Jaki tren wybrać? Rodzaje trenów do sukien ślubnych.

Jaki tren jest najlepszy do Twojej sukni ślubnej? Przedstawiamy najważniejsze rodzaje trenów. Wybierz tren, który najbardziej Ci się podoba!

  • Style sukien

Dla wielu panien młodych tren to nieodłączny atrybut sukni ślubnej. Podobnie jak długi welon, nadaje on elegancji i dostojności każdej ślubnej kreacji.

zapiszCLOE1, Agnieszka Światły
CLOE1, Agnieszka Światły

Do wyboru mamy 4 rodzaje trenu, a każdy z nich pasuje niemal do wszystkich krojów sukni ślubnej. Warto przeanalizować wszystkie rodzaje trenów, aby znaleźć najbardziej odpowiedni dla nas i najlepiej przygotować się do jego wyboru.

zapiszPKpix shutterstock
PKpix shutterstock
zapisz
Rodzaje trenów do sukni ślubnej. Od lewej: 1. Tren sweep (tzw. “zamiatający”); 2. Tren katedralny; 3. Tren doczepiany; 4. Tren Watteau. Źródło: weddinglds.com

Tren sweep

W dosłownym tłumaczeniu znaczy “zamiatający” to rodzaj krótkiego trenu sięgającego podłogi. Ciągnie się on po podłodze i faktycznie może “zamiatać” napotkane elementy, ale dotyczy to każdego rodzaju trenu, więc nie eliminowałabym tego wyłącznie ze względu na nazwę. Jest to najkrótszy z trenów, który na czas wesela można podpiąć u dołu sukni.

zapiszELVIRA_B
ELVIRA_B
zapiszORLAN_B
ORLAN_B
zapiszORMA_B
ORMA_B

Tren Katedralny

Jest najbardziej okazały, okrągły.  Niewątpliwie najpiękniej prezentuje się na fotografiach. Na zdjęciu poniżej widzimy delikatny, koronkowy tren katedralny.

zapiszpronovias_0059
pronovias_0059
zapiszpronovias_0085
pronovias_0085
zapiszpronovias_0092
pronovias_0092

Tren doczepiany

Następnie można wyróżnić treny doczepiane. Ich niebywałą zaletą jest możliwość szybkiego odpięcia, co ma duże znaczenie podczas wesela. W innym wypadku Twoje ruchy będą znacznie ograniczone. Miejsce łączenia trenu z suknią można ozdobić efektywną broszką. Tren może być doczepiany na wysokości pasa, bądź kolan (w zależności od kroju sukni).

zapiszAlexandru Rosu shutterstock
Alexandru Rosu shutterstock

Tren welonowy

Ostatnim rodzajem ślubnego trenu jest Watteau. Jest to tren, który niemalże zastępuje welon, ponieważ stanowi swego rodzaju pelerynę. Tren Watteau doczepiany jest do najwyższych partii sukni ślubnej- ramiączek bądź góry gorsetu i swobodnie pada ku ziemi. Zazwyczaj wykonany jest z lekkich tkanin typu tiul, by nie obciążać całej kreacji.

zapiszGalina F shutterstock
Galina F shutterstock
zapiszEgor Tetiushev shutterstock
Egor Tetiushev shutterstock

Niezależnie od tego, jaki tren wybierzesz, warto pomyśleć o jego praktycznych względach. Choć wygląda pięknie, może być uciążliwy podczas weselnych zabaw. Zadbaj o to, aby tren bez problemu się odpinał, podpinał bądź dawał zaczepić na palec (co wygląda niezwykle efektownie podczas tańca!).

zapiszKamieshkova shutterstock
Kamieshkova shutterstock

Tren “ciągnący się” za panną młodą może się łatwo zniszczyć, dlatego tak ważne jest jego stabilne zabezpieczenie.

W naszej galerii znajdziecie więcej sukien ślubnych z trenami z najnowszych kolekcji.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Anna Kara - Salon Autorski Salony sukien ślubnych
AGNES FASHION GROUP suknie ślubne Salony sukien ślubnych
AGNES FASHION GROUP suknie ślubne Salony sukien ślubnych

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (2)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!