Piękno w najczystszej postaci, czyli perłowa biżuteria ślubna

Perły od lat towarzyszą kobietom. Od wieków są elementem zainteresowania jubilerów, dzięki czemu stały się symbolem wytworności, eleganci i subtelności. Są tak piękne, że aż trudno uwierzyć, że do ich powstania potrzeba tak nie wiem – ziarnko piasku w zetknięciu z perłopławem.  Nic więc dziwnego, że te małe cudy natury towarzyszą kobietom podczas wielu ważnych chwil w ich życiu. Dlaczego więc wokół pereł narosły mity i przesądy mówiących o tym, że przynoszą one łzy i nieszczęście? Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa z tego względu, że większość przesądów, a ten z pewnością, ma wielowiekową tradycję. Może więc warto o nim zapomnieć i cieszyć się pięknem tych niezwykłych kamieni! (zobacz jakie jeszcze przesądy ślubne warto odrzucić!).W końcu perły to wytworności i harmonijne piękno. Warto więc postawić na klasykę pereł  i to właśnie perłową biżuterię założyć w dniu ślubu!

Ponadczasowa perłowa biżuteria z kolekcjii YES

Podkreślić należy fakt, że perły mają dość szeroką gamę barw, dzięki czemu każda Panna Młoda z pewnością znajdzie coś pasującego do koloru jej sukni ślubnej.

Źródło: YES

Rodzajów i wzorów biżuterii z perłami jest naprawdę wiele. Niezwykłości tych kamieni polega przede wszystkim na tym, że niezależnie od tego w jakie kompozycje zostaną włączone i tak zawsze to one będą przykuwały wzrok.

Najbardziej klasyczna biżuteria z pereł to oczywiście naszyjniki mające postać sznurów pereł. Każda Panna Młoda może dobrać odpowiednia dla siebie długość takiego sznura oraz wybrać naszyjnik wykonany z pereł o odpowiedniej wielkości.

Naszyjniki wykonane z pojedynczego sznura pereł są niezwykle delikatne i gustowne.

Klasyczny sznur pereł z kolekcji YES

Niezwykle eleganckie są naszyjniki wykonane z kilku sznurów pereł. Oczywiście takie naszyjniki idealnie pasują do sukien ślubnych z gorsetem.

Źródło: Apart

Oczywiście wśród sznurów pereł można znaleźć również pewne wariacje na ich temat, które nie są już tak klasyczną wersja tej biżuterii jednak magia pereł jest nadal niezaprzeczalna.

Nietuzinkowe naszyjniki z pereł. Źródło: Apart

Kolejną klasyczna formą perłowej biżuterii są kolczyki, w których perła gra główną jak nie jedyną rolę. Mogą one występować zarówno w postaci wkrętek jak i w formie kolczyków wiszących. Perła jest tutaj dobrze widoczna, można wręcz powiedzieć, że rzuca się w oczy. Jednocześnie kolczyki te pozostają niezwykle delikatnym w wytwornym dodatkiem.

Kolczyki z perłami z kolekcji W. Kruk

Wśród biżuterii znaleźć można również takie, w których obok pereł można spotkać inne drogocenne kamienia. Delikatność pereł w połączeniu z blaskiem diamentów, to niesamowicie eleganckie połączenie.

Perłowo-diamentowe kolczyki z kolekcji W. Kruk

Wśród perłowej biżuterii można znaleźć również niezwykle delikatne kolie. Jest to naprawdę bardzo efektowna biżuteria wśród której każda Panna Młoda może znaleźć coś dla siebie.

Delikatne perłowe kolie z kolekcji Apart

No i nie można zapomnieć o perłowych zawieszkach, które wraz z delikatnym łańcuszkiem tworzą minimalistyczne i jednocześnie bardzo gustowne połączenie.

Naszyjniki z perłowymi zawieszkami i roli głownej. Źródło: W. Kruk

Jak widzicie ile pereł tyle możliwości. Klasyka i elegancja w jednym. Jednocześnie każda Panna Młoda może znaleźć coś dla siebie, coś oryginalnego, coś co będzie odzwierciedleniem jej duszy.

Fot. Łukasz Majer

Zobacz także producentów biżuterii ślubnej w swoim województwie.

 

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

London Bridal Week to świeże, nowoczesne i luksusowe spotkanie
London Bridal Week to świeże, nowoczesne i luksusowe spotkanie
London Bridal Week to wydarzenie utrzymujące tytuł najpopularniejszego pokazu mody ślubnej na świecie. Od 25 do 27 marca, wiodący projektanci oraz producenci zgormadzą się pod jednym dachem, aby zaprezentować najnowsze trendy w branży.
Juniper. Credits: Juniper
Rebecca Ingram: idealna kolekcja dla wymagających narzeczonych
Zmysłowość i elegancja w idealnych proporcjach w sukniach, które sprawią, że żadna Panna Młoda nie przejdzie niezauważona. Nie przegap!
Rosa Clará. Credits: Barcelona Bridal Fashion Week
Suknie ślubne Rosa Clara 2018: kolekcja najbardziej romantyczna jaką kiedykolwiek widziałaś!
Ta kolekcja zrobi wrażenie na każdej kobiecie. Mają w sobie wielką lekkość. Wybierz to ubranie, które najbardziej do Ciebie pasuje!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji