Piękno w najczystszej postaci, czyli perłowa biżuteria ślubna

Czy perłowa biżuteria ślubna to dobry wybór? A dlaczego nie? Czy na codziń wierzycie w pecha przynoszonego przez czarnego kota? To dlaczego wierzyć, że perły przynoszą łzy i nieszczęście? Zamiast tego uświadomić sobie należy, że perła to klasyczna elgancja, delikatność, zmysłowość i ponadczasowy urok. A więcej o perłowej biżuterii ślubnej dowiecie się dzięki Zankyou.

  • Style sukien

Perły od lat towarzyszą kobietom. Od wieków są elementem zainteresowania jubilerów, dzięki czemu stały się symbolem wytworności, eleganci i subtelności. Są tak piękne, że aż trudno uwierzyć, że do ich powstania potrzeba tak nie wiem – ziarnko piasku w zetknięciu z perłopławem.  Nic więc dziwnego, że te małe cudy natury towarzyszą kobietom podczas wielu ważnych chwil w ich życiu. Dlaczego więc wokół pereł narosły mity i przesądy mówiących o tym, że przynoszą one łzy i nieszczęście? Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa z tego względu, że większość przesądów, a ten z pewnością, ma wielowiekową tradycję. Może więc warto o nim zapomnieć i cieszyć się pięknem tych niezwykłych kamieni! (zobacz jakie jeszcze przesądy ślubne warto odrzucić!).W końcu perły to wytworności i harmonijne piękno. Warto więc postawić na klasykę pereł  i to właśnie perłową biżuterię założyć w dniu ślubu!

zapisz
Ponadczasowa perłowa biżuteria z kolekcjii YES
Publikacja

Podkreślić należy fakt, że perły mają dość szeroką gamę barw, dzięki czemu każda Panna Młoda z pewnością znajdzie coś pasującego do koloru jej sukni ślubnej.

zapisz
Źródło: YES

Rodzajów i wzorów biżuterii z perłami jest naprawdę wiele. Niezwykłości tych kamieni polega przede wszystkim na tym, że niezależnie od tego w jakie kompozycje zostaną włączone i tak zawsze to one będą przykuwały wzrok.

Najbardziej klasyczna biżuteria z pereł to oczywiście naszyjniki mające postać sznurów pereł. Każda Panna Młoda może dobrać odpowiednia dla siebie długość takiego sznura oraz wybrać naszyjnik wykonany z pereł o odpowiedniej wielkości.

Naszyjniki wykonane z pojedynczego sznura pereł są niezwykle delikatne i gustowne.

zapisz
Klasyczny sznur pereł z kolekcji YES

Niezwykle eleganckie są naszyjniki wykonane z kilku sznurów pereł. Oczywiście takie naszyjniki idealnie pasują do sukien ślubnych z gorsetem.

zapisz
Źródło: Apart

Oczywiście wśród sznurów pereł można znaleźć również pewne wariacje na ich temat, które nie są już tak klasyczną wersja tej biżuterii jednak magia pereł jest nadal niezaprzeczalna.

zapisz
Nietuzinkowe naszyjniki z pereł. Źródło: Apart

Kolejną klasyczna formą perłowej biżuterii są kolczyki, w których perła gra główną jak nie jedyną rolę. Mogą one występować zarówno w postaci wkrętek jak i w formie kolczyków wiszących. Perła jest tutaj dobrze widoczna, można wręcz powiedzieć, że rzuca się w oczy. Jednocześnie kolczyki te pozostają niezwykle delikatnym w wytwornym dodatkiem.

zapisz
Kolczyki z perłami z kolekcji W. Kruk

Wśród biżuterii znaleźć można również takie, w których obok pereł można spotkać inne drogocenne kamienia. Delikatność pereł w połączeniu z blaskiem diamentów, to niesamowicie eleganckie połączenie.

zapisz
Perłowo-diamentowe kolczyki z kolekcji W. Kruk

Wśród perłowej biżuterii można znaleźć również niezwykle delikatne kolie. Jest to naprawdę bardzo efektowna biżuteria wśród której każda Panna Młoda może znaleźć coś dla siebie.

zapisz
Delikatne perłowe kolie z kolekcji Apart

No i nie można zapomnieć o perłowych zawieszkach, które wraz z delikatnym łańcuszkiem tworzą minimalistyczne i jednocześnie bardzo gustowne połączenie.

zapisz
Naszyjniki z perłowymi zawieszkami i roli głownej. Źródło: W. Kruk

Jak widzicie ile pereł tyle możliwości. Klasyka i elegancja w jednym. Jednocześnie każda Panna Młoda może znaleźć coś dla siebie, coś oryginalnego, coś co będzie odzwierciedleniem jej duszy.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!