Pierwsze święta po ślubie- jak osiągnąć kompromis w wypracowywaniu wspólnych tradycji?

Taki artykuł mógłby powstać po świętach- oczywiście w oparciu o doświadczenia nabyte podczas świąt. Nie robię tego jednak po świętach, tylko przed- może któraś z Was w tym artykule odnajdzie inspirację i coś, co sprawi, że w inny sposób podejdzie do organizacji swoich świąt? Może to będzie taka pozytywna wróżba przed świętami?

Hernan Sanchez
Hernan Sanchez

Jedna z blogerek, Magda, kiedyś napisała na swoim blogu, że wiele jest takich rzeczy, rodzinnych wspomnień, rytuałów, za którymi będzie tęsknić. Ale przecież to znaczy, że dzieciństwo było szczęśliwe. W jej opisie nawet nie było tyle co kwestii związanych ze świętami, ale z uczuciami. Bo przecież święta to przede wszystkim uczucia i emocje. Jesteś ciekawa jak sobie z tym wszystkim poradzić? To zapraszamy do lektury tego artykułu.

Kontynuuj ulubione tradycje tworząc swoje własne: Zapewne nie da się zatrzymać wszystkiego, bo podział czasu miedzy dwie rodziny to utrudni, ale da się sprawić, że każdy z Waszej wybierze swoje priorytety i je uda się Wam zrealizować.

Ian Schneider
Ian Schneider

Pamiętajcie o tym, żeby wspólnie wszystko obgadać. Szczera rozmowa jest kluczem do wszystkiego. Określcie, co jest dla Was najważniejsze. Przeprowadźcie tę rozmowę w absolutnej szczerości i otwartości.

Andrew Neel
Andrew Neel

Uwierzcie mi, że efekty takiego dialogu Was zaskoczą. Tylko i wyłącznie pozytywnie. W nagrodę otrzymacie wspólny czas i szansę na stworzenie własnych tradycji – to dopiero frajda (np. choinka jedynie z lampkami, bo żonie się żadne bombki nie podobają, a mężowi i tak nie chciałoby się choinki w nie stroić)

Annie Spratt
Annie Spratt

Sprawiedliwy podział czasu: W momencie, kiedy rozpoczynacie wspólne życie, w grudniu na pewno pojawi się pytanie „gdzie spędzić święta”. W związku z tym- jakie macie opcje?

Nathan Anderson
Nathan Anderson

1. Wigilia w dwóch domach, w każdy dzień świąt jesteście u jednej z rodzin: Weźcie pod uwagę to, że obskakując dwie wigilie możecie mieć kilkadziesiąt kilometrów do przejechania w jedną stronę. Na pewno zarówno dla Ciebie jak i dla Twojego partnera mogłoby być trudne spędzenie wigilii tylko u teściów. Dni świąteczne podzielcie sprawiedliwie- według tradycji.

freestockas
freestockas

2. Co rok w innym miejscu: Ta opcja na pewno w pewnym sensie jest sprawiedliwa. Ale jesteś pewna, że chcesz ją rozważać?

Jennifer Pallian
Jennifer Pallian

3. Wigilia w Waszym domu:Jest to opcja, którą naprawdę warto jest rozważyć. Pozwalają Wam na to możliwości czasowo-finansowe, wielkość pomieszczeń jakie macie do dyspozycji, ale oczywiście też wielkość rodziny? W takim razie jest to realne. Ale chyba u dziadków jest fajniej, co?

Roberto Nickson
Roberto Nickson

4. A może spędzicie święta sami? Na tę opcję najczęściej decydują się małżeństwa, które mają do pokonania wiele kilometrów, a obecnie spodziewają się dziecka (i jest to już ciąża w fazie dość zaawansowanej). W końcu nie ma sensu narażać na trudy podróży maluszka, który może chcieć w każdej chwili wyjść na świat.

freestock
freestock

Pamiętajcie, żeby w kwestii spędzania świąt postawić na kompromisy i wysłuchanie siebie wzajemnie. Chyba każdy z nas chce po prostu być wysłuchanym. A poza tym małżeństwo to przecież sztuka bezustannych kompromisów. Również w kwestii świąt. Życzę Wam powodzenia! Na pewno podejmiecie właściwe decyzje!

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Już w następny weekend Cracow Bridal Weekend! Ślubny weekend przed nami!
Już w następny weekend Cracow Bridal Weekend! Ślubny weekend przed nami!
Mamy zaszczyt poinformować, że w dniach 21 – 22 października w przestrzeniach Tytano przy ul. Dolnych Młynów 10 w Krakowie oraz w siedzibach Partnerów odbędzie się I edycja krakowskiego weekendu ślubnego: Cracow Bridal Weekend.
KONKURS: Wygraj przerrrrrażające słodkie pyszności na Halloween! Zankyou&Chocolissimo.pl
KONKURS: Wygraj przerrrrrażające słodkie pyszności na Halloween! Zankyou&Chocolissimo.pl
Już niebawem Halloween, święto duchów i lampionów z dyni. Z tej okazji marka chocolissimo.pl, produkująca rozmaite czekoladowe przygotowała nie lada gratkę dla miłośników czekoladowych słodkości – strasznie słodki zestaw czekoladek!
Wedding Club- relacja ze wspaniałego wydarzenia!
Wedding Club- relacja ze wspaniałego wydarzenia!
O drugiej edycji Wedding Club mówiono w branży już od jakiegoś czasu. Było to coś wyjątkowego w kalendarzu ślubnych eventów. Dzisiaj mamy dla Was fantastyczną relację zdjęciową z tych cudownych chwil. Nie możesz tego przegapić. Zapoznaj się z kulisami branży ślubnej i odkryj piękne wnętrza Showroomu Ksis. Zapraszamy!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji