Pierwsze święta po ślubie- jak osiągnąć kompromis w wypracowywaniu wspólnych tradycji?

Taki artykuł mógłby powstać po świętach- oczywiście w oparciu o doświadczenia nabyte podczas świąt. Nie robię tego jednak po świętach, tylko przed- może któraś z Was w tym artykule odnajdzie inspirację i coś, co sprawi, że w inny sposób podejdzie do organizacji swoich świąt? Może to będzie taka pozytywna wróżba przed świętami?

Hernan Sanchez
Hernan Sanchez

Jedna z blogerek, Magda, kiedyś napisała na swoim blogu, że wiele jest takich rzeczy, rodzinnych wspomnień, rytuałów, za którymi będzie tęsknić. Ale przecież to znaczy, że dzieciństwo było szczęśliwe. W jej opisie nawet nie było tyle co kwestii związanych ze świętami, ale z uczuciami. Bo przecież święta to przede wszystkim uczucia i emocje. Jesteś ciekawa jak sobie z tym wszystkim poradzić? To zapraszamy do lektury tego artykułu.

Kontynuuj ulubione tradycje tworząc swoje własne: Zapewne nie da się zatrzymać wszystkiego, bo podział czasu miedzy dwie rodziny to utrudni, ale da się sprawić, że każdy z Waszej wybierze swoje priorytety i je uda się Wam zrealizować.

Ian Schneider
Ian Schneider

Pamiętajcie o tym, żeby wspólnie wszystko obgadać. Szczera rozmowa jest kluczem do wszystkiego. Określcie, co jest dla Was najważniejsze. Przeprowadźcie tę rozmowę w absolutnej szczerości i otwartości.

Andrew Neel
Andrew Neel

Uwierzcie mi, że efekty takiego dialogu Was zaskoczą. Tylko i wyłącznie pozytywnie. W nagrodę otrzymacie wspólny czas i szansę na stworzenie własnych tradycji – to dopiero frajda (np. choinka jedynie z lampkami, bo żonie się żadne bombki nie podobają, a mężowi i tak nie chciałoby się choinki w nie stroić)

Annie Spratt
Annie Spratt

Sprawiedliwy podział czasu: W momencie, kiedy rozpoczynacie wspólne życie, w grudniu na pewno pojawi się pytanie „gdzie spędzić święta”. W związku z tym- jakie macie opcje?

Nathan Anderson
Nathan Anderson

1. Wigilia w dwóch domach, w każdy dzień świąt jesteście u jednej z rodzin: Weźcie pod uwagę to, że obskakując dwie wigilie możecie mieć kilkadziesiąt kilometrów do przejechania w jedną stronę. Na pewno zarówno dla Ciebie jak i dla Twojego partnera mogłoby być trudne spędzenie wigilii tylko u teściów. Dni świąteczne podzielcie sprawiedliwie- według tradycji.

freestockas
freestockas

2. Co rok w innym miejscu: Ta opcja na pewno w pewnym sensie jest sprawiedliwa. Ale jesteś pewna, że chcesz ją rozważać?

Jennifer Pallian
Jennifer Pallian

3. Wigilia w Waszym domu:Jest to opcja, którą naprawdę warto jest rozważyć. Pozwalają Wam na to możliwości czasowo-finansowe, wielkość pomieszczeń jakie macie do dyspozycji, ale oczywiście też wielkość rodziny? W takim razie jest to realne. Ale chyba u dziadków jest fajniej, co?

Roberto Nickson
Roberto Nickson

4. A może spędzicie święta sami? Na tę opcję najczęściej decydują się małżeństwa, które mają do pokonania wiele kilometrów, a obecnie spodziewają się dziecka (i jest to już ciąża w fazie dość zaawansowanej). W końcu nie ma sensu narażać na trudy podróży maluszka, który może chcieć w każdej chwili wyjść na świat.

freestock
freestock

Pamiętajcie, żeby w kwestii spędzania świąt postawić na kompromisy i wysłuchanie siebie wzajemnie. Chyba każdy z nas chce po prostu być wysłuchanym. A poza tym małżeństwo to przecież sztuka bezustannych kompromisów. Również w kwestii świąt. Życzę Wam powodzenia! Na pewno podejmiecie właściwe decyzje!

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Wedding Club- relacja ze wspaniałego wydarzenia!
Wedding Club- relacja ze wspaniałego wydarzenia!
O drugiej edycji Wedding Club mówiono w branży już od jakiegoś czasu. Było to coś wyjątkowego w kalendarzu ślubnych eventów. Dzisiaj mamy dla Was fantastyczną relację zdjęciową z tych cudownych chwil. Nie możesz tego przegapić. Zapoznaj się z kulisami branży ślubnej i odkryj piękne wnętrza Showroomu Ksis. Zapraszamy!
Okrągłe czy prostokątne? Jakie stoły wybrać na wesele? Pomożemy Ci zdecydować!
Okrągłe czy prostokątne? Jakie stoły wybrać na wesele? Pomożemy Ci zdecydować!
Zastanawiasz się, na jakie stoły zdecydować się na swoim weselu? Poznaj za i przeciw dwóch opcji: stołów okrągłych i prostokątnych.
Gdańskie Targi Młodej Pary – przestrzeń pełna weselnych inspiracji!
Gdańskie Targi Młodej Pary – przestrzeń pełna weselnych inspiracji!
Każdego roku Targi Młodej Pary cieszą się ogromną popularnością. Wydarzenie gromadzi nie tylko setki wystawców z całej Polski, ale i tysiące przyszłych małżonków, którzy chcą perfekcyjnie zorganizować własne wesele.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji