niesamowite zjawisko przesuwania się piasku, który rocznie pokonuje 10- 12 m., zasypując w ten sposób Jezioro Łebskie.

Ruchome piaski w Polsce to propozycja dla osób, które marzą o miesiącu miodowym na pustyni. W Łebie, podobnie jak na Saharze występuje zjawisko tzw. „ Śpiewających piasków”, czyli dźwięku wydawanego przez wprawione w ruch ziarenka piasku.

5. Przełom Dunajca        

Pawel Kazmierczak shutterstock
Pawel Kazmierczak shutterstock

Przełom rzeki Dunajec przebiega przez wapienne pasmo górskie Pienin między Sromowcami Niżnymi a Szczawnicą. Rzeka Dunajec, stanowiąca prawy odpływ Wisły, turystów wieloma atrakcjami. Na młode pary, wybierające Dunajec na swoją podróż poślubną czeka np. Spływ Dunajcem (atrakcja na skalę europejską), dogodne warunki dla kajakarzy i niepowtarzalne widoki. Można tu spotkać stare, piękne kościoły, typową dla tego regionu szeregową zabudowę i niezwykłą gościnność mieszkańców.

4. Hel

Darq shutterstock
Darq shutterstock

Przez wielu nazywany Początkiem Polski– Hel jest świetną propozycją na podróż poślubną. Otoczony z trzech stron wodą morską, posiada piękne, piaszczyste plaże i lasy sosnowe.

Turystyczną atrakcją Helu jest fokarium, gdzie zobaczyć możemy zwierzęta, które trudno spotkać na polskich plażach.

Niekwestionowaną zaletą Helu jest bliskość Trójmiasta, do którego warto pojechać, spędzając miesiąc miodowy nad Bałtykiem.

3. Zakopane

Lukasz Janyst shutterstock
Lukasz Janyst shutterstock

Niezależnie od pory roku i pogody, Zakopane zachwyca pięknem gór i niepowtarzalnym, góralskim klimatem. Miesiąc miodowy w drewnianej chatce z widokiem na Tatry to romantyczny pomysł na polską podróż poślubną! Grillowany oscypek z żurawiną i grzane wino na szczycie Gubałówki, przejażdżka bryczką nad Morskie Oko czy wspinaczka na Giewont- tutaj każde młode małżeństwo znajdzie coś dla siebie. Podróż poślubną w Tatry warto połączyć z wycieczką do Królewskiego Krakowa

2. Mazury

Mariusz Switulski shutterstock
Mariusz Switulski shutterstock
Romrodphoto shutterstock
Romrodphoto shutterstock

Kraina Wielkich Jezior to niekwestionowane bogactwo naszego kraju. Nie przypadkowo Mazury nominowane były do 7 nowych cudów natury. Jeziora Mazurskie to fantastyczny pomysł dla miłośników żeglowania i sportów wodnych. Mazury to także rozmaite katedry, muzea, zamki i rezerwat żubrów w Puszczy Boreckiej.

1. Bieszczady

David Varga shutterstock
David Varga shutterstock

 

Bieszczady Zachodnie– czyli część Bieszczad znajdująca się na terytorium Polski, to według rankingu  Zankyou- najromantyczniejsze miejsce na podróż poślubną w Polsce.

Romantyczne Bieszczady to przede wszystkim Bukowe Berdo, Rabia Skała, Połoniny: Wetlińska i Caryńska. Wybierając Biszczady na podróż poślubną, z pewnością zachwycimy się pięknymi widokami. Wiatr kołyszący polne trawy to romantyczna uczta dla ucha i oka, którymi można się napawać przed wiele dni, szczególnie, gdy krajobraz ten podziwia się z ukochaną osobą!

 

Znacie inne romantyczne miejsca w Polsce, gdzie warto pojechać w podróż poślubną? I co w ogóle sądzicie o spędzeniu miesiąca miodowego w Polsce?

Więcej informacji o

Komentarze (9)

Skomentuj artykuł

Podróż poślubna z Listą Prezentów Zankyou. Dowiedz się więcej teraz!
Podróż poślubna z Listą Prezentów Zankyou. Dowiedz się więcej teraz!
Z Listą Prezentów Zankyou możecie zaplanować podróż poślubną Waszych marzeń, którą dostaniecie w prezencie ślubnym od Waszych gości! Tworzenie listy jest bardzo łatwe i przyjemne, a Wasi goście bez problemu wybiorą i podarują Wam prezent. Na Liście Prezentów Ślubnych Zankyou, możecie umieścić co tylko chcecie.
Najpiękniejsze miejsca na podróż poślubną! Poznaj je!
Najpiękniejsze miejsca na podróż poślubną! Poznaj je!
To tylko kilka propozycji miejsc, gdzie możecie wybrać się w podróż poślubną. Pamiętajcie, nie miejsce jest ważne tylko towarzystwo. U boku ukochanego wszędzie będzie wspaniale.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji