Dwoje na jednego, czyli pierścionek zaręczynowy i obrączka na tym samym palcu

Drogie panie, gdy tylko dostaniemy wymarzony pierścionek zaręczynowy zajmuje on królewskie miejsce na naszym palcu, prawda? Gdy wreszcie nadchodzi dzień ślubu, zamieniamy go na obrączkę, a sam pierścionek trafia do szkatułki z biżuterią. Nie musi tak być! Szalenie popularnym rozwiązaniem jest noszenie pierścionka zaręczynowego i obrączki na tym samym palcu. Pod warunkiem, że zostaną idealne dobrane. Idealnie, czyli jak?

Projekt 35 Łukasz Zyśk
Projekt 35 Łukasz Zyśk

Tak, żeby nie zgubić piękna pierścionka zaręczynowego i dać wszystkim mężczyznom do zrozumienia, że na naszym palcu już widnieje obrączka.

Po pierwsze: warto obrączki zamówić u tego samego jubilera, u którego wybierany był pierścionek. Będziemy mieć wówczas pewność, że idealnie uda się nam dobrać kolor złota. Ale to nie oznacza, że kolorów nie możemy mieszać. Ostatnio ogromną popularnością cieszą się obrączki ślubne z łączonego złota.

Projekt 35 Łukasz Zyśk
Projekt 35 Łukasz Zyśk

Po drugie: co za dużo to niezdrowo. Jeżeli Wasz pierścionek ma sporą liczbę diamentów i innych kamieni, obrączka powinna być gładka. I odwrotnie. Śmiało możecie pozwolić sobie na bardziej błyszczącą obrączkę, gdy pierścionek jest skromniejszy.

Projekt 35 Łukasz Zyśk
Projekt 35 Łukasz Zyśk

Po trzecie: dopasujcie całość kształtem. Jeżeli Wasz pierścionek ma zaokrąglone brzegi, zaokrąglona powinna być także obrączka (wówczas będą do siebie idealnie pasować).

Projekt 35 Łukasz Zyśk
Projekt 35 Łukasz Zyśk

Po czwarte: zadbajcie, aby oba te symbole Waszego związku wykonane były z trwałych materiałów (złoto, platyna). Noszenie ich obok siebie może powodować ich mechaniczne ścieranie się, gdy więc któregoś dnia przyjdzie Wam do głowy założyć pierścionek na inny palec, wytarta samotna obrączka może nie wyglądać najlepiej.

Oto sześć, moim zdaniem najpiękniejszych zestawów pierścionek + obrączka:

fot. Apart
fot. Apart
fot. W.Kruk
fot. YES
fot. YES

Zobacz również: “Wybieramy najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy”.

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim

Więcej informacji

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz Firmę albo jesteś profesjonalistą w branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 19 krajach. Więcej informacji