Nowe badania: Pary, które upijają się razem, trzymają się razem.

Ludzie często ukrywają sekrety swoich relacji. Nie chcą mówić o tym, co sprawia, że ich związek jest taki wyjątkowy. Powód może okazać się prozaiczny. Tym, co umacnia relacje międzyludzkie jest wspólne picie alkoholu! Zaskoczeni?

Credit: Iryna Prokofieva shutterstock
Credit: Iryna Prokofieva shutterstock

Według badań opublikowanych w czasopiśmie „Gerontology: Series B” pary, które wspólnie piją alkohol mają relację mocniejszą- po prostu lepszą. Badania te wykazały, że małżeństwa ( u osób powyżej 50 roku życia), które razem piły miały lepszy związek. Co ciekawe, to samo się tyczyło małżeństw, w którym obie strony powstrzymywały się od picia alkoholu. Czyli mówiąc inaczejcokolwiek, byle razem! Gdy jednak w takiej relacji jedna osoba piła alkohol, a druga się od tego powstrzymywała, to często dochodziło nawet do rozwodu.

Credit: Augustino shutterstock
Credit: Augustino shutterstock

Wyniki badań mówią, że ta strona, która nie piła (w przypadku, gdy druga nie odmawiała sobie napojów wyskokowych) zgłaszała pogorszenie się jakości życia małżeńskiego. Równocześnie „małżonek pijący” zaznaczał, że jego druga połowa stała się zbyt krytyczna i wymagająca.

Credit: MNStudio shutterstoc
Credit: MNStudio shutterstoc

Dr Kira Birditt z University of Michigan w Ann Arbor powiedziała: „Nie jesteśmy pewni dlaczego tak się dzieje, ale może być tak, że po prostu pary, które spędzają więcej czasu razem mają życie małżeńskie lepszej jakości”.

shutterstock_122137Credit: VladisChern shutterstock
Credit: VladisChern shutterstock

To, że jesteśmy szczęśliwsi, nie oznacza, że nie mamy problemów. Nadmierne spożywanie alkoholu to wielkie zagrożenie współczesnego świata. Szczególnie dla najmłodszego pokolenia, ponieważ to wykazuje się wielką tolerancją w tym względzie. Jeżeli spożywasz zbyt dużo alkoholu, to możesz osłabić swoje więzi z bliskimi. Ten nałóg jest naprawdę niebezpieczny, pamiętaj o tym.

Credit: Art'nLera shutterstock
Credit: Art’nLera shutterstock

A Ty? Jakie masz zdanie w tej kwestii? Podziel się swoją opinią w komentarzu

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim

Więcej informacji

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz Firmę albo jesteś profesjonalistą w branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 19 krajach. Więcej informacji