Najdziwniejsze zwyczaje i tradycje ślubne na świecie

Samodzielne szycie sukni ślubnej, czerwona suknia ślubna symbolem nocy spędzonej z Panem Młodym przed ślubem i więcej i więcej ciekawych tradycji z całego świata!

  • Zwyczaje

Wokół ślubu urosło bardzo wiele tradycji i zwyczajów. Część z nich jest naprawdę piękna, związana z ludowością, stanowi bardzo piękne nawiązanie do przeszłości. Prym w tego typu obyczajach wiedzie oczywiście Polska. Wśród zwyczajów i tradycji świątecznych znajdziemy także takie, które są po prostu dziwne i niewytłumaczalne. Chcesz się przekonać jakie? Zapraszam do lektury.

zapiszCredit: PH: Instantanea&Tomaprimera
Credit: PH: Instantanea&Tomaprimera
Publikacja

W małych, szkockich miejscowościach nadal istnieje tradycja oblewania Panny Młodej nieczystościami. A co się na nie składa? Wszystko to, co po prostu jest obrzydliwe: zjełczałe jaja, błoto, nadgniłe resztki jedzenia, odpady. Po tym jak Panna Młoda zostaje oblana tą paskudną mazią, jest przeganiana po całej wiosce. W ten sposób pokazuje, że jest w stanie wiele znieść dla swojego wybranka. W końcu „miłość cierpliwa jest”.

zapiszCredit: Ph: KT Merry Photography
Credit: Ph: KT Merry Photography

W jednej ze społeczności Borneo decyzja o zawarcia związku małżeńskiego nie jest łatwa. Przez trzy dni po ceremonii Państwo Młodzi nie mogą korzystać z toalety. Ten okres mają spędzić wspólnie i starać się nie myśleć o tym, że potrzebują do łazienki.

zapiszCredit: Ph: Sarah Culver
Credit: Ph: Sarah Culver

Kenia ma specyficzny sposób na okazywanie tego, że się komuś dobrze życzy. Nim Pan Młody zabierze swoją żonę do domu, to jej ojciec opluwa ją. Nie dlatego, że ma do niej negatywny stosunek, że jest zły. On w ten sposób pokazuje, że życzy córce wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.

Na szczęście w Kenii są też mniej paskudne zwyczaje ślubne. W pierwszy miesiąc po zawarciu związku małżeńskiego Pan Młody nosi ubrania Wybranki. Wszystko po to, aby zrozumiał, że być kobietą jest ciężko.

W niektórych francuskich miejscowościach obowiązuje bardzo nieelegancka, a wręcz obrzydliwa tradycja. Po weselu Goście wrzucają wszelkie resztki do muszli klozetowej, a Państwo Młodzi mają się z niej napić.

zapiszCredit: Nacho Alba (7)
Credit: Nacho Alba (7)

Polinezja Francuska ma dość makabryczny obyczaj. Podczas wesela Goście kładą się twarzą w dół na podłodze, a Państwo Młodzi przechodzą bo takim dywanie z ludzi.

Albańczycy też mają nietypową tradycję. Otóż w pierwsze trzy dni i trzy noce po zawarciu związku małżeńskiego Panna Młoda nie może dopełnić „małżeńskiego obowiązku”, po to, żeby odpędzić złe duchy.

Będąc na uczcie weselnej na Bali, zobaczysz tylko kobiety. A dlaczego? Ponieważ mężczyźni odpoczywają po tym, jak całą tę biesiadę przygotowywali.

W Szwecji kobiety powinny uważać jaki kolor sukni wybierają. Jeżeli zdecydują się na czerwoną, to mogą zostać posądzone o spędzenie nocy z Panem Młodym. To na pewno wywołałoby skandal i stało się tematem numer 1 podczas wesela!

W Rosji przed ceremonią zaślubin organizowany jest wykup Panny Młodej. Zazwyczaj opiera się na pytaniach zadawanych Panu Młodemu odnośnie jego Wybranki. Czasem pojawia się też opcja z licytacją pieniężną.

W Danii zaś Panna Młoda nie powinna szyć sobie sukienki samodzielnie, ponieważ każdy ścieg będzie symbolizował łzę wylaną przez nią w wyniku małżeńskich problemów.

Jak widać polskie zwyczaje i tradycje ślubne w porównaniu z tymi z innych krajów są po prostu piękne. Chociaż pewnie mieszkańcy innych krajów, przyzwyczajeni do odmiennych obyczajów mogą nas nie rozumieć. Ale przecież chodzi o to, żeby kultury się nawzajem mieszały i uzupełniały. I wtedy jest pięknie!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!