Nowe badania: Pary, które upijają się razem, trzymają się razem.

Ludzie często ukrywają sekrety swoich relacji. Nie chcą mówić o tym, co sprawia, że ich związek jest taki wyjątkowy. Powód może okazać się prozaiczny. Tym, co umacnia relacje międzyludzkie jest wspólne picie alkoholu! Zaskoczeni?

Credit: Iryna Prokofieva shutterstock
Credit: Iryna Prokofieva shutterstock

Według badań opublikowanych w czasopiśmie „Gerontology: Series B” pary, które wspólnie piją alkohol mają relację mocniejszą- po prostu lepszą. Badania te wykazały, że małżeństwa ( u osób powyżej 50 roku życia), które razem piły miały lepszy związek. Co ciekawe, to samo się tyczyło małżeństw, w którym obie strony powstrzymywały się od picia alkoholu. Czyli mówiąc inaczejcokolwiek, byle razem! Gdy jednak w takiej relacji jedna osoba piła alkohol, a druga się od tego powstrzymywała, to często dochodziło nawet do rozwodu.

Credit: Augustino shutterstock
Credit: Augustino shutterstock

Wyniki badań mówią, że ta strona, która nie piła (w przypadku, gdy druga nie odmawiała sobie napojów wyskokowych) zgłaszała pogorszenie się jakości życia małżeńskiego. Równocześnie „małżonek pijący” zaznaczał, że jego druga połowa stała się zbyt krytyczna i wymagająca.

Credit: MNStudio shutterstoc
Credit: MNStudio shutterstoc

Dr Kira Birditt z University of Michigan w Ann Arbor powiedziała: „Nie jesteśmy pewni dlaczego tak się dzieje, ale może być tak, że po prostu pary, które spędzają więcej czasu razem mają życie małżeńskie lepszej jakości”.

shutterstock_122137Credit: VladisChern shutterstock
Credit: VladisChern shutterstock

To, że jesteśmy szczęśliwsi, nie oznacza, że nie mamy problemów. Nadmierne spożywanie alkoholu to wielkie zagrożenie współczesnego świata. Szczególnie dla najmłodszego pokolenia, ponieważ to wykazuje się wielką tolerancją w tym względzie. Jeżeli spożywasz zbyt dużo alkoholu, to możesz osłabić swoje więzi z bliskimi. Ten nałóg jest naprawdę niebezpieczny, pamiętaj o tym.

Credit: Art'nLera shutterstock
Credit: Art’nLera shutterstock

A Ty? Jakie masz zdanie w tej kwestii? Podziel się swoją opinią w komentarzu

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Zaczęło się tak: „Tu jest dziewczyna, w której się zakochasz”. Wyszło cudownie!
Zaczęło się tak: „Tu jest dziewczyna, w której się zakochasz”. Wyszło cudownie!
Pewnego gwieździstego wieczoru pewien przystojniak odebrał telefon od swojej znajomej, która powiedziała: „ Tu jest dziewczyna, w której się zakochasz”. Nie zastanawiał się nawet chwilę. Przyjechał na zabawę. Tam oprócz jego znajomej i innych ludzi spotkał ją, niezwykłą brunetkę o niebiańskim uśmiechu.
Wesele na Mazurach, gotycki kościółek i urokliwy przyjazd Pary Młodej bryczką! Cudowny!
Wesele na Mazurach, gotycki kościółek i urokliwy przyjazd Pary Młodej bryczką! Cudowny!
Dziś wraz z bohaterami reportażu firmy in re fotografia przenieść się, chociaż na chwilkę, do cieplejszych miesięcy. Wesele Agnieszki i Kuby, głównych bohaterów reportażu, odbyło się w Pałacu i Folwarku Galiny na Mazurach. Miejsce to zostało wybudowane w 1589 roku dla barona Botho zu Eulenburga.
"Z Magda i Gaborem można konie kraść", sesja ślubna tej Pary na koniach. Sprawdź !
"Z Magda i Gaborem można konie kraść", sesja ślubna tej Pary na koniach. Sprawdź !
Cała ta sesja prezentuje się wspaniale. Ma w sobie ciepło, urok i wdzięk. To coś fantastycznego. Jeżeli masz jakąś pasję, coś, co Cię w życiu nakręca, to możesz to przecież zaprezentować podczas swojej plenerowej sesji ślubnej. Takie zdjęcia będą naprawdę wyjątkową pamiątką na długie lata.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji