• Magazyn
  • Po ślubie
  • Pierwsze święta po ślubie- jak osiągnąć kompromis w wypracowywaniu wspólnych tradycji?

Pierwsze święta po ślubie- jak osiągnąć kompromis w wypracowywaniu wspólnych tradycji?

Taki artykuł mógłby powstać po świętach- oczywiście na podstawie doświadczenia nabyte podczas świąt. Wspaniałe rady!

  • Psychologia
  • Rada

Taki artykuł mógłby powstać po świętach- oczywiście w oparciu o doświadczenia nabyte podczas świąt. Nie robię tego jednak po świętach, tylko przed- może któraś z Was w tym artykule odnajdzie inspirację i coś, co sprawi, że w inny sposób podejdzie do organizacji swoich świąt? Może to będzie taka pozytywna wróżba przed świętami?

zapiszHernan Sanchez
Hernan Sanchez
Publikacja

Jedna z blogerek, Magda, kiedyś napisała na swoim blogu, że wiele jest takich rzeczy, rodzinnych wspomnień, rytuałów, za którymi będzie tęsknić. Ale przecież to znaczy, że dzieciństwo było szczęśliwe. W jej opisie nawet nie było tyle co kwestii związanych ze świętami, ale z uczuciami. Bo przecież święta to przede wszystkim uczucia i emocje. Jesteś ciekawa jak sobie z tym wszystkim poradzić? To zapraszamy do lektury tego artykułu.

Kontynuuj ulubione tradycje tworząc swoje własne: Zapewne nie da się zatrzymać wszystkiego, bo podział czasu miedzy dwie rodziny to utrudni, ale da się sprawić, że każdy z Waszej wybierze swoje priorytety i je uda się Wam zrealizować.

zapiszIan Schneider
Ian Schneider

Pamiętajcie o tym, żeby wspólnie wszystko obgadać. Szczera rozmowa jest kluczem do wszystkiego. Określcie, co jest dla Was najważniejsze. Przeprowadźcie tę rozmowę w absolutnej szczerości i otwartości.

Uwierzcie mi, że efekty takiego dialogu Was zaskoczą. Tylko i wyłącznie pozytywnie. W nagrodę otrzymacie wspólny czas i szansę na stworzenie własnych tradycji – to dopiero frajda (np. choinka jedynie z lampkami, bo żonie się żadne bombki nie podobają, a mężowi i tak nie chciałoby się choinki w nie stroić)

Sprawiedliwy podział czasu: W momencie, kiedy rozpoczynacie wspólne życie, w grudniu na pewno pojawi się pytanie „gdzie spędzić święta”. W związku z tym- jakie macie opcje?

1. Wigilia w dwóch domach, w każdy dzień świąt jesteście u jednej z rodzin: Weźcie pod uwagę to, że obskakując dwie wigilie możecie mieć kilkadziesiąt kilometrów do przejechania w jedną stronę. Na pewno zarówno dla Ciebie jak i dla Twojego partnera mogłoby być trudne spędzenie wigilii tylko u teściów. Dni świąteczne podzielcie sprawiedliwie- według tradycji.

2. Co rok w innym miejscu: Ta opcja na pewno w pewnym sensie jest sprawiedliwa. Ale jesteś pewna, że chcesz ją rozważać?

3. Wigilia w Waszym domu: Jest to opcja, którą naprawdę warto jest rozważyć. Pozwalają Wam na to możliwości czasowo-finansowe, wielkość pomieszczeń jakie macie do dyspozycji, ale oczywiście też wielkość rodziny? W takim razie jest to realne. Ale chyba u dziadków jest fajniej, co?

4. A może spędzicie święta sami? Na tę opcję najczęściej decydują się małżeństwa, które mają do pokonania wiele kilometrów, a obecnie spodziewają się dziecka (i jest to już ciąża w fazie dość zaawansowanej). W końcu nie ma sensu narażać na trudy podróży maluszka, który może chcieć w każdej chwili wyjść na świat.

Pamiętajcie, żeby w kwestii spędzania świąt postawić na kompromisy i wysłuchanie siebie wzajemnie. Chyba każdy z nas chce po prostu być wysłuchanym. A poza tym małżeństwo to przecież sztuka bezustannych kompromisów. Również w kwestii świąt. Życzę Wam powodzenia! Na pewno podejmiecie właściwe decyzje!

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!