Suknia ślubna nie musi być biała!

Wybór sukni ślubnej to obowiązkowy element przygotowań każdego ślubu. Panna Młoda ma do wyboru tysiące modeli, a projektanci w każdym sezonie proponują nam coś nowego. Jaką suknię ślubną wybrać?

Suknie ślubne z kolekcji Very Wang

To nie jedyne pytania, które może postawić sobie współczesna Panna Młoda. Podobnym i równie ważnym zagadnieniem jest również kolor sukni ślubnej. Kiedyś królowała biel, ale dzisiaj również kolor sukni to znak zapytania stojący na drodze przygotowań do wspaniałego wesela. W ślubnych pokazach mody można zobaczyć wiele kolorowych sukien. Od różu, czerwieni, do niebieskich lub nawet czarnych. Suknie mogą być całe w danym kolorze lub w posiadać przeróżnej formy i kształtu dodatki w wybranej barwie. Tasiemki, ramiączka, naszycia, koronki i wiele innych – wszystkie te elementy rozszerzają paletę możliwości i dostępnych rozwiązań.

Kolorowe suknie ślubne. Źródło: Cymbeline

W porównaniu z krajami Europy Zachodniej i Stanami Zjednoczonymi, w Polsce wciąż stosunkowo niewiele kobiet decyduje się na wybór sukni w kolorze innym niż biały czy kremowy. Króluje biel, ecru i kość słoniowa, ewentualnie „złamana” dodatkami, tasiemką, wstążką lub kolorowymi butami. Tradycja to jedna z głównych przeszkód, która stoi na drodze innych kreacji. Dla wielu Polaków biel sukni ślubnej symbolizuje czystość. Dotyczy to przede wszystkim ślubów kościelnych, związanych z przestrzeganiem określonych norm i zwyczajów. Śluby cywilne charakteryzują się znacznie większą swobodą wyboru stroju przez Pannę Młodą.
Część przyszłych Panien Młodych zauważa, że jednym z problemów wyboru mniej tradycyjnego stroju jest też to, że nie da się sprzedać kolorowej sukni ślubnej w przybliżonej cenie jej kupna. Spowodowane jest to małym popytem Polek na ekstrawaganckie kreacje. Z drugiej strony, czy potencjalna sprzedaż to sprawa, którą kierujemy się kupując suknię marzeń…?

Suknie ślubne z kolekcji Modern Trossou

Jest coś z czym niezaprzeczalnie trzeba się zgodzić. Czerwona czy niebieska suknia ślubna na pewno zaskoczy gości. Z pewnością wielu z nich zachwyci, niektórych zniesmaczy, ale zostanie zapamiętana przez długi czas. Co więcej, uroczystość zaślubin to jedyny taki dzień w życiu i to Para Młoda powinna się czuć wyjątkowo i swobodnie. To Para Młoda jest najważniejsza w Tym Dniu, dlatego jeśli wymarzoną kreacją Panny Młodej jest na przykład suknia błękitna lub różowa, to nikt ani nic nie powinien stać na przeszkodzie spełnienia Jej marzenia.

Autor: Monika Niegowska


blog slubny Zankyou

Konsultantki ślubne Agaya
Zorganizujemy dla Ciebie ślub i wesele!

 

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Piękna sesja ślubna w szkole muzycznej i...słonecznikach! Nie przegap!
Piękna sesja ślubna w szkole muzycznej i...słonecznikach! Nie przegap!
Zestawienie słoneczników i filharmonii jest na pewno ciekawym pomysłem. Bo jest to przecież zestawienie dwóch przeciwległych biegunów. Nie przegap!
Sesja ślubna w stylu boho! Nie przegap jej!
Sesja ślubna w stylu boho! Nie przegap jej!
Najnowsze trendy- BOHO ! Sesja wygląda przepięknie! Zobacz!
Sesja ślubna w Bieszczadach z praniem sukni w Sanie! Nie możesz tego przegapić!
Sesja ślubna w Bieszczadach z praniem sukni w Sanie! Nie możesz tego przegapić!
Zdjęcia z sesji ślubnej powinny dokumentować momenty najpiękniejsze, dlatego mamy coś wyjątkowego!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji