Suknia ślubna nie musi być biała!

Wybór sukni ślubnej to obowiązkowy element przygotowań każdego ślubu. Panna Młoda ma do wyboru tysiące modeli, a projektanci w każdym sezonie proponują nam coś nowego. Jaką suknię ślubną wybrać?

Suknie ślubne z kolekcji Very Wang

To nie jedyne pytania, które może postawić sobie współczesna Panna Młoda. Podobnym i równie ważnym zagadnieniem jest również kolor sukni ślubnej. Kiedyś królowała biel, ale dzisiaj również kolor sukni to znak zapytania stojący na drodze przygotowań do wspaniałego wesela. W ślubnych pokazach mody można zobaczyć wiele kolorowych sukien. Od różu, czerwieni, do niebieskich lub nawet czarnych. Suknie mogą być całe w danym kolorze lub w posiadać przeróżnej formy i kształtu dodatki w wybranej barwie. Tasiemki, ramiączka, naszycia, koronki i wiele innych – wszystkie te elementy rozszerzają paletę możliwości i dostępnych rozwiązań.

Kolorowe suknie ślubne. Źródło: Cymbeline

W porównaniu z krajami Europy Zachodniej i Stanami Zjednoczonymi, w Polsce wciąż stosunkowo niewiele kobiet decyduje się na wybór sukni w kolorze innym niż biały czy kremowy. Króluje biel, ecru i kość słoniowa, ewentualnie „złamana” dodatkami, tasiemką, wstążką lub kolorowymi butami. Tradycja to jedna z głównych przeszkód, która stoi na drodze innych kreacji. Dla wielu Polaków biel sukni ślubnej symbolizuje czystość. Dotyczy to przede wszystkim ślubów kościelnych, związanych z przestrzeganiem określonych norm i zwyczajów. Śluby cywilne charakteryzują się znacznie większą swobodą wyboru stroju przez Pannę Młodą.
Część przyszłych Panien Młodych zauważa, że jednym z problemów wyboru mniej tradycyjnego stroju jest też to, że nie da się sprzedać kolorowej sukni ślubnej w przybliżonej cenie jej kupna. Spowodowane jest to małym popytem Polek na ekstrawaganckie kreacje. Z drugiej strony, czy potencjalna sprzedaż to sprawa, którą kierujemy się kupując suknię marzeń…?

Suknie ślubne z kolekcji Modern Trossou

Jest coś z czym niezaprzeczalnie trzeba się zgodzić. Czerwona czy niebieska suknia ślubna na pewno zaskoczy gości. Z pewnością wielu z nich zachwyci, niektórych zniesmaczy, ale zostanie zapamiętana przez długi czas. Co więcej, uroczystość zaślubin to jedyny taki dzień w życiu i to Para Młoda powinna się czuć wyjątkowo i swobodnie. To Para Młoda jest najważniejsza w Tym Dniu, dlatego jeśli wymarzoną kreacją Panny Młodej jest na przykład suknia błękitna lub różowa, to nikt ani nic nie powinien stać na przeszkodzie spełnienia Jej marzenia.

Autor: Monika Niegowska


blog slubny Zankyou

Konsultantki ślubne Agaya
Zorganizujemy dla Ciebie ślub i wesele!

 

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim

Więcej informacji

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz Firmę albo jesteś profesjonalistą w branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 19 krajach. Więcej informacji